Rupert – kocour z facebooku

Paní u cesty nalezla vyhublého kocourka, který měl ohromné množství klíšťat.

Nevíme, jak dlouho na ulici kocourek byl, ani čím vším si musel projít. Představa, že jste na ulici, zcela opuštění a jedinou společnost vám dělají klíšťata, která z vás vysávají krev i energii, která postupně dochází a vy nevíte, jak dlouho ještě vydržíte… Je to příšerné, je nám neuvěřitelně smutno z toho, že si něčím podobným musel kocourek projít.

Naštěstí je toto ale jeden z těch případů, kdy se na zvířátko usmála štěstěna a paní, která na něho narazila, ho jen tak nepřešla a místo toho se mu rozhodla pomoct. Napsala výzvu na facebook, ve které hledala někoho, kdo by se o něj mohl postarat a tam jsme na scénu přišli my.

Kocourek dostal jméno Rupert a i přes jeho nepříznivý zdravotní stav se od začátku rád mazlil.

Rupí si musel pobýt nějaký čas na veterině. Byl dehydratovaný a extrémně pohublý, vážil pouze 2,6 kg, což je vážně málo. A množství klíšťat, které si přinesl s sebou, bylo naprosto děsivé

Co bylo dál?

Rupí vybojoval svůj nejtěžší boj. Z veteriny pak konečně mohl odejít k nám do azylu. Bydlel v kadlínské pobočce u tety Jaq, měl svůj vlastní pokoj a nikým nerušený klídek. Byl to tak trošku truhlík, i když by mohl spát na své vlastní posteli, spává spával na krabicích. Ale proti gustu žádný dišputát, dostal na ně polštářek a spokojení byli všichni. Krásně nabral na váze, zdravě se zakulatil a vyloupl se z něj opravdový fešák.

Rupík chytil plísňovou infekci

Když byl Rupík na veterině kvůli kastraci, nejspíš tam něco nepěkného chytil. Když se vrátil k tetě Jaq, pokašlával a vydával zvuky trošku jako žabí kvákání. A tak ho čekala cesta zpátky na kontrolu. Ukázalo se, že chytil plísňovou infekci. Zůstával tedy bohužel i nadále na samotce a musel brát každý den léky.

Protože se Rupíkův stav dlouho nelepšil, musel nakonec zpátky na veterinu. Čekala ho operace, při které mu pan doktor vyčistil dutiny. Všechno naštěstí dobře dopadlo a Rupík se vrátil do azylu. Na hlavičce mu nějakou dobu zůstaly zavedené dva dreny, do kterých se každý den jednou musel nalít roztok, aby se dutiny dále čistily. Ale Rupík to zvládl a jeho stav se konečně zlepšil.

Rupík našel nový domov

Mazlivý miláček Rupík našel báječnou dočasnou péči. Ale jak se občas stává, dočasná panička si ho tolik zamilovala, že už se s ním nedokázala rozloučit. A tak se nakonec z dočasného domova stal ten opravdový, už navždy.

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Z Teddyho příběhu bolí u srdce...

Nemocně kotě si přehazovali jako horký brambor...

Swiftie nemůže chodit na zadní nohu.

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha