Cuddles – kocourek sražený autem

Cuddles se k nám dostal za pět minut dvanáct poté, co by sražen autem.

Byl dehydratovaný, vyhublý a jeho stav si ihned vyžadoval hospitalizaci – v jeho případě nešlo na nic čekat! Operace proběhla okamžitě.

Kocourek měl zlomenou čelist a jeho oči byly jedna velká katastrofa – očička měl úplně mrtvá, v jednom se mu dokonce hýbali červi! I přesto byl velmi mazlivý a vyhledával společnost.

Cuddles tedy podstoupil operaci – byly mu vyndány obě oči, vyčištily se mu rány a v tuto chvíli zvládal i krmení stříkačkou. Přes to všechno se rád mazlil a správně po kočičkovsku vrněl.

Cuddles se také stal oblíbencem v hospitu VETCENTRUM Stodůlky, kde čekal na svoji poslední operaci, a to čelisti. Měl ji zkroucenou tak, že nemohl sám jíst. Operace toto měla vyřešit a jeho život prodloužit o minimálně 10 nádherných dalších let.

Po operaci čelisti potřebovat do Cuddles do poslední chvíle krmit sondou. Byli jsme úplně zoufalí z toho, jak to dopadne. On ale zabojoval a dokázal jíst úplně sám. Slepota mu vůbec nevadila.

Cuddles bohužel musel být nakonec uspán. Zdálo se, že se zlepšuje, ale bylo tomu jinak – tím, že měl zlomenou i horní čelist, tak měl zlý skus. Uvnitř tlamičky mu to začalo postupně nekrotizovat, což bohužel nebylo vůbec nevidět. Pan doktor se snažil ze všech sil, ale neměl šanci to napravit, tak nechal Cuddlese pokojně odejít. Cuddles byl velmi statečný a bojoval, ze všech svých sil. Jsme rádi, že jsme s ním mohli prožít alespoň nějaký čas a dát mu lásku a péči, kterou si tolik zasloužil.

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Nina je ještě mladá kočka, zdraví jí ale už teď neslouží tak, jak by mělo...

Zraněný Nari byl nalezený v Lanškrouně, zřejmě ho srazilo auto.

Pan Kdovík byl kdysi milovaný mazel. Pak se stal ale spíš přítěží...

Luffy si při narození musela vytáhnout černého Petra...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha