Marley – tancující kocourek

Jedna paní našla na půdě několik koťat a jedním z nich byl právě náš Marley.

Paní si nevěděla, vzhledem k jeho hendikepu, rady a tak se ozvala nám a Marleyho nám dala do péče.

A proč zrovna tancující koucourek? Tenhle neposeda prodělal virovou infekci, po které mu zůstalo neurologické poškození. A právě toto poškození mu nedovolovalo udržet plně rovnováhu – oficiální diagnóza cereblární hypoplasie.

Marleyho postižení spočívalo vlastně v tom, že úplně přesně netušil, že má nohy a k čemu tyhle končetiny vlastně slouží. Narozdíl od paralýzy je mohl ovládat, mohl po nich chodit, ale on chudák prostě nevěděl, co s nimi.

Věděli jsme však, že jednou chodit bude – po cvičení se to naučí. Jeho chůze sice nikdy nebude 100%, ale on rozhodně nevypadal jako někdo, koho by to trápilo.

Po mnoha cvičeních, hodinách zkoušení, posilování, poskakování, držkopádech se dostal do úrovně na videu. Jeho krůčky byly nestabilní, někdy se mu prostě nechtělo chodit, udělal pět spadnutí a tři kroky, ale jeho síla jít dál a bojovat byla neskutečná. Byli jsme na něj moc pyšní.

Vše bylo skvělé, Marley dělal pokroky a začalo se uvažovat, že mu už začneme hledat nový domov. Bohužel, osud tomu chtěl jinak. Marley začal občas pokašlávat a antibiotika na to nestačila. Poté se ze dne na den naprosto zhoršil a kocourek tak byl hospitalizován na veterině. RTG plic ukázal slabý zánět, ale jeho stav byl zápalu plic neadekvátně špatný. Marley na tom byl moc zle. Byl dehydratovaný, neudržel teplotu a my nevěděli jistě, co mu je. Přestal polykat a netvořil sliny. Těžce dýchal, i když jeho plíce fungovali, jak mají. Krev měl v pořádku, hematologii i biochemii. RTG čistý kromě nerozrůstajícího se malého nálezu na plicích. Sono čisté, srdce v pořádku. Přesto všechno nereagoval na žádnou léčbu.

Marley zemřel 20. ledna 2018.

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Malý Puding měl jednu nožičku od lokte dolů ochrnutou, vůbec o ní nevěděl.

Kvůli zdravotním problémům jsme přijali zhruba devítitýdenní holčičku.

Nevíme, co se tomuhle hnědookému broučkovi stalo, nohu měl zlomenou nad kolenem.

Daenerys je pojmenovaná po matce draků, sama ale uměla být pěkným dráčetem.

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2022Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha