Maminka a tři koťátka z kravína

Emma, Ross, Ela, Bob
Přijali jsme trojici koťátek i s maminkou.

Potulovali se kravínem a nevěděli, jak zvládnou další den. Bohužel všichni nejsou k útrapám kočičího života úplně chápaví a jeden ze zaměstnanců se rozhodl „problém“ v podobě koťátek vyřešit lopatou. Situace si naštěstí všimla jiná zaměstnankyně a koťátka i s maminkou odnesla do bezpečí.

Rodinka se ještě ten den přesunula k našim dočaskářkám. Všichni čtyři byli strašně unavení, hrozně moc se jim ale ulevilo, že jsou konečně v bezpečí u lidí, kteří se o ně postarají. Maminka kočka dostala jméno Emma, večer si s chutí dala pořádnou večeři, zkontrolovala koťátka a zatímco ji dočasná teta hladila, usnula. Malí sourozenci dostali jména Ross, Ela a Bob. Měli problémy s očičky, do kterých jim proto pravidelně kapeme a uvidíme, jak to půjde dál

Ross musel na veterinu

Rossovi se zhoršila očička a musela proto na veterinu. Drobeček dostal injekci a pan doktor mu ještě předepsal léky na imunitu a další kapičky do očiček.

Vyšetření očiček

Malého Rosse trápení s očičky neopustilo. Do očiček jsme mu stále pravidelně kapali, ale bohužel nedošlo k žádnému velkému zlepšení. Kocourka jsme proto objednali na vyšetření ke specializovanému panu veterináři, aby Rosse prohlédl a řekl nám, co a jak.

Ukázalo se, že virus způsobil, že se kocourkovi na očičkách vytvořily jizvy, kvůli kterým kocourek viděl jen obrysy a stíny. Pan doktor rozhodl, že až kocourek o něco povyroste, podstoupí operaci, během které se jizvičky odstraní.

Ross nás opustil…

Rossovi se vrátily problémy s dutinami a musel proto okamžitě na veterinu. Pan doktor Rosse prohlédl a rozhodl, že Ross zůstane na veterině na hospitalizaci. Jeho stav byl vážný. Byl slabý, nechtěl jíst… Pan doktor dělal, co mohl, ale ani přes veškerou snahu se Rossea nepovedlo zachránit. Bojovali jsme a doufali až do poslední chvíle, ale nevyšlo to. Infekce byla moc rychlá a silná a jeho tělo moc slabé.

Ross měl celý život před sebou, ale osud mu nepřál. Díky pomoci vás a dočasných tet kocourek alespoň odešel s vědomím, že lidé nejsou jen zlí a bezohlední, ale dokážou být také hodní a laskaví – a že právě díky takovým lidem budou alespoň jeho maminka a sourozenci v bezpečí. Děkujeme vám za to.

Moc nám chybíš, Rossi.

Emma, Ella a Bob našli nový domov

Je to tak. Obě dvě koťátka i jejich maminka se dočkali krásných nových domov, ve kterých je o ně náramně postaráno. Bob nemusel cestovat daleko, protože se ukázalo, že ten pravý domov našel u svých milovaných dočasných tet.

Moc děkujeme všem, kdo se kočičí rodinku rozhodli podpořit a pomohli jim s uhrazením potřebné veterinární péče. Jste skvělí a kočičky vám pomoc, kterou jste jim poskytli, nikdy nezapomenout. ❤️

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Al je slepý na jedno oko, Peggy pravděpodobně nevidí vůbec.

2 700 Kč
cíl 8 000 Kč

Během zhruba čtyř měsíců života stihl poznat hlad a strach o vlastní život.

16 400 Kč
cíl 25 000 Kč

Při pohledu na maličkou Auroru nám bylo do pláče.

Pan Hrášek utrpěl komplikovanou zlomeninu zadní nohy.

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2022Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha