Dona – opuštěná kočička

Kočičky Dony se zbavili majitelé po tom, co se přestěhovali.

Co uděláte se svým zvířetem, když se stěhujete? Normální člověk ví, že má zodpovědnost za živého tvora a miluje ho jako člena rodina. Bezcitný člověk vystrčí kočku před dveře a odstěhuje se. A přesně tohle se stalo kočičce Doně.

Díky paní, která se o tom dozvěděla, se povedlo Donu zachránit. Měsíc ji hledala a nepřestala, dokud se jí to nepovedlo.

Dona byla samozřejmě kočička domácí, takže nebyla zvyklá se o sebe postarat a venku si prožila hrozné trápení. Byla dehydratovaná, vychrtlá a měla velké bolesti. A pak se konečně dostala do bezpečí. Donu jsme ihned převezli na veterinu, kde dostala kapačky a zůstala nějakou dobu na hospitalizaci.

Koho napadne vypustit na ulici kočičku, zvyklou na pohodlí a teplo domova, když jí ještě ke všemu zbývá jen pár posledních zubů? Nevíme…

Jak se dařilo kočičce Doně u nás v azylu?

Dona musela nějakou dobu zůstat v péči pana veterináře a pak teprve směla jít do azylu. Měla hned od začátku velikou chuť k jídlu a začala konečně přibírat na váze. Byla to milá a mazlivá kočička, která milovala lidskou společnost. Našla se pro ni dokonce i dočasná péče a měli jsme velkou radost, že se její dušička začíná po všem tom trápení konečně uzdravovat.

Dona odešla za duhový most

Bohužel Doně nebylo přáno, aby si svého nového života užívala dlouho. Nejdřív se zdálo, že má jen rýmu, ale stejně ji naše starostlivá azylová teta Jana vzala na prohlídku. Po důkladné kontrole se ukázalo, že problém je daleko vážnější. Doně začaly selhávat ledviny. Musela zůstat na veterině a dostávat infuze. Poté se ještě jednou mohla vrátit zpátky do své dočasné rodiny a osud jí dopřál ještě nějaký čas v láskyplné péči těch, kterým na ní opravdu záleželo. Ale selhávání ledvin je v případě kočiček velmi vážný problém. Potíže se po nějaké době znovu prohloubily, Dona se vrátila k panu veterináři a ten nakonec seznal, že už není jiné cesty. Nezbylo než nechat Donu v klidu a bez bolesti odejít z tohoto světa.

Je nám to moc líto, maličká. Udělali jsme pro tebe všechno, co se dalo. Budeš nám moc chybět.

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Už jako malé kotě prodělala nemoc, která ji připravila o sourozence...

2 800 Kč
cíl 8 000 Kč

Zlomené srdce a zdravotní problémy...

Catsbyho nemusíte vidět, abyste věděli, že je poblíž. Prozradí ho totiž hlasité sípání...

Nina je ještě mladá kočka, zdraví jí ale už teď neslouží tak, jak by mělo...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha