Rarity – pochroumaná kočička

Prohnutá páteř, posunutá pánev, špatná chůze a bolest – Rarity měla opravdu spoustu trápení.

Nevěděli jsme, co se malé Rarity přesně stalo, ale bylo nám jasně, že potřebuje pomoc. Když se rozhodla vstát, vyjekla bolestí. Většinu dne ležela nebo volala na dočasnou tetu. Byli jsme rádi, že alespoň dokázala sama vylučovat a hýbat ocáskem.

Rarity byla navíc neskutečně lekavá. Zejména nečekané zvuky ji dokázaly neskutečným způsobem vyděsit. Snad ještě nikdy jsme se u kočičky s takovou reakcí nesetkali. Ať už si prošla čímkoliv, muselo to být vážně hrozné… Lidí se ale naštěstí nebojí – naopak se na dočasné tetě velmi často dožadovala chování. To má moc ráda.

Podle pana veterináře bylo evidentní, že Rarity v minulosti prodělala úraz, ale vzhledem k tomu, že se za poslední týden sama lehce zlepšila, doporučil ještě dva týdny dodržovat klidový režim a vyčkat, jak se bude situace vyvíjet dál. Jeho doporučení jsme uposlechli, zároveň jsme se ale rozhodli pro jistotu konzultovat celou situaci ještě s jedním panem doktorem, abychom získali co nejvíce informací.

Klidový režim nakonec zafungoval a Raritina chůze se postupně zlepšila! Teď už je v tomto ohledu prakticky bez problémů.

Velká smolařka

Doufali jsme, že problémy s chůzí budou pro Rarity ty poslední, bohužel ji ale pořádně potrápil ještě zánět močového měchýře a potom zrádná nemoc. Kardio vyšetření ukázalo, že měla zvětšené srdíčko, navíc byla celá nateklá, hodně pila, neměla moc dobré ani krevní hodnoty a celkově byla dost unavená, vůbec se nechovala jako běžné dospívající kotě…

Pan doktor jí proto po pečlivém zvážení předepsal nové léky, které naštěstí zabraly! Raritka postupně začala vypadat lépe a lépe, vrátila se jí chuť k jídlu i do života. Léčba byla dlouhá a jednou se musela prodlužovat, ale nakonec se Rarity dočkala konce!

Teď nás čeká ještě několik týdnů, během kterého ji budeme ještě sledovat, jestli se problémy nevrátí. Při posledním vyšetření krve měla jednu hodnotu stále trochu zvýšenou, ale snad by to už nemělo být nic hrozného. Držte Rarity palce, aby se už konečně uzdravila!

U dočasné tety se má Rarity krásně. Spoustu času tráví vyvalováním se v posteli. Úplně nejradši ale je, když s ní tráví čas teta, mazlí ji a hraje si s ní. Je to opravdu velmi společenská kočička.

Rodiče na dálku

Radka FluksováNina SchneiderováKlára Bečvářová
Petr ZvěřinaMiluše PetříčkováKateřina Marešová
Iveta SchönováVeronika VotrubováBlažena
Lenka HavlíčkováLucie HolecováPavla Albrechtová
Martina SlepičkováEliška a MíšaDagmar Vymetalkova
Martina KubíčkováPetra DěkanováDominika Lišková
Michala Hlušičková

Adopce na dálku

Adoptujte si zvířátko na dálku a prožívejte cestu za novým začátkem spolu s ním.

Adoptovat Jak funguje adopce na dálku?

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Rosie měla v minulosti zřejmě zlomené koleno, které jí špatně srostlo.

Něžná a do krásy rozkvetlá jako luční kvítí, taková je kočička Pampeliška.

Jeli jsme na veterinu pro léky, odjeli jsme s nemocným novorozeným štěňátkem.

13500 Kč
cíl 5000 Kč

Bujimu jsou teprve čtyři roky, ale prožil toho už tolik! K nám do Čech přicestoval až z Afriky…

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2022Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha