Elsa a koťátka

Elsu jsme přijali do péče ve vysokém stádiu březosti, brzy porodila čtyři koťátka.

Měla velké štěstí, protože se včas dostala do bezpečí dočasné péče, kde už měla k dispozici své vlastní lidské poskoky, kteří se o ni postarali a dohlédli na to, aby všechno dobře dopadlo. Bohužel je venku stále spousta dalších nekastrovaných kočiček, které takové štěstí mít nebudou.

Čtyři koťátka

Jen několik dní po příchodu k nám přivedla Elsa na svět čtyři rozkošná koťátka, která jsme pojmenovali Anna, Kristoff, Sven a Olaf.

Dočasná teta Káťa byla po celou dobu u ní a dohlížela, že jde všechno tak, jak má a byla připravena pomoct, kdyby bylo potřeba. Elsa porod naštěstí zvládla úplně skvěle.

Koťátka už si užívala laskavou péči milující mámy, která se o ně nádherně stará. Prckové rostli jako z vody a brzy začali řádit. Dočasná teta byla mamince i drobečkům samozřejmě i nadále plně k dispozici a starala se o to, aby jim nic nechybělo.

Elsa našla nový domov

Je to tak, Elsa se dočkala svého šťastného konce v podobě milující rodiny, která o ni bude už navždy pečovat, jak nejlépe to dovede. Elsa je v novém domově moc šťastná a spokojená, přesně jak to má být.

Kristoff onemocněl

Kristůffek je teda neskutečný smolař. Už to vypadalo, že by snad Vánoce mohl trávit s novou rodinou, když v tom zničehonic onemocněl…

Začalo to únavou, jako by ho opustila radost ze života, nechtěl papat, nechtěl si hrát. Neváhali jsme a vzali ho na veterinu, aby ho vyšetřili. Měl zanícené očičko a k tomu zhoršené krevní hodnoty, v těle mu řádil pěkně ošklivý zánět. Místo vánoční pohody nakonec jezdil praktický každý den, kdy to šlo, na veterinu…

Pan doktor mu nasadil léčbu a naštěstí to brzy začalo vypadat, že zabírá. Kristoffkovi bylo o něco lépe lépe! Vrátila se mu chuť k jídlu i energie, takže neustále poletoval jako torpédo a dožadoval se na dočasné tetě hraní i ňaminek. Byla to neskutečná změna.

Léčba každopádně musela pokračovat dál. Bojovali jsme, jak jen to šlo… Trvalo to dlouho, ale nakonec se Kristůffek dočkal konce!

Teď ho musíme ještě nějakou dobu pozorovat pro případ, že by se jeho stav zase zhoršil, ale zatím to vypadá dobře. Kristůffek si hraje, dovádí, škemrá o dobrůtky a chová se prostě jako normální kocourek. Snad to tak už zůstane!

Sven našel nový domov

Konečně, konečně, konečně! První z Elsiných koťátek se po měsících čekání dočkalo nového domova.

Tím šťastlivcem se stal Sven, který našel rodinu, o jaké se mu pomalu ani nesnilo. Jeho dny jsou plné dovádění, lásky a rozmazlování.

Koťátka oslavila první narozeniny!

Narozeniny jsou velká radost, i přes to jsme se ale jen těžko bránili troše smutku z toho, že je drobečci musí slavit s námi. Neberte to špatně, v dočasné péči je o ně královský postaráno, ale domov to prostě není…

Nové rodiny jsme pro koťátka začali hledat už před víc než půl rokem, štěstí se ale zatím usmálo jen na Svena. Kristoffovi odchod do domova překazila zákeřná nemoc, Anna a Olaf mají ale celou tu dobu batůžky sbalené a netrpělivě čekají na den, kdy si pro ně ti jejich osudoví dvojnožci přijdou.

A tak vám, Anno, Olafe a Kristoffe, přejeme za všechny z Handipet Rescue všechno nejlepší, hodně zdraví a hlavně, abyste už konečně i vy co nejdřív poznali, jaké to je mít svou vlastní rodinu, tak moc si ji zasloužíte. ❤

Olaf a Anna našli nové domovy!

Vysněného domova se po dlouhém čekání konečně dočkal Olaf. Musíme říct, že se mu to čekání nakonec vyplatilo – adoptovali si ho totiž ti samí lidé, kteří si loni adoptovali také Jessie a Jamese. (Jamese můžete vidět i na videu!)

Nemáme proto sebemenších pochyb o tom, že s nimi Olafa čeká ten nejúžasnější život, jaký by si mohl přát.

Anna si na domov musela počkat ještě o něco déle. Trvalo to zhruba rok, ale naštěstí se i pro Aničku nakonec našli naprosto báječní noví páníčci, kteří ji zahrnuli svou láskou a péčí.

Kristoff hledá nový domov

Nejmazlivější kocourek Kristoff hledá láskyplnou náruč. Nejste vy ta pravá osoba, která se stane jeho osudovou láskou? Kristoff začíná s předením už při vlídném slovu a s tlapkáním a přešlapováním hned při laskavém pohledu.

Není jediná chvíle, kdy by se tento roztomilý kocourek s očima andílka nechtěl mazlit. Nejraději má Kristoff ležení na klíně, zatímco si jeho člověk třeba popíjí kávičku, nebo vyvalování se na hrudníku, když jeho člověk zrovna leží v posteli. Kristoff je zkrátka pohodář.

Zároveň je Kristoff skvěle vychovaný, večer uléhá s člověkem do postele a ráno ho z postele zase vytahuje na snídani. Svému člověku je zkrátka perfektním parťákem a chce mu být neustále poblíž. Rád má ale i jiné kočičky a klidně zapadne i do větší smečky.

Myslíte, že Kristoff je kocourek přesně pro vás? Tak nečekejte a zavolejte dočasné tetě Markétě na číslo 725 859 393 nebo napište na marketa@petheroes.cz. Kristoffek už se na vás moc těší!

  • 1,5 roku, 4 kg
  • Očkovaný, odčervený, čipovaný, kastrovaný, FIV/FeLV negativní
  • Adopční poplatek 1 500 Kč

Rodiče na dálku

Šárka RadilováAndrea PištorováIvana Žánová
Lenka SoukupováLucie NavrátilováNela Němcová
Katarína KrügerováIrina S.Eva Matoušková
Lucie HolecováHelena Viktorinová

Adopce na dálku

Adoptujte si zvířátko na dálku a prožívejte cestu za novým začátkem spolu s ním.

Adoptovat Jak funguje adopce na dálku?

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Megie osud vůbec nešetřil a nadělil jí na stará kolena spoustu problémů...

3 900 Kč
cíl 30 000 Kč

Malého Chaie přinesli na veterinu na utracení. Pokousal ho pes.

Malý Puding měl jednu nožičku od lokte dolů ochrnutou, vůbec o ní nevěděl.

Kvůli zdravotním problémům jsme přijali zhruba devítitýdenní holčičku.

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2022Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha