Lollipop – ochrnutý pejsek

Lollipop k nám přišel, když mu byly odhadem tak čtyři měsíce.

A přesto už si v životě stihl vytrpět svoje… Nevíme přesně, co se mu stalo, ale vlivem zlomeného obratle zůstal ochrnutý.

Malý Lolli to ale se životem nevzdal a bojoval. Se svým postižením se smířil a už se jím moc netrápí – místo toho raději dovádí a hraje si s ostatními pejsky v azylu. Když jsme se na něj podívali, nikdy jsme neviděli postiženého pejska, ale pejska, který je vděčný za každý okamžik na tomhle světě.

Popík měl ještě jedno trápení

Bohužel, Lollipop měl ještě jednu zdravotní potíž. Když k nám přišel, zjistili jsme, že má zúženou předkožku a nekrotizuje mu penis. Podstoupil zákrok, během kterého se mu předkožka upravila. Pokud by to nestačilo, penis by se mu musel odebrat. Naštěstí se ale vše v pořádku zahojilo a Popík je zase v pořádku.

Popík musel na operaci

Lollipopa začaly trápit ochrnuté nožičky. Při běhání mu překážely a každou chvíli je měl rozedřené. Lolliho to sice nebolelo, ale s panem veterinářem jsme usoudili, že pro něj bude snazší, pokud podstoupí operaci a nožičky se mu odeberou (stejný typ operace podstoupila v minulosti i buldočka Annie). Díky tomu mu navíc bude pohodlnější i vozíček.

Teď už má Lollík pahýlky zahojené, žádné problémy nenastaly, a tak se konečně mohl vrátit do svého normálního režimu plného běhání po zahradě.

Vozíček pro snadnější pohyb

Máme skvělou, přímo báječnou zprávou – vlastně dokonce dvě! Lolli dorostl do své maximální velikosti a dál už neporoste, konečně jsme ho tak mohli změřit a objednat mu jeho vlastní vozíček!

S tím souvisí i ta druhá skvělá zpráva – na Lollipopův vozíček vybírala červnová Neloterie. Jde o projekt, kde si kdokoliv z vás může zakoupit tzv. netiket (s autorkým designem, na kterém je nakreslený právě Lolli!) a 30 % z částky šůp právě na nákup vozíčku.

Lollipop má nové útočiště

Lollipop absolvoval cestu přes půlku Evropy až do anglického Manchsteru. Čekalo tam na něj totiž jeho nové útočiště v azylu Dogs 4 Rescue. Lollík zvládl cestu skvěle, byl moc šikovný a od jeho společníků jsme na něj slyšeli jen samou chválu.

Nejspíš vám vrtá hlavou, proč se Lolli vydal hledat štěstí až do Velké Británie. Je to proto, že se v Británii daří pejskům se speciálními potřebami, jako má Lolli, hledat domov o něco lépe než tady v Čechách. Lollipop je úžasný pejsek, celý život má před sebou a my si moc přejeme, aby se mu co nejdříve povedlo najít ty osudové lidi.

Už teď se nám po něm nesmírně stýská, ale víme, že je o něj skvěle postaráno. Moc děkujeme všem, kdo jste Lolliho podporovali a fandili mu. Jeho cestu můžete i nadále sledovat na facebooku Dogs 4 Rescue.

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Nina je ještě mladá kočka, zdraví jí ale už teď neslouží tak, jak by mělo...

Zraněný Nari byl nalezený v Lanškrouně, zřejmě ho srazilo auto.

Pan Kdovík byl kdysi milovaný mazel. Pak se stal ale spíš přítěží...

Luffy si při narození musela vytáhnout černého Petra...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha