Princezna

Princezna na veterině
Přijali jsme do péče skutečnou princeznu. Tahle kočičí slečna totiž dostala jméno Princezna.

Když jsme ji po přijetí brali na veterinu, zjistili jsme, že chuděrka malá trpí resorpční zubní lézí (FORL), to je u koček poměrně časté onemocnění zubů. Zjednodušeně to znamená, že vlastní buňky těla napadají strukturu zubu, což je pro kočičku velice bolestivé. Protože postižených zoubků měla opravdu hodně, vytrhal jí pan veterinář zatím jen polovinu a zbytek nechal na později.

Jsme vážně překvapení, jak statečně se ke svému trápení Princezna postavila. I přes bolest byla totiž už od začátku neuvěřitelně hodňoučká, miloučká, mazlivá a opravdu hodně upovídaná.

Princezna je v dočasné péči

Kočička byla z veteriny propuštěna do azylu, ale dlouho se tam neohřála. Našla se pro ni totiž báječná dočasná péče! Měli jsme velkou radost, že si tak Princezna mohla užívat o to víc pozornosti.

Trhání zbylých zoubků a trable s oušky

Když Princezna odjela na veterinu, aby jí pan doktor vytrhal zbylé zoubky, ukázalo se, že má kočička zhoršené ledvinové hodnoty a pan doktor proto rozhodl, že jí zoubky trhat nebude.

Když už ale byla ne veterině, přišel čas vyčistit Princezne ouška. Během toho pan doktor zjistil, že má v ouškách polypy, takže se uši nedají vyčistit dokonale. Udělal ale co mohl a kočička mohla vyrazit zpátky do dočasné péče.

Princezna se ničím z toho nijak zvlášť netrápila a místo toho si užívala spoustu mazlení a dobrůtek od svých dočaskářů. Ti ji rozmazlovali ještě o něco více než doposud, aby jí všechna ta příkoří vynahradili.

Princezna odešla za duhový most

Princezna měla již několik dní vážné potíže s ledvinami, proto byla hospitalizovaná na veterině. Přestože pan doktor dělal opravdu všechno, co mohl, její stav se vůbec nezlepšoval. Protože další pobyt na tomto světě by pro Princeznu představoval jen utrpění, rozhodl se pan doktor přistoupit k eutanázii.

Jsme velmi vděčni za to, že Princezna alespoň několik posledních týdnů svého života strávila v dočasné péči u hodných lidí, kteří o ni s láskou pečovali. Obrovský dík patří samozřejmě vám všem, kteří jste Princeznu podporovali na její nesnadné cestě životem. Děkujeme.

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Nina je ještě mladá kočka, zdraví jí ale už teď neslouží tak, jak by mělo...

Zraněný Nari byl nalezený v Lanškrouně, zřejmě ho srazilo auto.

Pan Kdovík byl kdysi milovaný mazel. Pak se stal ale spíš přítěží...

Luffy si při narození musela vytáhnout černého Petra...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha