George – kocourek s dvojitou zlomeninou

George unikl smrti hned dvakrát – poprvé při nehodě a podruhé, když se dostal k nám.

Kocourek k nám přišel se zlomenou nohou, zřejmě ho srazilo auto. Veterinář, u kterého majitelé byli, nabídl dvě možnosti: amputace nožky nebo eutanazie. Majitelé chtěli vybrat eutanázii.

Díky aktivitě starostlivých lidí jsme se o kocourkovi naštěstí dozvěděli včas a vzali kocourka pod svá křídla. Drobeček dostal jméno George po dobrovolníkovi, který ho dopravil k nám do Prahy. Kocourka jsme okamžitě vzali na veterinu, kde podstoupil vyšetření. Ukázalo se, že má kocourek dvojitou zlomeninu stehenní kosti.

Panu doktorovi se naštěstí podařilo nožičku zoperovat a nebylo potřeba přistoupit k amputaci. Pan doktor je opravdu jednička a my jsme vděční za to, že to se zvířátky jen tak nevzdává a vždy pro ně dělá maximum.

Po operaci musel dodržovat přísný klidový režim. Ten mu dočasní páníčci zpestřovali pravidelnými návštěvami na mazlení a drbání. Z toho byl George moc nadšený.

Hojení vyžadovalo čas a trpělivost, ale ten výsledek stál za to – Goerge může zase normálně chodit, běhat i poskakovat po všech čtyřech.

Nový domov

Nedávno na místo zapadl i poslední dílek skládačky a George se konečně mohl vydat do svého nového domova. Má teď naprosto úžasné dvounožce, kteří o něj s láskou pečují i kočičího sourozence, se kterým může dovádět a tropit neplechu. Z fotek je jasné, že si své nové království nesmírně užívá.

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Nina je ještě mladá kočka, zdraví jí ale už teď neslouží tak, jak by mělo...

Zraněný Nari byl nalezený v Lanškrouně, zřejmě ho srazilo auto.

Pan Kdovík byl kdysi milovaný mazel. Pak se stal ale spíš přítěží...

Luffy si při narození musela vytáhnout černého Petra...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha