Marcel – těžce nemocné koťátko

Černo-bílý kocourek Marcel
Během zhruba čtyř měsíců života stihl poznat hlad a strach o vlastní život.

Kocourek byl při příjmu v hrozném stavu. Vážil mnohem méně, než by ve svém věku měl a hlavně byl dost nemocný. Měl ošklivý průjem a špatné krevní hodnoty…

Marcela si pan doktor okamžitě nechal hospitalizovaného na veterině, nasadil mu léky a odebral vzorky na rozbor, aby přesně zjistil, co ho trápí a mohl ho efektivně léčit. Chudáček zřejmě prodělal panleukopénii.

Není vůbec fér, že takové malé koťátko muselo tolik bojovat o vlastní život. Naštěstí byl v péči skvělého pana doktora a postupně se jeho stav začal zlepšovat! Na veterině strávil necelé dva týdny, než pan doktor konečně usoudil, že se je bezpečné, aby se přesunul do dočasné péče.

Dočasnou péči si moc užíval. Teta na něj má totiž víc času a hlavně ho mnoooohem víc mazlí! A samozřejmě benefity v podobě pohodlné postele a větších prostor jsou taky k nezaplacení.

Marcel se uzdravil

Je to tak! Marcelova nemoc byla dlouhá a náročná, průjmy se ho držely zuby nehty. Nakonec se ho ale s pomocí léků a dietní stravy podařilo vyléčit! Konečně z něj bylo normální kotě, které má energie za tři a automaticky předpokládá, že mu celý svět leží u nohou.

Taky se seznámil s novým psím kamarádem, který ho ale nijak zvlášť neoslnil. Marcel je totiž jako většina koček přesvědčený o své druhové nadřazenosti prakticky nade všemi včetně dočasné tety. Ovšem ty velké pelechy, ty si nechá líbit!

Marcel našel domov

Nejel ale daleko. Vlastně nejel vůbec nikam – adoptovala si ho totiž dočasná rodina.

Marcel si sice úplně neuvědomil, že se něco změnilo, ale my všichni za něj máme velikou radost. Od začátku je na něm vidět, jak moc je v téhle rodině šťastný a spokojený. Máme radost, že se našli.

Moc děkujeme všem dárcům a rodičům na dálku, díky kterým jsme mohli Marcelka zachránit.

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Z Teddyho příběhu bolí u srdce...

7 328 Kč
cíl 14 000 Kč

Nemocně kotě si přehazovali jako horký brambor...

Swiftie nemůže chodit na zadní nohu.

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha