Rasty – pejsek, který se nemohl přestat drbat

Pejsek Rasty
Zoufalství – to je to, co jsme cítili, když jsme přijímali šestiletého Rastyho.

Chudáček se bez přestání drbal a kůži měl místy rozškrábanou až do krve. Byl tak smutný, tak vyčerpaný. Musel neuvěřitelně trpět.

Rastíka jsme okamžitě vzali na veterinu, kde ho pan doktor prohlédl a odebral vzorky pro laboratorní vyšetření, abychom zjistili, co mu je a jak mu můžeme pomoct. K tomu mu pan doktor předepsal přísnou dietu složenou z hovězího masa, antibiotika a sprej proti svědění.

Rasty prvních pár dní u dočasné tety většinu času prospal, tak unavený byl. Díky dietě, lékům a spreji proti svědění se jeho stav začal naštěstí velmi rychle zlepšovat.

Už během druhého dne jsme si všimli, že se drbe podstatně méně, díky tomu se mu rány konečně mohly začít hojit. Dočasná teta ho měla přes den prakticky neustále na očích a kontrolovala, aby si rány neškrábal. V noci to bylo těžší, ale nakonec i to kreativně vyřešila tím, že mu na noc začala oblékat pyžamko.

Rastyho proměna

Rasty ušel za těch několik měsíců v péči dočasné tety ohromný kus cesty. Na vině jeho problémů byla alergie, díky nasazení diety, speciálních přípravků na kůži a léků se všechno začalo postupně obracet k lepšímu. Svědění se podařilo minimalizovat, kůže se konečně mohla začít hojit a holá místa začala nahrazovat nová srst.

Rastyho proměna ale nikdy nespočívala jen v jeho zevnějšku. Chudáček byl na začátku tak nešťastný a hlavně vyčerpaný, protože mu jeho trápení nedalo spát. Smutek v jeho očích naštěstí postupně nahradila naděje a nakonec i to nejdůležitější – radost ze života.

Alergie bude Rastyho provázet vždycky, ale pevně věříme, že trpět už nikdy nebude.

Nový domov

Hledání vysněné rodiny pro Rastyho bylo trochu složitější, ale nakonec se i pro něj našli ti praví lidé.

Jeho noví páníčci se do něj naprosto zamilovali a vůbec jim ta trocha péče navíc, kterou potřebuje, nevadí. Jeho blaho mají prostě na prvním místě a Rasty je s nimi už teď moc šťastný.

Měj se krásně, Rastíku!

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Zlomené srdce a zdravotní problémy...

Catsbyho nemusíte vidět, abyste věděli, že je poblíž. Prozradí ho totiž hlasité sípání...

Nina je ještě mladá kočka, zdraví jí ale už teď neslouží tak, jak by mělo...

Zraněný Nari byl nalezený v Lanškrouně, zřejmě ho srazilo auto.

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha