Dáma s čivavami

Čivavy jsou velmi oblíbené plemeno, hlavně tedy pro svůj miniaturní vzrůst.

Pro nás dočaskáře je to často bohužel. Po zveřejnění inzerátu nestíháme pokládat telefon. Bohužel si lidé neuvědomují, že k nám se nedostávají navoněné čivavy s hygienickými návyky a dokonalou poslušností. Ne, opravdu ne.

Většina čivav se k nám dostane s nejrůznějšími zdravotními a psychickými problémy. Některé nezvládají bolestí chodit, jiné jsou už zase nakryté, další se počůrají strachy, když na ně promluvíte. Žádná z nich není kabelkový pes.

A tak, když se jednou za čas objeví telefonát od zájemce, který se těší, jak bude chodit se svým novým psem na dlouhé procházky a bude ho učit novým věcem, skáčeme do vzduchu radostí. Jenže tohle je ještě jiný případ…

Jako prvním kandidátem na adopci se stal čivaví pejsek Chili

Povahově dokonalý, mazlivý, poslušný, klidný, akorát při každé příležitosti označkoval cokoliv, co mu přišlo pod nohu. Nemluvě o dysplazii kyčelních kloubů, doprovázející stálé kulhání. Byli jsme šťastní, že si ho bere někdo, kdo dokáže ocenit především jeho povahu a nemá problém s čímkoliv okolo.

To jsme vůbec ještě netušili, kdo je ve skutečnosti tahle osoba zač.

Po čase se totiž ozvala znovu… No dobře, ve skutečnosti to bylo tak, že tak krásné fotografie, jak se Chili jako čivavák má, jsme už dlouho nedostali. Proto jsme úplnou náhodou posílali čivavu Melody tak, aby si jí Lenka (majitelka) všimla. A adoptovala. A taky se tak stalo.

Melody byla již třetím členem čivaví smečky

To už zoufalá majitelka – naše oběť – myslela, že je konec. Jenže my věříme, že každá adopce je osud. A protože Lenka je nejskvělejší majitelkou čivav, která z nich nedělá kabelkové mrzáky, jejím osudem bylo nasbírat ještě další čivavy.

Jak se to tak občas dělává… Poprosili jsme Lenku o dočasnou péči. Ona jako expertka přes čivavy by mohla nejrychleji vyléčit Ginger zlomenou duši. Takzvaná psychočivava zamířila k Lence do dočasky. A jak se tak stává, už se z ní nikdy nevrátila. To, protože jsme všichni uznali, že lepší domov než u Lenky pro Ginger neexistuje.

Kolik jí stála veterinární péče o všechny čivavy z množíren, které si osvojila, se nikdo neodvažuje spočítat. Jenže, copak existuje lepší domov, než u člověka, který rozumí tomu, že čivava je také pes, který chce pobíhat po venku a užívat si života jinak, než jen v kabelce?

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Nina je ještě mladá kočka, zdraví jí ale už teď neslouží tak, jak by mělo...

Zraněný Nari byl nalezený v Lanškrouně, zřejmě ho srazilo auto.

Pan Kdovík byl kdysi milovaný mazel. Pak se stal ale spíš přítěží...

Luffy si při narození musela vytáhnout černého Petra...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha