Mouse – kocourek se záchvaty

Kocour ve voliéře na schůdkách.
Mouse neboli „Myšáček“ se naštěstí ještě jako koťátko dostal z ulice domů do tepla.

Měl s sebou i pár sourozenců. Malý kocourek byl ale na rozdíl od ostatních ve špatném stavu, dostal záchvat a nikdo si s ním nevěděl rady. A tak se Mouse dostal do péče pana veterináře, odkud pak už putoval k nám do azylu. Ujala se ho teta Jaq a starala se o něj, stejně jako o celou řadu dalších kočiček a pejsků. Zdálo se, že Myšáček už bude v pořádku…

Co bylo dál?

O Vánocích 2018 se naneštěstí záchvaty vrátily. Mouse prodělal v rychlém sledu pět záchvatů a okamžitě jsme ho vezli na veterinu. Jeho záchvaty bohužel stále pokračovaly i během hospitalizace. Základní vyšetření nic neukázalo, proto musel Mouse podstoupit MRI a odběr mozkomíšního moku.

RIP Mouse

MRI bylo čisté a stejně tak i vyšetření mozkomíšního moku. Mouse začal dostávat léky na epilepsii a delší čas se zdálo, že jeho problémy jsou vyřešeny. Vrátil se k tetě Jaq do Kadlína a nechával se patřičně rozmazlovat. Pak se ale bohužel záchvaty dostavily znovu. Zkoušeli jsme pro Mouse najít jiné léky, které by mu pomohly. Na nějaký čas se opravdu jeho stav zlepšil, ale na konci léta 2019 se situace znovu nečekaně a rapidně zhoršila. Mouse prodělal během krátké doby několik silných záchvatů a pak už nebylo jiné cesty. Jakýkoliv další čas tady na světě by pro něj byl utrpením. A proto ho nechal pan veterinář v klidu odejít.

Moc nás to mrzí, Myšáčku. Budeme na tebe s láskou vzpomínat.

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Už jako malé kotě prodělala nemoc, která ji připravila o sourozence...

2 800 Kč
cíl 8 000 Kč

Zlomené srdce a zdravotní problémy...

Catsbyho nemusíte vidět, abyste věděli, že je poblíž. Prozradí ho totiž hlasité sípání...

Nina je ještě mladá kočka, zdraví jí ale už teď neslouží tak, jak by mělo...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha