Maminka a tři koťátka z kravína

Emma, Ross, Ela, Bob
Přijali jsme trojici koťátek i s maminkou.

Potulovali se kravínem a nevěděli, jak zvládnou další den. Bohužel všichni nejsou k útrapám kočičího života úplně chápaví a jeden ze zaměstnanců se rozhodl „problém“ v podobě koťátek vyřešit lopatou. Situace si naštěstí všimla jiná zaměstnankyně a koťátka i s maminkou odnesla do bezpečí.

Rodinka se ještě ten den přesunula k našim dočaskářkám. Všichni čtyři byli strašně unavení, hrozně moc se jim ale ulevilo, že jsou konečně v bezpečí u lidí, kteří se o ně postarají. Maminka kočka dostala jméno Emma, večer si s chutí dala pořádnou večeři, zkontrolovala koťátka a zatímco ji dočasná teta hladila, usnula. Malí sourozenci dostali jména Ross, Ela a Bob. Měli problémy s očičky, do kterých jim proto pravidelně kapeme a uvidíme, jak to půjde dál

Ross musel na veterinu

Rossovi se zhoršila očička a musela proto na veterinu. Drobeček dostal injekci a pan doktor mu ještě předepsal léky na imunitu a další kapičky do očiček.

Vyšetření očiček

Malého Rosse trápení s očičky neopustilo. Do očiček jsme mu stále pravidelně kapali, ale bohužel nedošlo k žádnému velkému zlepšení. Kocourka jsme proto objednali na vyšetření ke specializovanému panu veterináři, aby Rosse prohlédl a řekl nám, co a jak.

Ukázalo se, že virus způsobil, že se kocourkovi na očičkách vytvořily jizvy, kvůli kterým kocourek viděl jen obrysy a stíny. Pan doktor rozhodl, že až kocourek o něco povyroste, podstoupí operaci, během které se jizvičky odstraní.

Ross nás opustil…

Rossovi se vrátily problémy s dutinami a musel proto okamžitě na veterinu. Pan doktor Rosse prohlédl a rozhodl, že Ross zůstane na veterině na hospitalizaci. Jeho stav byl vážný. Byl slabý, nechtěl jíst… Pan doktor dělal, co mohl, ale ani přes veškerou snahu se Rossea nepovedlo zachránit. Bojovali jsme a doufali až do poslední chvíle, ale nevyšlo to. Infekce byla moc rychlá a silná a jeho tělo moc slabé.

Ross měl celý život před sebou, ale osud mu nepřál. Díky pomoci vás a dočasných tet kocourek alespoň odešel s vědomím, že lidé nejsou jen zlí a bezohlední, ale dokážou být také hodní a laskaví – a že právě díky takovým lidem budou alespoň jeho maminka a sourozenci v bezpečí. Děkujeme vám za to.

Moc nám chybíš, Rossi.

Emma, Ella a Bob našli nový domov

Je to tak. Obě dvě koťátka i jejich maminka se dočkali krásných nových domov, ve kterých je o ně náramně postaráno. Bob nemusel cestovat daleko, protože se ukázalo, že ten pravý domov našel u svých milovaných dočasných tet.

Moc děkujeme všem, kdo se kočičí rodinku rozhodli podpořit a pomohli jim s uhrazením potřebné veterinární péče. Jste skvělí a kočičky vám pomoc, kterou jste jim poskytli, nikdy nezapomenout. ❤️

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Nina je ještě mladá kočka, zdraví jí ale už teď neslouží tak, jak by mělo...

Zraněný Nari byl nalezený v Lanškrouně, zřejmě ho srazilo auto.

Pan Kdovík byl kdysi milovaný mazel. Pak se stal ale spíš přítěží...

Luffy si při narození musela vytáhnout černého Petra...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha