Gomez – postřelený kocourek

Mourovaný kocourek Gomez na veterině
Gomez k nám přišel ve zbídačeném stavu. Kdy tohle kočičí utrpení konečně skončí?

Vychrtlý, slabý, břicho plné červů a ošklivá stará rána na zádech. Kvůli oslabeným svalům na zadních nožkách, chodil křivě a nohy se mu stáčely do stran. Prostě katastrofa.

A jako by to nebylo málo, později jsme na rentgenu objevili broky. Po tomhle úžasném kocourkovi někdo střílel!

Problémům ještě nebyl konec

V dočasné péči se Gomezovi dařilo, mazlil se a postupně nabíral zpátky ztracené síly. Pak ale začal kašlat, proto jsme nelenili a vzali ho na vyšetření na veterinu. Takové kašlání totiž může mít celou řadu příčin a čím dřív se na něj pan doktor podívá, tím lépe!

Pan doktor zhodnotil, že srdíčko je v pořádku, ale trápí ho plíce. Bohužel ani přes léčbu kašel dlouho neustupoval a stav plic se nelepšil. Pan doktor usoudil, že nejspíš půjde o velmi pokročilý zánět, raději ale odebral i vzorek na laboratorní vyšetření pro případ, že by to bylo něco jiného. V laboratoři nic neobjevili. Na jednu stranu se nám ulevilo, že se nepřišlo na žádnou závažnou nemoc, ale zároveň to znamenalo, že pořád není úplně jasné, co za jeho problémy stojí. Pan doktor proto rozhodl, že bude nejlepší pokračovat v léčbě a za pár týdnů zajít na další kontrolu.

Musíme zaťukat, protože teď je Gomez již nějakou dobu bez léků a nekašle! Moc bychom si přáli, aby se už kašel nevrátil. Držte mu palce!

Šťastně až do smrti

Gomezův stav se stabilizoval a tak jsme pomalu začali řešit, že bude načase začít mu hledat nový domov. Když jsme se o tom ale bavili s dočasnou tetičkou, rychle nás zastavila – chtěla si kocourka totiž adoptovat ona sama!

A tak slovo dalo slovo a je to oficiální: GOMEZ MÁ SVŮJ VLASTNÍ TRVALÝ DOMOV! A že je to ten nejlepší domov, jaký by si mohl přát. Takový, kde to už dobře zná a po boku paničky, kterou miluje víc než to nejlibovější masíčko.

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Z Teddyho příběhu bolí u srdce...

Nemocně kotě si přehazovali jako horký brambor...

Swiftie nemůže chodit na zadní nohu.

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha