Klementínka – zubožená kočička

Dostala se k nám malá kočičí holčička v šíleném stavu.

Paní ji donesla na veterinu poté, co ji nalezla s rozdrcenou nožičkou. Ano, přesně tak, koťátko mělo na pravé zadní nožičce otevřenou zlomeninu a část nožičky byla rozdrcená. Netušíme, co se kočičce stalo, ale muselo to být příšerné. Bolest, nevědomost, představa brzké smrti… Takhle malinká beruška by se měla tulit k mamince a poznávat svět a ne bojovat o život.

Kočička dostala jméno Klementínka a byla ihned hospitalizovaná na veterině. Pan doktor jí nasadil antibiotika, a udělal vše pro to, aby se její stav stabilizoval a ona mohla podstoupit operaci.

Jak dopadla operace?

Maličká Klementínka podstoupila operaci. Téměř jsme ani nedýchali, když nám ta zpráva přišla. Měli jsme strach, jak to celé dopadlo. Klementínka přišla s nohou rozdrcenou napadrť a šance, že se ji povede opravit, nebyla moc vysoká. Náš pan veterinář je ale třída a Klementínčinu nožičku se podařilo zachránit.

Co bylo dál?

Klementínka se na chvíli otočila v azylu a už zase cestovala zpátky na veterinu, protože si teta Jaq všimla, že má obvaz na nožce až moc utažený. Pan veterinář vše rychle napravil. Klementínka se pak konečně přesunula z veteriny do dočasné péče. V azylu by musela být v kleci, kvůli vlastnímu bezpečí, aby si s nožičkou při hraní s ostatními ještě něco neprovedla. V dočasné péči si mohla pobíhat, užívat si spoustu pozornosti a konečně poznávat lidskou lásku.

Měsíc po operaci

Když od operace uběhl zhruba měsíc, Klementínka na tom byla už o něco lépe. Na operovanou nožičku nicméně stále trochu kulhala a odlehčovala ji. Kost ale ještě nebyla v té době úplně srostlá, takže existuje šance, že se to ještě zlepší. I takovýhle stav by ale pro Klementínku byla ohromná výhra, protože když k nám přišla, nebylo jisté, zda se ji vůbec povede zachránit. Díky prvotřídní lékářské práci to ale nakonec dobře dopadlo.

Další operaci už kočička podstupovat nebude, protože zlomenina byla na opravdu špatném místě a kost by se nepovedlo správně zafixovat. Nemělo by proto cenu Klementínku vystavovat zbytečnému riziku spojenému s operací.

Klementínka našla domov

Je to tak, tahle malá šelmička našla svou báječnou milující rodinu a teď už je z ní opečovávaný domácí mazlíček. Máme velikou radost, že její příběh má tak šťastný konec.

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Z Teddyho příběhu bolí u srdce...

Nemocně kotě si přehazovali jako horký brambor...

Swiftie nemůže chodit na zadní nohu.

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha