Nemocná koťátka

Přijali jsme do péče pět malinkatých koťátek. V očích měla strach a v bříšku úplně prázdno.

Protože to byli takoví slaďoučci, rozhodli jsme, že by měli mít i sladká jména. Dovolte nám tedy představit vám Waffle, Marmalade, Cannoli, Cream Puff a Brioche.

Zkraje vše vypadalo dobře. Koťátka si hrála, papala, prosperovala. A pak se ukázalo, že jsou vážně nemocná. Brioche a Cream Puff to bohužel nezvládly…

Zbylí tři drobečci strávili několik dní na hospitalizaci, byli slabí a měli krvavý průjem. Měli velmi agresivní střevní infekci, která je pořádně potrápila. Byl to pro jejich tělíčka ohromný nápor vzhledem k tomu, jak jsou malinkatá.

Lékaři bojovali, jak se jen dalo. Není to fér. Koťátkům byly jen 4 týdny a místo toho, aby si hrála a dováděla, zápasila s nemocí o svou vlastní budoucnost.

Uzdravení přišlo

Po několika dnech se stav dvou z koťátek zlepšil natolik, že už dál nepotřebovala být na kapačkách a mohla v léčbě pokračovat u dočasné tety.

Poslední z koťátek na veterině ale muselo vydržet o něco déle. Bylo nejmenší a nemoc pro něj byla nejnáročnější. Nakonec ale i tahle princezna zabojovala a mohla odjet za svými sestřičkami do dočasné péče.

Koťátka našla nové domovy

Berušky vyrostly do krásy a po pár měsících přišel čas najím jim nové rodiny. Zatímco Cannoli a Waffle vyrazily hledat štěstí do úplně nových domovů, malá Marmalade se stala trvalým členem domácnosti své původně dočasné tety.

Cesty sestřiček se tak definitivně rozešly, ale i když loučení bylo dojemné, z fotek je jasně vidět, že jsou všechny v nových rodinách strašně spokojené.

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Megie osud vůbec nešetřil a nadělil jí na stará kolena spoustu problémů...

23 270 Kč
cíl 30 000 Kč

Malého Chaie přinesli na veterinu na utracení. Pokousal ho pes.

Malý Puding měl jednu nožičku od lokte dolů ochrnutou, vůbec o ní nevěděl.

Kvůli zdravotním problémům jsme přijali zhruba devítitýdenní holčičku.

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2022Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha