Sissi – koťátko plné broků

Viděli jsme již mnohé, ale tento případ je neskutečným projevem lidské krutosti.

Sissi byla nalezena vyhozená na ulici a ponechána napospas jisté smrti. Jejím osudem mělo být pomalé umírání na žízeň, hlad a selhání organismu. Naštěstí se našel anděl strážný v podobě nálezkyně, která ji dovezla k nám.

Ocitlo se tak před námi 2měsíční koťátko u kterého jsme si mysleli, že bude jedním z běžných případů nemocných očí – to ale pouze do té doby, než jí začalo jedno z očí vylézat! Ukázalo se, že nějaký psychopat zřejmě na Sissi vzal vzduchovku a udělal si z ní živý terč.

Celkově v sobě měla 4 broky a jeden z nich vytvářel zánět a zároveň jí tlačil na bulvu, v důsledku čehož jí začalo vylézat očičko. Když si člověk představí, kolik si toho muselo toto malé koťátko, které sotva přišlo na svět, již vytrpět, je to něco naprosto nepředstavitelného.

Sissi podstoupila operaci, kdy jí bohužel muselo být jedno očičko vyndáno, aby se doktoři dostali k jednomu z broků. První brok jí vytláčel oko ven, druhý jí vyhnisal skrze krk (absces) a třetí ji museli vyndat touto cestou. Je neštěstí, že malé koťátko muselo postoupit podobnou operace, byť ji vyndání očička nijak netrápí – obě oči měla nenávratně poškozena již od začátku.

Sissi nakonec našla svůj nový láskyplný domov a už si ho užívá plnými doušky.

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Nina je ještě mladá kočka, zdraví jí ale už teď neslouží tak, jak by mělo...

Zraněný Nari byl nalezený v Lanškrouně, zřejmě ho srazilo auto.

Pan Kdovík byl kdysi milovaný mazel. Pak se stal ale spíš přítěží...

Luffy si při narození musela vytáhnout černého Petra...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha