Dean – starý a opuštěný za mřížemi útulku

Dean se domova nedočkal. Starý, opuštěný skončil za mřížemi útulku.

Odtud putoval k nám. Měl najít naději, štěstí, svou rodinu. Místo toho jsme ho museli doprovázet za duhový most. V posledních týdnech svého života toho moc nepotřeboval. Mazlit, brát léky na bolest, chodit občas ven a zase jen a jen mazlit. Přesto se nikdo, ke komu by mohl skutečně patřit, nenašel.

Staří psi nemusí být nároční. Možná s nimi neprožijete dalších deset let, ale stanete se jejich anděli, posledními lidmi, od kterých mohou dostat lásku a věrnost. V útulcích je mnoho starých psů, už nemají čas čekat v kotci roky na ty pravé… mají jen pár týdnů života. Hledají oporu v něčem jiném než v mříži a boudě.

Co je pro nás naprosto nepochopitelné je, že se staří psi do útulků vůbec dostávají. Proč máme být jejich převaděči právě my? Proč s nimi nejsou ti, kterým po mnoho let stál pes po boku jako nejlepší a nejvěrnější přítel? Kdo jsme my lidé, že nedokážeme s nejvěrnějšími tvory zůstat až do konce?

Dean je jeden z mnoha psů, kteří měli zemřít za mřížemi útulku úplně opuštění. Jemu se dostalo alespoň posledních několika týdnů, kdy si mohl užívat masíčka, příležitostného pomazlení a to nejdůležitější na konci – být s alespoň trochu známým člověkem když opouštěl tento svět.

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Z Teddyho příběhu bolí u srdce...

7 328 Kč
cíl 14 000 Kč

Nemocně kotě si přehazovali jako horký brambor...

Swiftie nemůže chodit na zadní nohu.

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha