Orpheus – štěňátko s bolavýma nožkama

V jedné chovatelské stanici se narodilo roztomilé buclaté štěňátko.

Mělo radost ze všeho a ze všech a radost měli i z něho. Malé štěňátko rostlo a v rodině nového majitele na sebe problém s nohami nenechal dlouho čekat. Ani drahým psům se totiž choroby nevyhýbají a bohužel nejsou vždy obklopeni lidmi, kteří by jim chtěli pomoct.

Orpheus Skyglow’s má těžkou dysplazii loktů. DLK obvzlášť v tomto stavě se projeví už okolo věku tří až čtyř měsíců. Tady by měl přijít na řadu zodpovědný majitel, který si dá práci a vyhledá lékaře odborníka. My lidi totiž chodíme také s bolestmi nohou k ortopedovi, nikoliv ke obvodnímu lékaři. Bohužel se tak nestalo.

V ideálním světě je potom na řadě chovatel, který vyhledá veterináře specialistu a doplní si informace na internetu, kde se v každém článku o DLK píše o operaci. Takovou operaci, konkrétně deformity UAP, kterou Orpheus trpí, zvládne každý, trošku lepší ortoped lehce.

Bohužel Orpheus dostal jiný ortel. Mělo se čekat, až budou jeho bolesti nesnesitelné a potom by došlo k uspání. Štěně, které by v ideálním světě znalých a zodpovědných lidí, mělo celý život před sebou, by čekalo na to, až nebude moct bolestí chodit. Od života bez bolesti ho dělila jedna operace, která se neblíží ani jeho pořizovací ceně.

Nikomu za to námahu nestál. Majitel nedokázal roztomilé štěňátko utratit, tak ho odložil do útulku, kde se nebál dát souhlas s eutanázií. Orpheus měl nakonec štěstí. Jeho další cesta totiž mířila k nám, protože se mezi útulky známe. U nás dostal konečně šanci běhat jako šťastné štěňátko a užívat si života.

Jak vypadal jeho život u nás v azylu?

První cesta mířila na veterinu, termín operace se domluvil rychle. Není na co čekat. Orpheus už chce zase řádit venku a ne jen pajdat a brečet bolestí.

Orpheus se již zotavuje po operaci. Ještě u nás chvíli pobude po dobu rekonvalescence.

Orpheus se z operace zdárně zotavil a učil se u nás spoustu nových dovedností – aportovat míčky, ožvykovat plastové lahve ve dvě ráno, chodit u nohy a rozkošnicky se rozvalovat po azylové tetě.

Orfík nakonec našel úžasné páníčky a zároveň nejlepší kamarády. Odešel s nimi do nového domova, kde spí v posteli a má se naprosto skvěle.

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Nina je ještě mladá kočka, zdraví jí ale už teď neslouží tak, jak by mělo...

Zraněný Nari byl nalezený v Lanškrouně, zřejmě ho srazilo auto.

Pan Kdovík byl kdysi milovaný mazel. Pak se stal ale spíš přítěží...

Luffy si při narození musela vytáhnout černého Petra...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha