Elsa a koťátka

Elsu jsme přijali do péče ve vysokém stádiu březosti, brzy porodila čtyři koťátka.

Měla velké štěstí, protože se včas dostala do bezpečí dočasné péče, kde už měla k dispozici své vlastní lidské poskoky, kteří se o ni postarali a dohlédli na to, aby všechno dobře dopadlo. Bohužel je venku stále spousta dalších nekastrovaných kočiček, které takové štěstí mít nebudou.

Čtyři koťátka

Jen několik dní po příchodu k nám přivedla Elsa na svět čtyři rozkošná koťátka, která jsme pojmenovali Anna, Kristoff, Sven a Olaf.

Dočasná teta Káťa byla po celou dobu u ní a dohlížela, že jde všechno tak, jak má a byla připravena pomoct, kdyby bylo potřeba. Elsa porod naštěstí zvládla úplně skvěle.

Koťátka už si užívala laskavou péči milující mámy, která se o ně nádherně stará. Prckové rostli jako z vody a brzy začali řádit. Dočasná teta byla mamince i drobečkům samozřejmě i nadále plně k dispozici a starala se o to, aby jim nic nechybělo.

Elsa našla nový domov

Je to tak, Elsa se dočkala svého šťastného konce v podobě milující rodiny, která o ni bude už navždy pečovat, jak nejlépe to dovede. Elsa je v novém domově moc šťastná a spokojená, přesně jak to má být.

Kristoff onemocněl

Kristůffek je teda neskutečný smolař. Už to vypadalo, že by snad Vánoce mohl trávit s novou rodinou, když v tom zničehonic onemocněl…

Začalo to únavou, jako by ho opustila radost ze života, nechtěl papat, nechtěl si hrát. Neváhali jsme a vzali ho na veterinu, aby ho vyšetřili. Měl zanícené očičko a k tomu zhoršené krevní hodnoty, v těle mu řádil pěkně ošklivý zánět. Místo vánoční pohody nakonec jezdil praktický každý den, kdy to šlo, na veterinu…

Pan doktor mu nasadil léčbu a naštěstí to brzy začalo vypadat, že zabírá. Kristoffkovi bylo o něco lépe lépe! Vrátila se mu chuť k jídlu i energie, takže neustále poletoval jako torpédo a dožadoval se na dočasné tetě hraní i ňaminek. Byla to neskutečná změna.

Léčba každopádně musela pokračovat dál. Bojovali jsme, jak jen to šlo… Trvalo to dlouho, ale nakonec se Kristůffek dočkal konce a nemoc porazil!

Všechna koťátka našla nové domovy

Drobkové postupně začali odcházet do nových domovů. Zatímco Sven našel domov celkem rychle, ostatním to trvalo déle. Jako úplně poslední do domova odcházel Kristůffek, kterému život zkomplikovala těžké nemoc.

Nakonec se ale všichni dočkali a našli úplně perfektní páníčky, kteří je den co den zahrnují láskou a péčí.

Rodiče na dálku

Šárka RadilováAndrea PištorováIvana Žánová
Lenka SoukupováLucie NavrátilováNela Němcová
Katarína KrügerováIrina S.Eva Matoušková
Lucie HolecováHelena Viktorinová

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Zlomené srdce a zdravotní problémy...

Catsbyho nemusíte vidět, abyste věděli, že je poblíž. Prozradí ho totiž hlasité sípání...

Nina je ještě mladá kočka, zdraví jí ale už teď neslouží tak, jak by mělo...

Zraněný Nari byl nalezený v Lanškrouně, zřejmě ho srazilo auto.

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha