Marcel – těžce nemocné koťátko

Černo-bílý kocourek Marcel
Během zhruba čtyř měsíců života stihl poznat hlad a strach o vlastní život.

Kocourek byl při příjmu v hrozném stavu. Vážil mnohem méně, než by ve svém věku měl a hlavně byl dost nemocný. Měl ošklivý průjem a špatné krevní hodnoty…

Marcela si pan doktor okamžitě nechal hospitalizovaného na veterině, nasadil mu léky a odebral vzorky na rozbor, aby přesně zjistil, co ho trápí a mohl ho efektivně léčit. Chudáček zřejmě prodělal panleukopénii.

Není vůbec fér, že takové malé koťátko muselo tolik bojovat o vlastní život. Naštěstí byl v péči skvělého pana doktora a postupně se jeho stav začal zlepšovat! Na veterině strávil necelé dva týdny, než pan doktor konečně usoudil, že se je bezpečné, aby se přesunul do dočasné péče.

Teď už si hoví u dočasné tety a moc si to užívá. Teta na něj má totiž víc času a hlavně ho mnoooohem víc mazlí! A samozřejmě benefity v podobě pohodlné postele a větších prostor jsou taky k nezaplacení.

Marcel se uzdravil

Je to tak! Marcelova nemoc byla dlouhá a náročná, průjmy se ho držely zuby nehty. Nakonec se ho ale s pomocí léků a dietní stravy podařilo vyléčit! Konečně je z něj normální kotě, které má energie za tři a automaticky předpokládá, že mu celý svět leží u nohou.

Taky se seznámil s novým psím kamarádem, který ho ale nijak zvlášť neoslnil. Marcel je totiž jako většina koček přesvědčený o své druhové nadřazenosti prakticky nade všemi včetně dočasné tety. Ovšem ty velké pelechy, ty si nechá líbit!

Rodiče na dálku

Zuzana JedličkováAdéla KaplanováMarcela Chlupová
Ivanka KubicováMagdaléna HeveriováAndrea Jurečková
Matěj a Sabina LechneroviDrahoslava VeseckáDaria Eiseeva
Martina Slepičková

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Jahůdková je bezkonkurenčně ta nejsladší kočička v okolí!

Chudinku Britu jsme přijali se zánětem uší a nádory na obou mléčných žlázách.

Kvůli zdravotním problémům jsme přijali zhruba devítitýdenní holčičku.

Nevíme, co se tomuhle hnědookému broučkovi stalo, nohu měl zlomenou nad kolenem.

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2023Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha