Sambi – pejsek s degenerativní myelopatií

Přijali jsme do péče pejska Sambiho, který nemohl na zadní nohy.

Jeho majitelé se bohužel dostali do tíživé situace, a i když se snažili, nakonec museli pro pejska najít nové umístění. A tak se Sambi dostal k nám.

Vyšetření u pana doktora odhalilo opravdu silnou dysplasii na obou zadních nožkách.

Dysplasie, cvičení a operace

Jeho dysplasie by se bývala dala před 2 lety velmi dobře operovat. Bohužel předchozí veterinář Sambimu špatně diagnostikoval mrtvici (kterou považoval za důvod „ochrnutí“) a tak dysplasii nikdo neřešil. Nohy Sambiho nakonec bolely tolik, že je musel přestat používat, i když v nich měl normální cit.

Naštěstí tu stála byla naděje v podobě operace. Sambi proto dostal léky na bolest a dostal za úkol s dočasnou tetou pravidelně cvičit. Měl totiž velice ochablé svalstvo a aby měla operace smysl, musel v nožkách zase nabrat sílu a aktivovat svalstvo.

Sambi zabral, pořádně cvičil a brzy proto mohl podstoupit operaci. Pan doktor se nakonec rozhodl, že nejprve zoperuje jen jednu nožičku a až na ni Sambík začne chodit, zoperuje i tu druhou.

Operace proběhla dobře. Po návratu z dočasné péče musel Sambi dodržovat pár dní klidový režim a pak začal s dočasnou tetou zase pomalu cvičit podle instrukcí pana doktora. Na Sambíkovi bylo vidět, že mu operace výrazně pomohla od bolesti, a tak se odvažoval nožku více používat.

Degenerativní myelopatie

Bohužel krevní testy ale později přinesly diagnózu, kterou nikdo nečekal – degenerativní myelopatii. Ta způsobovala, že Sambi postupně ochrnoval na celé tělo.

Jde o genetické onemocnění, které se bohužel nedá nijak léčit. To nejlepší, co jsme pro Sambiho mohli udělat, bylo poskytnout mu láskyplnou péči a užít si společně s ním čas, který mu zbýval. Sambimu jsme pořídili vozíček, aby si mohl běhání a procházky užívat co nejdéle to půjde.

Moc děkujeme Sambiho virtuálním rodičům, díky kterým jsme mu mohli zakoupit vozíček. Díky samozřejmě patří i vám všem, kdo jste Sambiho podporovali.

Sambi začal chodit na masáže

Rozhodli jsme se, že Sambíka objednáme na masáže předních nohou. Ty mu pomohly udržet nožky v kondici, aby si mohl co možná nejdéle užívat řádění s vozíčkem.

První návštěvu už má za sebou. Šlo to výborně, masáž se mu moooooc líbila a bylo na něm vidět, jak si ji užíval. Měl hodně ztuhlý krk i přední nožky, takže se při masáži kladl velký důraz právě na tyhle části. Dočasná teta zároveň dostala instrukce, jak na domácí masáž.

Nemoc postoupila

Bohužel nic netrvá věčně a po pár měsících, během kterých si Sambi užíval běhání s vozíčkem, přišlo zhoršení, takže už se Sambík nedokázal udržet na vozíčku.

Naštěstí měl v životě pořád věci, ze kterých se mohl radovat – třeba mazlení s milovanou tetou a zpívání písniček s Taruškou.

Protože jsme věděli, jak moc rád byl vždycky v centru dění, pořídili jsme pro něj společně s vaší pomocí vozík, díky kterému ho jsme ho mohli i nadále brát s sebou na procházky.

Sambi odešel za duhový most

Začátkem září nás navždy opustil po dlouhé nemoci Sambi. Odpočívej v pokoji.

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Z Teddyho příběhu bolí u srdce...

9 328 Kč
cíl 14 000 Kč

Nemocně kotě si přehazovali jako horký brambor...

Swiftie nemůže chodit na zadní nohu.

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha