Margot – kocourek s useklou packou

Přijali jsme do péče kočičku v kritickém stavu spolu se dvěma koťátky.

Kočička se k nám dostala s useknutými předními nožičkami, ze kterých jí tekla krev a vyčuhovaly kosti… Pohled na ni budil hrůzu. Nevíme, jak se jí to stalo, ale jisté je, že za sebou má spoustu bolesti a utrpení. Společně s ní přišla i dvě koťátka, o kterých jsme si mysleli, že jsou její vlastní…

Kočička, která dostala jméno Margot, putovala ihned na veterinu a my jsme netrpělivě čekali, co bude dál. Je od pohledu bojovnice, dokonce už první večer papala, ale její stav byl i přesto velmi vážný. Margotka byla v ohrožení života. Dostala kapačky a antibiotika. Koťátka (kocourek Milou a kočička Miya) na tom byla od začátku o něco lépe. Oba drobečci odešli do azylu k tetě Jaq. Ta jim denně čistila očička a pořádně je krmila, aby přibrali na váze.

Jak dopadly Margotčiny tlapičky?

Jedna nožička Margot byla sice neuvěřitelným způsobem pohmožděná, ale nebyla úplně useknutá. Pan doktor ji proto pouze vyčistil a ošetřil a nechal zahojit. Druhá nožička na tom ale byla mnohem hůře a bylo potřeba ji z poloviny amputovat.

Z Margot je Margoťáček…

Když se Margotčin stav konečně zlepšil, pan doktor rozhodl, že kočička může podstoupit kastraci. A právě v tu chvíli nás všechny čekalo obrovské překvapení. Ukázalo se totiž, že Margotka není Margotka, ale Margoťák… U kocourků se může stát, že varlata nesestoupí a nejsou tak na pohled moc dobře patrná. A právě to se stalo i v tomhle případě, proto jsme všichni žili v domnění, že jde o kočičku… Nicméně ze všeho nejdůležitější je, že se kocourkův stav postupně zlepšil. Má před sebou ještě dlouhou cestu, my mu ale fandíme a budeme tu pro něj, až dokud nedojde do cíle.

Zpátky na veterinu

Margoťáček se na chviličku podíval do azylu, ale rychle zase pádil zpátky na veterinu. Začala mu zapáchat nezkrácená nožka, což bylo znamení, že začal nekrotizovat poslední zbylý prstík. Nekróza je velmi nebezpečná, proto se mu prstík nakonec musel odebrat. Chodit by měl ale naštěstí i tak bez problémů.

Margot se vrátil azylu

Margot po čase konečně vyměnil veterinu za pohodlíčko azylu. Na veterině strávil docela dlouhou dobu, protože bylo potřeba mu tlapičku několikrát denně převazovat a to v azylu bohužel nešlo.

Ukázalo se, že je to neuvěřitelný mazel. A taky jedlík. A je naprosto, ale naprosto kouzelný. Tlapička se mu ještě nějaký čas hojila, ale všechno dobře dopadlo.

Milou and Miya mají domov

Kočičí sourozenci Milou a Miya vyrostli v azylu v silné, zdravé a především hravé tvorečky. A brzy nato si začali hledat společný domov. Máme velkou radost, že na něj nemuseli čekat dlouho! Bráška a ségra už mají své báječné páníčky a daří se jim moc dobře.

Margoťáček musel na vyšetření

Margotek podstoupil vyšetření srdíčka, protože se panu doktorovi úplně nepozdávalo. Vyšetření ukázalo, že má kocourek náběh na HCM (hypertrofickou kardiomyopatii). To je onemocnění, kdy dochází k zesílení stěny srdečního svalu, což pak vede ke snížení srdeční funkce.

U Margotka se ho naštěstí podařilo podchytit včas a pan doktor chlupáčkovi ihned nasadil potřebné léky. Margota od teď čekají pravidelné prohlídky na veterině, ale věříme, že s potřebnou léčbou se povede situaci udržet pod kontrolou a Margotek tu s námi (a hlavně jeho budoucí rodinou) bude ještě dlouhé roky.

Margot našel dočasnou péči

Na Margotka se také alespoň trochu usmálo štěstí a krátce poté, co se vrátil z veteriny do azylu, se pro něj našla báječná dočasná péče. Tam měl veškeré pohodlí domova a mazlil se o sto šest.

Margota potrápil zánět močového měchýře

Margota bohužel začal trápit zánět močového měchýře. Vzali jsme ho proto k panu doktorovi, který ho vyšetřil a nasadil mu antibiotika. Naneštěstí prvotní léčba nezabrala, a tak Margot musel dostat antibiotika ještě jednou.

Po několika týdnech se Margotkovi nakonec naštěstí ulevilo a zánětu se zbavil. Margot si tak života užívá zase o trošku více. Celé dny se vyvaloval na gauči a nechával se obsluhovat svou dočaskářkou jako správný král.

MARGOT NAŠEL NOVÝ DOMOV!

Trvalo to víc než rok, ale i tenhle rozkošný kocourek se konečně dočkal vlastní milující paničky.

Doufáme, že vás tahle zpráva hřeje u srdce tak jako nás. Margot to v životě neměl snadné, ale teď má konečně svůj vlastní domov a člověka, který bude už navždy stát po jeho boku. ❤

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Z Teddyho příběhu bolí u srdce...

Nemocně kotě si přehazovali jako horký brambor...

Swiftie nemůže chodit na zadní nohu.

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha