Sára – slepá babička

Fenka krysaříka Sára
Šestnáctiletá Sára na stará kolena přišla o paničku.

A tak se spolu se svou kočičí kamarádkou Utenou dostala k nám. Jejich majitelka se totiž ocitla v situaci, kdy už se o své dvě holčičky nemohla dál postarat.

Sárušce jedno oko chybělo a to druhé měla slepé. Po příchodu k nám podstoupila ošetření zoubků, protože je neměla v dobrém stavu. Jinak ji ale nic netrápilo a na svůj věk byla velmi vitální. Mazlila se a vrtěla ocáskem úplně jako za mlada.

Stěhování pro ni bylo zprvu docela šok, ale rychle si začala zvykat. Dočasná tetička si ji na první pohled zamilovala a zahrnovala Sárušku láskou i piškotky. Sára měla pěkně mlsný jazýček, takže piškotům nikdy neodolala!

Sára byla dost pohodářka, měla ráda svůj klídek. Povalování u televize a vyhřívání na sluníčku – to bylo něco pro ni.

Zánět plic

Bohužel nedlouho po přesunu k nám Sára onemocněla, bylo jí hrozně zle a musela být hospitalizovaná na veterině. Nejdřív to vypadalo, že problémy budou od srdce, ale po vyšetření se ukázalo, že má zánět plic.

Dostala léky a pár dní musela zůstat v kyslíkovém boxu, aby se jí lépe dýchalo. Léčba naštěstí zabrala a brzy se Sářin stav zlepšil natolik, že se mohla vrátit zpět do dočasné péče. Už měla zase chuť si hrát, mazlit se a papat! Po dobrání léků ještě podstoupila kontrolní vyšetření, pan doktor naštěstí potvrdil, že je všechno v pořádku.

Posíláme díky všem, co Sárince přispěli na zaplacení veteriny nebo výzvu alespoň sdíleli a drželi palce. Pomohlo to a korunky na zaplacení faktury se podařilo vybrat!

Šťastně až navěky

Sára se v dočasné péči krásně zabydlela a zapadla do rodinného rytmu. A tak se páníčci nakonec rozhodli, že si ji adoptují.

Pro Sáru je to úžasná zpráva, protože si rodinku moc zamilovala a je ráda, že se nebude muset znovu stěhovat a seznamovat s někým novým, když už tady našla lidi, se kterými se cítí tak dobře.

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Jahůdková je bezkonkurenčně ta nejsladší kočička v okolí!

Chudinku Britu jsme přijali se zánětem uší a nádory na obou mléčných žlázách.

Kvůli zdravotním problémům jsme přijali zhruba devítitýdenní holčičku.

Nevíme, co se tomuhle hnědookému broučkovi stalo, nohu měl zlomenou nad kolenem.

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2023Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha