Julka – fenečka se zlomenou pánví

Černá fenka Julka
Nádherná Julka k nám přišla s opravdu ošklivým zraněním – zlomenou pánví.

Zranění můžete dobře vidět na rentgenu, je to snímek její rozdrcené pánve. K neštěstí došlo během chvilky, kdy malou fenku srazilo auto. Její bývalí majitelé bohužel neměli peníze a žijí ve velmi složitých podmínkách v sociálně vyloučené lokalitě. Paní, která bydlí poblíž a pomáhá s péčí o takovéto pejsky nás poprosila, jestli bychom se o Julku postarali. My jsme souhlasili.

Julka by bez odborné péče nedokázala chodit. Po srážce autem několik dnů trvalo než se dostala k prvnímu veterináři. Ten bohužel neměl dostatečné vybavení, aby dal Julku dohromady. Alespoň s pomocí analgetik přečkala pár dní než jsme se o ní dozvěděli my.

Fenečka potřebovala dvě náročné operace, aby mohla znovu chodit. Bylo nutné jí spravit pánev i kyčel. Naštěstí všechno proběhlo bez zvláštních komplikací a Julka se po dlouhé rekonvalescenci uzdravila. Při rekonvalescenci po náročných operacích pánve musí pejskové zůstat v kleci, aby se co nejméně hýbali. Nesměla proto chodit ven, ani přijímat návštěvy, protože by ji mohli rozrušit a porušit tak přísný klidový režim.

První krůčky

Brzy se Julka začala stavět na všechny čtyři a dokonce udělala i pár kroků. Operace, které Julka podstoupila, byly opravdu velmi náročné a do poslední chvíle nebylo jisté, zda to opravdu vyjde. Na Julce bylo vidět, jakou má z toho všeho ohromnou radost a není divu – nedlouho předtím to vypadalo, že se už nikdy znovu nepostaví.

Všechno dobře dopadlo

Julce se nevyhnula ani další komplikace v podobě zánětu mléčné žlázy. Krátká hospitalizace na veterině jí pomohla a antibiotika zabrala. Tak se Julka mohla vrátit zpátky do azylu mezi své kamarády.

Julce se na začátku vůbec nechtělo šlapat na jednu z operovaných nožek a pan veterinář měl strach, aby bylo vše v pořádku. Proto prošla i několika kontrolními rentgeny.

Teta Jana se o ni vzorně starala a tahle malá mazlivka se jí vnutila i do postele. Postupem času mohla Julka začít chodit ven, aby začala nožičky procvičovat.

Nakonec Julka konečně začala zase došlapovat i na operovanou nožičku. ❤ Občas nožičce i tak ještě ulevovala a teprve čas ukáže, jestli se to zlepší k dokonalosti. Tak jako tak je to pro Julku zázrak. Jak jinak než zázrak nazvat to, když Julka přišla s rozdrcenou pánví a najednou začne po všech operacích a rekonvalescencích chodit?

Julka měla hrozné štěstí, že ji operoval ten nejlepší z nejlepších.

Udělat jí pořádné fotografie nebylo vůbec jednoduché, protože se chtěla pořád mazlit. Přesunula se v průběhu také k naší druhé azylové tetě Jaq do Kadlína, která na ní měla více času, takže jste ji mohli potkat i tady.

Faktura za veterinu (1)

Faktura za veterinu (2)

Faktura za veterinu (3)

Veterinární náklady za Julku byly celkem 37 222 Kč.

Julka našla domov

Je to tak, Jůlinčin příběh má šťastný konec. Našla báječný nový domov, kde je rozmazlovaná jako princezna. Moc jí to přejeme. ❤ Dostala od své paničky jméno Harriet. A jak se jí dnes běhá? Posuďte sami.

Fotky z nového domova

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Nina je ještě mladá kočka, zdraví jí ale už teď neslouží tak, jak by mělo...

Zraněný Nari byl nalezený v Lanškrouně, zřejmě ho srazilo auto.

Pan Kdovík byl kdysi milovaný mazel. Pak se stal ale spíš přítěží...

Luffy si při narození musela vytáhnout černého Petra...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha