Daimon – sražený kocourek

Přijali jsme kocourka se zlomenou pánví.

Má za sebou těžkou autonohedu a je zázrak, že přežil. Naštěstí ho včas našli lidé, kteří ho nenechali jen tak ležet u silnice a kocourek se díky nim dostal na veterinu. I přes bolest a těžká zranění měl tenhle brouček spoustu chuti do života a byl ochotný za něj bojovat – to předvedl už ve chvíli, kdy se i přes bolest pokusil od svých zachránců ze strachu odplazit pryč.

DAIMON JE PO OPERACI

Operace trvala celých šest hodin a byla velice náročná, kocourek měl ale štěstí, že ho operoval ten nejlepší z nejlepších. Když pan doktor operované místo před zákrokem vyholil, naskytl se mu děsivý pohled – Daimon měl část těla úplně modrou. Pánev navíc byla roztříštěná a jedna část mu tlačila na nerv, což muselo kocourka opravdu neuvěřitelně bolet.

Daimonovi se po operaci výrazně ulevilo a vypadal mnohem klidněji. Není divu, zranění mu musela působit šílené bolesti, nevěděl co s ním bude, jestli se ještě někdy dokáže postavit na vlastní nohy, jestli vůbec přežije…

DAIMON JE V AZYLU

Daimon si pobyl pár dní na veterině, než pan doktor usoudil, že se kocourek může vydat do azylu. Daimona čekalo několik týdnů přísného klidového režimu. To aby se vše mohlo po operaci správně zahojit.

Daimonek měl bohužel stále velký strach, byl nedůvěřivý a nové prostředí se mu vůbec nelíbilo. Očividně nikdy nebyl zvyklý na lidskou přítomnost a tetu Janu na sebe nechce nechat ani sáhnout…

DĚKUJEME, ŽE JSTE POMOHLI ZAPLATIT DAIMONOVU OPERACI

Moc děkujeme všem, kdo jste Daimonkovi přispěli na zaplacení operace. Během pár dní se podařilo získat potřebnou částku a my jsme vám nesmírně vděční, že jste se rozhodli dát Daimonovi šanci.

DAIMON SE POSTAVIL

Po pár týdnech klidového režimu byl Daimon schopný se postavit! I nadále bylo potřeba, aby pokračoval v rekonvalescenci, jeho první krůčky ale byly velký úspěch, který naznačoval, že je kocourek na dobré cestě.

Život v azylu Daimonovi bohužel k srdci moc nepřirostl. Tety Jany se nepřestal bát a až do posledního dne na ni vytrvale vrčel, kdykoliv ji zahlédl. Bylo jasné, že domácí kocourek z něj nejspíš nikdy nebude. Snažili jsme se mu proto situaci usnadnit, jak jen to šlo. Rekonvalescence ale byla nutná.

Zpátky na svobodě

Daimon konečně absolvoval poslední kontrolu u pana veterináře, který ho prohlásil za zdravého. Na tuhle chvíli Daimon netrpělivě vyčkával od chvíle, kdy se k nám dostal – konečně se totiž mohl vrátit zpátky ke svému svobodomyslnému životu, na jaký byl zvyklý.

Našli jsme mu umístění na statku Home 4 Pets, kde bude moct žít venku v bezpečném prostředí. Od začátku to byl pěkný divoch a na lidi si nikdy nepřivykl. Jeho divoká duše prostě toužila po svobodě a nemělo cenu přemlouvat ho k ničemu jinému.

Moc děkujeme všem, kdo jste Daimona podpořili a přáli mu jen to nejlepší. I když by to sám nejspíš nikdy nepřiznal, jsme si jistí, že je rád, že jste mu společně s námi dali šanci se uzdravit a prožít spokojený zbytek života.

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Z Teddyho příběhu bolí u srdce...

9 328 Kč
cíl 14 000 Kč

Nemocně kotě si přehazovali jako horký brambor...

Swiftie nemůže chodit na zadní nohu.

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha