Sam – odloučené štěňátko

Tohle je Sam, kříženec jorkšírského teriéra a hlavně štěňátko.

Štěňátko, které doplatilo na nezodpovědné množitele i paničku, která zřejmě nevěděla, co péče o pejska obnáší.

Sama odebrali od maminky v pouhých čtyřech týdnech, což je dokonce o několik týdnů dříve, než povoluje zákon a drobeček tak přišel o důležitý čas, který měl trávit s maminkou a sourozenci. Štěňátka se v této době stále ještě učí a Samík byl brzkým odebráním od mámy připraven o důležitou fázi socializace. Tím ale bohužel jeho trápení ještě nekončí…

Se svou novou paničkou strávil Samík několik týdnů, po kterých vyrazil na hlídání ke známé majitelky. V tu chvíli ještě netušil, že to je naposledy, co svou paničku vidí. Ta si už totiž pejska nevyzvedla a paní, která ho hlídala, přestala zvedat telefony a odpovídat na zprávy. Prostě se na Sama vykašlala, jen tak bez jediného slova, jediné zprávy.

Samík měl veliké štěstí, že se o něj paní, která ho hlídala, rozhodla postarat. Byl to nejspíš první člověk, kterému na něm skutečně záleželo. Paní pro Samíka dělala, co mohla, nechala ho naočkovat i očipovat a poskytla mu tu veškerou péči, kterou potřeboval. Natrvalo si ho ale nechat nemohla, a tak se Samík dostal k nám.

Malému nezbedovi byly čtyři měsíce a i přes nesnadný začátek života byl plný energie a chuti objevovat svět. Našel dočasnou péči u rodiny Esterky, o které jsme informovali na našem facebooku. Spoustu se toho ještě musel naučit a díky úžasné péči dočasných lidí i Esterky, to zvládl na výbornou.

Nový domov

Samík se nakonec dočkal i své vlastní rodiny. Rozloučil se proto se svými dočasnými páníčky, sbalil si batůžek a vyrazil vstříc novým dobrodružstvím.

Svou novou rodinu si naprosto zamiloval a stejně tak si oni zamilovali jeho. Sam teď má konečně všechno, po čem kdy toužil – své vlastní lidi, kteří s ním budou v dobrém i ve zlém.

Měj se krásně, Samíku!

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Pan Kdovík byl kdysi milovaný mazel. Pak se stal ale spíš přítěží...

Luffy si při narození musela vytáhnout černého Petra...

Je mu teprve rok a půl, ale už ví, jaké to je bojovat o život.

43 775 Kč
cíl 50 000 Kč

Drobeček si toho nejspíš hodně vytrpěl.

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2023Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha