Kirk a Spock – štěňátka z množírny

Kirk a Spock, další dva drobečci, kteří na vlastní kůži poznali hrůzy množíren.

Dostali se k nám, když jim bylo zhruba deset týdnů a teprve teď poprvé zažívali pocit bezpečí…

Kirk kulhal na jednu nožičku. Vypadalo to, že byla v minulosti zlomená a špatně srostla. Navíc zatím úplně neovládal hygienické návyky a odskočit si nejradši chodil na gauč nebo do postele. Taky neustále někde pobíhal a poskakoval a dožadoval se pozornosti dočasné tety i svých zvířecích spolubydlících.

Oproti tomu Spock byl větší stydlín. Dočasné tety se hlavně zkraje dost bál. Měl ale spoustu energie, kterou velmi rád využíval k cupování podložek, bot a vlastně všeho, co se mu dostane pod packu.

Dočasná teta s nimi měla doma prostě pořádně veselo. Pokud měl ale někdo šanci z těhle dvou neposedů vychovat spořádané psí kluky, byla to právě ona.

Spock nečekaně odešel

Maličký Spock nás opustil zcela náhle a nečekaně. Sotva si začal zvykat na pohodu a péči u dočasné tety, osud mu to všechno vzal. Byly mu sotva tři měsíce a zasloužil si celý život plný lásky a štěstí…

Až díky pitvě jsme zjistili, že za jeho odchod mohla srdeční vada. K tomu se navíc ukázalo, že trpěl také rozsáhlým hydrocefalem.

Odpočívej v pokoji, Spůčku.

Kirk podstoupil vyšetření srdce

Když jsme se dozvěděli výsledky pitvy, na nic jsme nečekali a okamžitě objednali Kirka na kardio vyšetření, abychom zjistili, zda nemá problémy i on. Naše obavy se bohužel potvrdily – drobeček má srdeční vadu, na kterou v současnosti neexistují léky ani operace.

Zatím žádné potíže nemá, ale to se může kdykoliv změnit. Za tři měsíce ho proto čeká kontrola, abychom zjistili, jak se bude jeho stav vyvíjet dál…

Pokud by se nemoc nezhoršovala, pak by mohl mít šanci prožít krásný a dlouhý život. Sice by se musel už vždycky trochu šetřit, ale to by byla jen malá cena za štěstí. Moc doufáme, že právě to bude jeho případ, bohužel to nejde odhadnout ani nijak zaručit.

Případ jako z učebnice

Příběh Kirka a Spocka je bohužel typickou ukázkou toho, jak dopadají zvířátka z množíren.

Kirkova vada je genetická. Je to problém, který si odnesl z množírny, protože množitelé nedbají na zdravotní stav zvířat, která připouštějí. Nezajímá je, jestli jsou zdravá, důležité je jen to, že budou mít štěňata, která mohou dobře prodat. Vidí jen peníze. Co bude s těmi malými tvorečky dál a jaký život prožijí, jim je úplně jedno…

Chceme proto zas a znovu apelovat na všechny, kdo uvažují o koupi pejska nebo kočičky, aby tyto praktiky nepodporovali a raději si zvířátko adoptovali z útulku nebo zvolili kvalitní chovatelskou stanici. Ta trocha peněz, kterou ušetříte, nestojí za všechno to utrpení a bolest, jenž takovým krokem podpoříte.

Nový domov a kontrolní vyšetření

Adoptovala si ho úžasná rodina, ve které bude mít všechno, co by si jen mohl přát – včetně psího kamaráda, se kterým si může hrát a dovádět. ❤

Kontrolní vyšetření srdíčka, které už podstoupil s novou rodinou, dopadlo dobře! Srdeční vada se nezhoršila a ani ho nijak zvlášť neomezovala. Pan doktor dokonce prohlásil, že kdyby byl Kirk sportovec, mohl by klidně i na Olympiádu.

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Nina je ještě mladá kočka, zdraví jí ale už teď neslouží tak, jak by mělo...

Zraněný Nari byl nalezený v Lanškrouně, zřejmě ho srazilo auto.

Pan Kdovík byl kdysi milovaný mazel. Pak se stal ale spíš přítěží...

Luffy si při narození musela vytáhnout černého Petra...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha