Harlow, Garbo a Yoko

Představte si zahradu plnou psů, o které se nikdo nestaral, nikdo o ně nejevil zájem...

Nikdo se je nenamáhal vykastrovat, takže se nekontrolovaně množili a živořili na zahradě lidí, kterým byla situace úplně ukradená. Strach, nejistota, hlad, zoufalství – nic jiného neznali. Proč o tom mluvíme? Protože přesně z takového místa přišly i tři fenky, které jsme přijali do azylu…

Garbo, Harlow a Yoko nikdy nepoznaly lásku nebo vlídnou lidskou náruč. Byly ze začátku neuvěřitelně plaché a vyděšené. Když přišly, dlouho ležely zmáčklé vedle sebe v rohu místnosti. Ne protože by musely, ale protože se tak moc bály. 😦 Nechápeme, jak jim to někdo mohl udělat.

Co s nimi bylo dál?

Yoko a Harlow se postupně začaly osmělovat. Dokonce si brzy přišly i pro pohlazení. Garbo na sebe dlouho sáhnout nenechala, ale odvážila se k tetě Jaq přijít a jen tak vedle ní ležet.

Všechny tři princezny také rychle propadly kouzlu měkkých křesel, postelí a pelíšků. A kdo by se tomu mohl divit. Jen si to představte, celý život strávit na zahradě s hromadou dalších psů a pak najednou zjistit, že existuje něco tak měkkého a pohodlného, jako jsou polštáře…

Yoko našla nový domov

S časem se ukázalo, že je to právě Yoko, kdo se jako první odváží věřit lidem a přijmout je za své kamarády a ochránce. Naučila se mazlit, hrát si a chodit na procházky na vodítku. A tak si konečně mohla začít hledat svůj nový domov. Máme obrovskou radost, že na něj nečekala dlouho. Už za pár dní po zveřejnění inzerátu vyrazila ke své nové rodině.

Garbo našla nový domov

Garbo odešla do dočasné péče, aby konečně pochopila, že lidé jí nechtějí ublížit. Brzy udělala alespoň malý pokrok – konečně se nechala pohladit, přišla si pro pamlsek a pomaličku se začala učit, že není potřeba před lidmi v panice utíkat pokaždé, když udělají třeba jen jediný krok jejím směrem. A nakonec se ukázalo, že z dočasného domova bude ten opravdový, na věky věků. A tak už je teď Garbo milovaným pejskem domácím.

Harlow našla nový domov

A do třetice všeho dobrého se usmálo štěstí i na Harlow. Už i tahle kráska má svou novou rodinu. Má páníčky, kteří mají pochopení pro její bojácnou povahu, a také psího kamaráda, se kterým si může hrát a spinkat v jednom pelíšku.

Všechny tři princezny tak mají před sebou už jen a jen krásný život plný rozmazlování.

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Nina je ještě mladá kočka, zdraví jí ale už teď neslouží tak, jak by mělo...

Zraněný Nari byl nalezený v Lanškrouně, zřejmě ho srazilo auto.

Pan Kdovík byl kdysi milovaný mazel. Pak se stal ale spíš přítěží...

Luffy si při narození musela vytáhnout černého Petra...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha