Lenka – od stroje na peníze až po domov

Lenka byla již od počátku svého života ošklivě zneužívána svým majitelem.

Sloužila mu pouze jako stroj na rození štěňat a tím na vydělávání peněz. Nebyla za tím žádná láska, jakýkoliv cit, pouze touha potom se obohatit na jejím opakovaném utrpení.

Nevíme, proč se jí nakonec tento člověk zbavil – zda přestala rodit uspokojivé množství štěňat nebo zda ho už nebavily její zdravotní problémy. To nikdo neví a nikdy to již nezjistíme, každopádně jeho rozhodnutí zbavit se jí, zachránilo Lence život.

Když se Lenka dostala k nám, nebyla v dobrém psychickém ani fyzickém stavu. Nevěděla jak se má chovat ve společnosti jiných psů nebo lidí, místo pro čůrání si našla kdekoliv a navíc trpěla dysplazií kyčelního kloubu s velmi silnou artrózou. To jí bránilo v pobíhání s ostatními na zahradě – přitom netoužila po ničem jiném, než se připojit k ostatním chlupáčům a papat s nimi spadaná jablíčka.

Lenka kvůli svému onemocněné podstoupila operaci obou nohou, díky čemž se jí výrazně ulevilo (zde odvedl skvělou práci MVDr. Skala). Během uspání jsme jí zároveň nechali vyšetřit čelist, kde byla zjištěna velmi stará zlomenina. Vypadá to, že si chudinka musela projít ještě větším trápením, než jsme si původně mysleli.

Lenka po operaci

Kromě operace nohou podstoupila ještě vytrhání zkažených zubů a vyčištění dutin. Poté, co všechno tohle podstoupila nastal ten správný čas, aby jsme jí začali hledat nový domov. K naší velké radosti se nakonec pro Lenku podařilo najít úžasný domov!

Lenka po operaci v kleci

Lenka našla domov

Našla skvělou rodinu, kterou je neskonale milována a rozmazlována, což jim oplácí nazpět svou neskonalou láskou a vděčností. Bydlí v domku se zahrádkou, takže má spoustu prostoru na trávení volného času venku.

Co je ještě lepší, Lenka nikdy není sama – když je panička v práci, hlídají ji rodiče a co víc, v novém domově našla skvělé chlupaté parťáky. Společnost jí dělají staffbulík a kocourek, kteří se navzájem zbožňují.

Lenka v posteli

Lenička doma ráda lenoší a chrupká, ale když je venku hned ožije – běhá s velkou radostí a chutí, jak malý blázínek. Dohání tak to, co za léta zavřená někde v kleci promarnila a vytrpěla.

A když Lenička slavila své první adoptiny, připravila jí panička dokonce krásnou oslavu, aby společně tento den všichni oslavili.

Lenka je jednou z těch, kteří měli štěstí a nakonec nalezli skvělý a úžasný nový domov. Nemůžete si domů pořídit vlastního chlupáčka? Adoptujte si někoho na dálku a staňte se jeho hrdinou!

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Nina je ještě mladá kočka, zdraví jí ale už teď neslouží tak, jak by mělo...

Zraněný Nari byl nalezený v Lanškrouně, zřejmě ho srazilo auto.

Pan Kdovík byl kdysi milovaný mazel. Pak se stal ale spíš přítěží...

Luffy si při narození musela vytáhnout černého Petra...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha