Fiskars – kočka, která ráda cestuje

Elegantní kráska i roztomilé trdýlko, Fiskars zvládá oboje.

Fiskars je kočička, kterou jsme přijali do dočasné péče, protože čůrala doma do postele a na místa, kam to prostě nebylo vhodné. I když majitelka udělala všechno, co mohla (vyloučení zdravotních problémů, výměna podestýlky, posunutí záchodků, etc.), problém nevyřešila. A tak jsme si řekli, že to s Fiskars zkusíme a uvidíme. Buď to bude typická kočka, co chce být venku nebo je tam nějaký hlubší problém jejího nepochopení.

Fisky se rozhodla sama. Venkovní kočka z ní nikdy nebude, protože se vůbec ničeho nebojí. Ani psů, ani lidí, ani aut, ani letícího pterodaktyla – toho by zkusila ještě ulovit. No a kupodivu se nebojí ani kšírů a to vůbec.

Některým kočkám dáte kšíry a ony upadnou na zem a dělají, že nemohou chodit. Tak tady to vůbec nečekejte. Fisky dostane kšíry a už letí na vodítku do auta, protože to znamená, že se jede na výlet. Potom z něj vyskočí a prochází se po světě. A když už toho má dost, tak se vrátí zpátky a zalehne v autě a rozhodne, že se jede už domů.

Chodí na procházky i se psy. Sice jí to občas trvá, přece jen je to kočka a přemýšlí, jestli opravdu chce jít dopředu, doleva nebo doprava, ale nakonec jde prostě se smečkou.

Pokud jde o ten záchůdek, ten potřebuje mít v soukromí, čistý, daleko od ostatních. Potřebuje mít prostě klid. Taky musí mít škrabadla na správných místech, jakmile se dostane do stresu, musí mít možnost se někde uvolnit, ať už hračkou nebo škrabáním na škrabadle.

A jakmile jsme všechno tohle vyzkoumali, nehody úplně ustaly. Psychika je u koček prostě velmi důležitá. Fisky je velmi inteligentní, vynalézavá a svérázná, potřebuje jiný než běžný přístup.

Fiskars hledá domov

Fisky je přátelská a milá, úžasná společnice, která se hned kamarádí se všemi lidmi. Mazlení a předení spouští na klíně každého, kdo o to stojí. Je to kočička, která se zamiluje na první pohlazení a doufá, že se někdo konečně zamiluje i do ní a přijme ji do milující rodiny.

Fiskars je zvyklá na další kočičky i pejsky, oči má ale hlavně pro své lidi, takže by jí nevadilo, ani kdyby byla vaším jediným zvířátkem. Ačkoliv zvládá i krátké procházky na vodítku a cestování, její bezpečí je pro nás ale prioritou a domov hledá jedině jako kočička domácí.

Zdá se vám, že je Fiskars přesně tím, co hledáte? Pokud ano, neváhejte a zavolejte na tel. 725 859 393 nebo napište na marketa@petheroes.cz.

  • 1 rok, 4 kg
  • Očkovaná, odčervená, kastrovaná, čipovaná, FIV/FeLV negativní
  • Adopční poplatek 1 500 Kč

Rodiče na dálku

Marie ŠulcováJaroslav OndrušíkSoňa Krajčovičová
Eva MatouškováLenka SoukupováAdéla Pospíšilová
Anastázie KolokolnikováŠárka H.

Adopce na dálku

Adoptujte si zvířátko na dálku a prožívejte cestu za novým začátkem spolu s ním.

Adoptovat Jak funguje adopce na dálku?

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Kvůli zdravotním problémům jsme přijali zhruba devítitýdenní holčičku.

Nevíme, co se tomuhle hnědookému broučkovi stalo, nohu měl zlomenou nad kolenem.

Al a Peggy se k nám dostali s trápením s očima. Al má špatné jedno oko, Peggy bohužel obě.

Během zhruba čtyř měsíců života stihl poznat hlad a strach o vlastní život.

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2023Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha