Rarity – pochroumaná kočička

Prohnutá páteř, posunutá pánev, špatná chůze a bolest – Rarity měla opravdu spoustu trápení.

Nevěděli jsme, co se malé Rarity přesně stalo, ale bylo nám jasně, že potřebuje pomoc. Když se rozhodla vstát, vyjekla bolestí. Většinu dne ležela nebo volala na dočasnou tetu. Byli jsme rádi, že alespoň dokázala sama vylučovat a hýbat ocáskem.

Rarity byla navíc neskutečně lekavá. Zejména nečekané zvuky ji dokázaly neskutečným způsobem vyděsit. Snad ještě nikdy jsme se u kočičky s takovou reakcí nesetkali. Ať už si prošla čímkoliv, muselo to být vážně hrozné… Lidí se ale naštěstí nebojí – naopak se na dočasné tetě velmi často dožadovala chování. To měla moc ráda.

Podle pana veterináře bylo evidentní, že Rarity v minulosti prodělala úraz, ale vzhledem k tomu, že se za poslední týden sama lehce zlepšila, doporučil ještě dva týdny dodržovat klidový režim a vyčkat, jak se bude situace vyvíjet dál. Jeho doporučení jsme uposlechli, zároveň jsme se ale rozhodli pro jistotu konzultovat celou situaci ještě s jedním panem doktorem, abychom získali co nejvíce informací.

Klidový režim nakonec zafungoval a Raritina chůze se postupně zlepšila! Teď už byla v tomto ohledu úplně bez problémů. Dokonce dočasné tetě utíkala a schovávala se, když zavětřila, že ji chce dát do přepravky a vzít na veterinu.

Velká smolařka

Doufali jsme, že problémy s chůzí budou pro Rarity ty poslední, bohužel ji ale pořádně potrápil ještě zánět močového měchýře a potom zrádná nemoc. Kardio vyšetření ukázalo, že měla zvětšené srdíčko, navíc byla celá nateklá, hodně pila, neměla moc dobré ani krevní hodnoty a celkově byla dost unavená, vůbec se nechovala jako běžné dospívající kotě…

Pan doktor jí proto po pečlivém zvážení předepsal léky, které naštěstí zabraly! Raritka postupně začala vypadat lépe a lépe, vrátila se jí chuť k jídlu i do života. Léčba byla dlouhá a jednou se musela prodlužovat, ale nakonec se Rarity dočkala konce!

Tři měsíce jsme sledovali, jak se bude její stav vyvíjet dál a jestli se problémy nevrátí. A k radosti nás všech, všechno šlo dobře a žádné trápení jsme u Raritky nepozorovala! Podstoupila také vyšetření srdíčka, které má podle výsledků v naprostém pořádku. Nakonec podstoupila ještě poslední kontrolní vyšetření krve, které oficiálně potvrdilo to, v co jsme doufali: Rarity byla zdravá jako rybička!

Rarity po dlouhém hledání našla svou osudovou rodinu

Když jsme Raritku začali inzerovat, čekali jsme, že taková krásná a milá kočička najde domov snadno. No pletli jsme se. Zájemci se sice ozývali, ale nebyli to ti praví. Trvalo to sice několik měsíců, ale nakonec se se na Rarity konečně usmálo štěstí a našla se rodina, do které zapadla jako chybějící kousek skládačky!

Máme velkou radost. Rarity je úplně dokonalá, společenská a mazlivá kočička, která nadevšechno miluje lidi i kočičí kamarády. Úplně nejspokojenější je obklopená svými nejbližšími. Jsme přesvědčení, že v rodině, kterou našla, ji čeká ten nejkrásnější život, o jakém by mohla snít.

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Nina je ještě mladá kočka, zdraví jí ale už teď neslouží tak, jak by mělo...

Zraněný Nari byl nalezený v Lanškrouně, zřejmě ho srazilo auto.

Pan Kdovík byl kdysi milovaný mazel. Pak se stal ale spíš přítěží...

Luffy si při narození musela vytáhnout černého Petra...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha