Rarity – pochroumaná kočička

Prohnutá páteř, posunutá pánev, špatná chůze a bolest – Rarity měla opravdu spoustu trápení.

Nevěděli jsme, co se malé Rarity přesně stalo, ale bylo nám jasně, že potřebuje pomoc. Když se rozhodla vstát, vyjekla bolestí. Většinu dne ležela nebo volala na dočasnou tetu. Byli jsme rádi, že alespoň dokázala sama vylučovat a hýbat ocáskem.

Rarity byla navíc neskutečně lekavá. Zejména nečekané zvuky ji dokázaly neskutečným způsobem vyděsit. Snad ještě nikdy jsme se u kočičky s takovou reakcí nesetkali. Ať už si prošla čímkoliv, muselo to být vážně hrozné… Lidí se ale naštěstí nebojí – naopak se na dočasné tetě velmi často dožadovala chování. To má moc ráda.

Podle pana veterináře bylo evidentní, že Rarity v minulosti prodělala úraz, ale vzhledem k tomu, že se za poslední týden sama lehce zlepšila, doporučil ještě dva týdny dodržovat klidový režim a vyčkat, jak se bude situace vyvíjet dál. Jeho doporučení jsme uposlechli, zároveň jsme se ale rozhodli pro jistotu konzultovat celou situaci ještě s jedním panem doktorem, abychom získali co nejvíce informací.

Klidový režim nakonec zafungoval a Raritina chůze se postupně zlepšila! Teď už je v tomto ohledu úplně bez problémů. Dokonce dočasné tetě utíká a schovává se, když zavětří, že ji chce dát teta do přepravky a vzít na veterinu.

Velká smolařka

Doufali jsme, že problémy s chůzí budou pro Rarity ty poslední, bohužel ji ale pořádně potrápil ještě zánět močového měchýře a potom zrádná nemoc. Kardio vyšetření ukázalo, že měla zvětšené srdíčko, navíc byla celá nateklá, hodně pila, neměla moc dobré ani krevní hodnoty a celkově byla dost unavená, vůbec se nechovala jako běžné dospívající kotě…

Pan doktor jí proto po pečlivém zvážení předepsal nové léky, které naštěstí zabraly! Raritka postupně začala vypadat lépe a lépe, vrátila se jí chuť k jídlu i do života. Léčba byla dlouhá a jednou se musela prodlužovat, ale nakonec se Rarity dočkala konce!

Tři měsíce jsme sledovali, jak se bude její stav vyvíjet dál a jestli se problémy nevrátí. A k radosti nás všech, všechno šlo dobře a žádné trápení u Raritky nepozorujeme! Podstoupila také vyšetření srdíčka, které má podle výsledků v naprostém pořádku. Nakonec podstoupila ještě poslední kontrolní vyšetření krve, které oficiálně potvrdilo to, v co jsme doufali: Rarity je zdravá jako rybička!

U dočasné tety se má Rarity krásně. Spoustu času tráví vyvalováním se v posteli. Úplně nejradši ale je, když s ní tráví čas teta, mazlí ji a hraje si s ní. Je to opravdu velmi společenská kočička.

Rarity hledá nový domov

Když je teď Rarity konečně zdravá, přišel čas, aby konečně našla svůj vlastní domov! Rarity je mazlivá, společenská a upovídaná princezna, která se ráda nosí v náručí jako malé miminko a spí každý večer se svým člověkem věrně v posteli.

Je ideální společnicí pro lidi i další kočičky, je klidná a nekonfliktní a přesně takovou by ráda poznala i svou novou rodinu, aby skvěle zapadla a její život už byl navždy jednoduše pohádkový.

Přestože je Rarity ráda středem pozornosti a neustále chce být nablízku lidem, v novém domově určitě touží mít i kočičí kamarádku. Pokud zatím žádnou kočičku nemáte, určitě by měla velkou radost, pokud byste ji adoptovali společně se Sarah, její parťačkou z dočasné péče.

Myslíte, že právě s vámi by Rarity mohla prožít svůj vytoužený pohádkový život plný lásky? Pak neváhejte a zavolejte na tel. 725 859 393 nebo napište na marketa@petheroes.cz.

  • 1 rok, 3 kg
  • Očkovaná, odčervená, kastrovaná, čipovaná, FIV/FeLV negativní
  • Adopční poplatek 1 500 Kč

Rodiče na dálku

Radka FluksováNina SchneiderováKlára Bečvářová
Petr ZvěřinaMiluše PetříčkováKateřina Marešová
Iveta SchönováVeronika VotrubováBlažena
Lenka HavlíčkováLucie HolecováPavla Albrechtová
Martina SlepičkováEliška a MíšaDagmar Vymetalkova
Martina KubíčkováPetra DěkanováDominika Lišková
Michala HlušičkováValeria TakacsovaTomáš Lorman
Anna Kalíšková

Adopce na dálku

Adoptujte si zvířátko na dálku a prožívejte cestu za novým začátkem spolu s ním.

Adoptovat Jak funguje adopce na dálku?

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Megie osud vůbec nešetřil a nadělil jí na stará kolena spoustu problémů...

3 900 Kč
cíl 30 000 Kč

Malého Chaie přinesli na veterinu na utracení. Pokousal ho pes.

Malý Puding měl jednu nožičku od lokte dolů ochrnutou, vůbec o ní nevěděl.

Kvůli zdravotním problémům jsme přijali zhruba devítitýdenní holčičku.

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2022Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha