Sam – odloučené štěňátko

Tohle je Sam, kříženec jorkšírského teriéra a hlavně štěňátko.

Štěňátko, které doplatilo na nezodpovědné množitele i paničku, která zřejmě nevěděla, co péče o pejska obnáší.

Sama odebrali od maminky v pouhých čtyřech týdnech, což je dokonce o několik týdnů dříve, než povoluje zákon a drobeček tak přišel o důležitý čas, který měl trávit s maminkou a sourozenci. Štěňátka se v této době stále ještě učí a Samík byl brzkým odebráním od mámy připraven o důležitou fázi socializace. Tím ale bohužel jeho trápení ještě nekončí…

Se svou novou paničkou strávil Samík několik týdnů, po kterých vyrazil na hlídání ke známé majitelky. V tu chvíli ještě netušil, že to je naposledy, co svou paničku vidí. Ta si už totiž pejska nevyzvedla a paní, která ho hlídala, přestala zvedat telefony a odpovídat na zprávy. Prostě se na Sama vykašlala, jen tak bez jediného slova, jediné zprávy.

Samík měl veliké štěstí, že se o něj paní, která ho hlídala, rozhodla postarat. Byl to nejspíš první člověk, kterému na něm skutečně záleželo. Paní pro Samíka dělala, co mohla, nechala ho naočkovat i očipovat a poskytla mu tu veškerou péči, kterou potřeboval. Natrvalo si ho ale nechat nemohla, a tak se Samík dostal k nám.

Malému nezbedovi byly čtyři měsíce a i přes nesnadný začátek života byl plný energie a chuti objevovat svět. Našel dočasnou péči u rodiny Esterky, o které jsme informovali na našem facebooku. Spoustu se toho ještě musel naučit a díky úžasné péči dočasných lidí i Esterky, to zvládl na výbornou.

Nový domov

Samík se nakonec dočkal i své vlastní rodiny. Rozloučil se proto se svými dočasnými páníčky, sbalil si batůžek a vyrazil vstříc novým dobrodružstvím.

Svou novou rodinu si naprosto zamiloval a stejně tak si oni zamilovali jeho. Sam teď má konečně všechno, po čem kdy toužil – své vlastní lidi, kteří s ním budou v dobrém i ve zlém.

Měj se krásně, Samíku!

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Z Teddyho příběhu bolí u srdce...

7 328 Kč
cíl 14 000 Kč

Nemocně kotě si přehazovali jako horký brambor...

Swiftie nemůže chodit na zadní nohu.

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha