Norma – aktuálně v azylu Dej pac

Tahle milá a přítulná psí dáma v nejlepších letech vyhlíží svého báječného páníčka.

Moc doufáme, že i když to už není žádné mlaďounké štěňátko, nebude muset čekat moc dlouho.

Zánět kůže a další trampoty

Tuhle pejsku bohužel trápí dlouhodobý zánět kůže. Mysleli jsme si, že to je jediný problém, který tuhle psí dámu sužuje, ale bohužel jsme se mýlili. Na boku jsme jí nahmatali bouličku a tak přišel čas, aby Norma vyrazila za panem veterinářem a když už si u něj měla pobýt, tak rovnou podstoupila i další preventivní vyšetření.

Norma absolvovala výlet na veterinu, kde jí pan doktor vyčistil zoubky a zkontroloval kyčle. Zjistil, že kyčle jsou v pořádku, ale Norma trpí onemocněním zvaným spondylóza, což je artrotické onemocnění, které se projevuje sníženou hybností páteře a bolestivostí (pejsek může kulhat). Lze tedy předpokládat, že Norma bude časem potřebovat léky na bolest.

Dále pan doktor odstranil bulku, kterou měla Norma na pravém boku.

Norma našla dočasnou péči

Na Normu se konečně usmálo štěstí a i když na svůj pravý domov stále ještě čeká, našla se pro ni alespoň skvělá dočasná péče! A tak si Norma mohla alespoň na chvíli užívat života rozmazlovaného jedináčka.

Nakonec se ale vrátila zpátky do azylu

Po několika týdnech strávených v dočasné péči se Normička nakonec vrátila zpátky do azylu. Její dočasní opatrovníci se o ni totiž už bohužel nemohli nadále starat (i když by si to moc přáli), a tak se Norma vrátila do péče azylové tety Jany.

Norma musela akutně na veterinu

Normě se dnes udělalo strašně zle. Bolelo ji bříško, byla celá nafouklá a vypadala prostě hrozně. Teta Jana proto okamžitě sedla do auta a odvezla fenečku k panu veterináři, ten jí zjistil torzi žaludku, sleziny a jaterního laloku. Její stav byl vážný a Norma okamžitě musela na operaci. Hrálo se o minuty. Naštěstí náš úžasný veterinář je šikovný a zachránil Normě život. Děkujeme všem, kdo přispěli na Norminu operaci.

Norma je v novém působišti

Norma odjela na Vysočinu do domova, o kterém jsme si mysleli, že už bude domovem trvalým. Bohužel adopce ale tentokrát nevyšla, protože k sobě s novou rodinou nenašli cestu, ačkoli se zpočátku zdálo, že si opravdu dobře „sedli“. Přestože se nové rodiny snažíme vybírat opravdu pečlivě, takové věci se bohužel někdy stávají.

Aby Norma nemusela zase absolvovat cestu zpět a mohla si užívat rodinného prostředí, dohodli jsme se s rodinným azylem Dej pac (který se shodou okolností nachází poblíž), že Normu převezmou do své péče. S azylem samozřejmě budeme v kontaktu a jakmile Norma najde novou rodinu, budeme vás informovat.

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Zlomené srdce a zdravotní problémy...

Catsbyho nemusíte vidět, abyste věděli, že je poblíž. Prozradí ho totiž hlasité sípání...

Nina je ještě mladá kočka, zdraví jí ale už teď neslouží tak, jak by mělo...

Zraněný Nari byl nalezený v Lanškrouně, zřejmě ho srazilo auto.

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha