Sára – slepá babička

Fenka krysaříka Sára
Šestnáctiletá Sára na stará kolena přišla o paničku.

A tak se spolu se svou kočičí kamarádkou Utenou dostala k nám. Jejich majitelka se totiž ocitla v situaci, kdy už se o své dvě holčičky nemohla dál postarat.

Sárušce jedno oko chybělo a to druhé měla slepé. Po příchodu k nám podstoupila ošetření zoubků, protože je neměla v dobrém stavu. Jinak ji ale nic netrápilo a na svůj věk byla velmi vitální. Mazlila se a vrtěla ocáskem úplně jako za mlada.

Stěhování pro ni bylo zprvu docela šok, ale rychle si začala zvykat. Dočasná tetička si ji na první pohled zamilovala a zahrnovala Sárušku láskou i piškotky. Sára měla pěkně mlsný jazýček, takže piškotům nikdy neodolala!

Sára byla dost pohodářka, měla ráda svůj klídek. Povalování u televize a vyhřívání na sluníčku – to bylo něco pro ni.

Zánět plic

Bohužel nedlouho po přesunu k nám Sára onemocněla, bylo jí hrozně zle a musela být hospitalizovaná na veterině. Nejdřív to vypadalo, že problémy budou od srdce, ale po vyšetření se ukázalo, že má zánět plic.

Dostala léky a pár dní musela zůstat v kyslíkovém boxu, aby se jí lépe dýchalo. Léčba naštěstí zabrala a brzy se Sářin stav zlepšil natolik, že se mohla vrátit zpět do dočasné péče. Už měla zase chuť si hrát, mazlit se a papat! Po dobrání léků ještě podstoupila kontrolní vyšetření, pan doktor naštěstí potvrdil, že je všechno v pořádku.

Posíláme díky všem, co Sárince přispěli na zaplacení veteriny nebo výzvu alespoň sdíleli a drželi palce. Pomohlo to a korunky na zaplacení faktury se podařilo vybrat!

Šťastně až navěky

Sára se v dočasné péči krásně zabydlela a zapadla do rodinného rytmu. A tak se páníčci nakonec rozhodli, že si ji adoptují.

Pro Sáru je to úžasná zpráva, protože si rodinku moc zamilovala a je ráda, že se nebude muset znovu stěhovat a seznamovat s někým novým, když už tady našla lidi, se kterými se cítí tak dobře.

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Pan Kdovík byl kdysi milovaný mazel. Pak se stal ale spíš přítěží...

Luffy si při narození musela vytáhnout černého Petra...

Je mu teprve rok a půl, ale už ví, jaké to je bojovat o život.

43 775 Kč
cíl 50 000 Kč

Drobeček si toho nejspíš hodně vytrpěl.

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2023Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha