Orion – FIV pozitivní sphynx

Kocour sphynx Orion
Je mu teprve rok a půl, ale už ví, jaké to je bojovat o život.

Kocourek je vážně nemocný. Měl špatné krevní hodnoty a problémy s očima, ze kterých mu neustále teče. K nám se dostal od majitelky, která už si s ním nevěděla rady a nedokázala se o něj dál postarat. Na jedné veterině jí dokonce doporučili nechat Orionka uspat…

Okamžitě jsme kocourka vzali na veterinu, kde zůstal na hospitalizaci. Tak ho měl pan doktor pod dohledem a mohl provést vyšetření nutná k tomu, abychom zjistili, co všechno vlastně chudáčka trápí. Jeho stav byl vážný, ale na eutanázii to podle pana doktora rozhodně nebylo.

Diagnóza FIV aneb kočičí HIV

Po řadě vyšetření jsme zjistili smutnou zprávu: Orion má FIV – to je kočičí HIV. A bohužel na něj stejně jako u lidí zatím neexistuje lék.

FIV navíc extrémně oslabuje imunitní systém, což bohužel nahrává dalším nemocem. U Orionka se tak přidaly mykoplazma a chlamydie, které mu způsobily ty hrozné problémy s očičky.

Kočičky s FIV se mohou stabilizovat a při správné péči mají šanci prožít dlouhý a spokojený život. Jestli to ale bude i Orionův případ, nikdo nedokázal s jistotou říct. Běžně totiž mají kočky FIV první měsíce nebo dokonce roky bezpříznakově. Jenže Orionkovi byl teprve rok a půl a už teď se na něm nemoc nepěkně vyřádila…

Orion byl naštěstí hrozně statečný a pral se s nemocí nejlíp, jak dovedl. Pořád měl chuť k jídlu a dožadoval se mazlení, takže bylo jasné, že o život a radosti, které přináší, stále stojí.

Orion se přesunul do dočasné péče!

Drobeček na veterině nakonec strávil skoro tři týdny, protože byl v opravdu vážném stavu a pan doktor ho chtěl mít pod kontrolou. Nakonec se ho ale podařilo v rámci možností stabilizovat, takže se mohl přesunout do dočasné péče. S sebou ještě dostal zásobu antibiotik a probiotika, protože ho trápil ošklivý průjem.

Další hospitalizace a vyšetření očiček

Ani po dobrání antibiotik se Orionek nezbavil průjmu, který ho trápil. Už to bylo opravdu hrozné, nic nepomáhalo a tak prostě nezbylo, než vyrazit zpátky na veterinu… Pan doktor si Orionka nechal nějakou dobu u sebe, aby mohl každý den sbírat vzorky stolice pro laboratorní rozbor.

Průjem nakonec přestal. To se nám všem neskutečně ulevilo. Orionek nakonec rovnou podstoupil i kastraci a pan doktor ho pustil zpátky za dočasnou tetičkou, která se na něj už moc těšila.

Úplně nejvíc se ale těšil Orion, protože je to kocourek společenský a pan doktor vůbec neměl čas se mu věnovat a mazlit ho tak často, jak by si Orion přál. Teď už má ale zase své osobní mazliče a nechává se mazlit od rána do večera, aby si vynahradil ztracený čas.

Poté, co se Orionkův stav víceméně stabilizoval, jsme ho vzali ještě i na vyšetření k MVDr. Beránkovi, který se specializuje na oči. Pan doktor ho důkladně prohlédl a nakonec mu předepsal mastičku, za problémy mohl zánět. Jedno oko se Orionkovi ještě trochu zlepšilo, ale s druhým už se bohužel moc udělat nedalo.

Orion našel domov

Pro Orionka jsme udělali, co se dalo a nakonec se i on dočkal svého vysněného domova. Jeho nová maminka si od nás před lety už jednoho kocourka adoptovala a tak máme jistotu, že u ní bude o Orionka opravdu báječně postaráno. Navíc jí jsme samozřejmě k dispozici, kdyby se potřebovala o čemkoliv poradit.

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Z Teddyho příběhu bolí u srdce...

Nemocně kotě si přehazovali jako horký brambor...

Swiftie nemůže chodit na zadní nohu.

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha