Nika – koťátko s velkou hlavičkou

Vidíte správně, na koťátku Nikušce je něco zvláštní. Má velikou hlavičku a vypadlo jí oko.

Původně to vypadalo, že je to způsobeno hydrocefalem – vznikem tekutiny, která nemá v hlavičce co dělat a že bude nutné, aby jí byla zavedena hadička, která dokáže tekutinu odčerpávat do těla, kde se o ni organismus postará. Poté, co podstoupila návštěvu u pana veterináře na Slovensku nám však vysvitla naděje, že Nika nebude operaci potřebovat.

Existovala zde totiž možnost, že Nikuška prodělala jako malinkaté koťátko panleukopenii a ta poškodila mozek natolik, že zůstal zakrněný. Jedinou možností, jak to zjistit, bylo udělat kontrolní MRI (jedno MRI v ČR měla již za sebou, tam ale nad touto variantou neuvažovali, možná je ani nenapadla), které mělo zjistit, jestli se mozek jakkoliv mění nebo zůstává stejný. Pokud byl zůstával stejný, znamenalo by to, že Nikuška by žádnou operaci nepotřebovala.

Díky spouště skvělých lidí se podařilo nasbírat dostatečné finanční prostředky na to, aby Nikuška mohla MRI podstoupit! A jaký je výsledek?Její diagnóza je nakonec Hydraencefalus – znamená to, že má sice v hlavě vodu, ale nic jí nedělá, netvoří se další tekutina a tím pádem není důvod operovat!

Problém v tuto chvíli je, že se u mozečku vytvořila cysta. Ta ale nemusí vůbec růst, ani nijak překážet. Kdyby začala mít problémy s koordinací, bude se muset přistoupit na opětovné vyšetření a možná operaci, ale pro tuto chvíli je Nikuška v pořádku a nepotřebuje žádnou operaci.

A co je ještě lepší, Nikuška nalezla milující domov, kde má vlastní pelíšek, ve kterém se hned zabydlela a ani si po nás nesteskla.

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Z Teddyho příběhu bolí u srdce...

Nemocně kotě si přehazovali jako horký brambor...

Swiftie nemůže chodit na zadní nohu.

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha