Carrot – kočička bez očí

Netušila, co se s ní děje, proč tak trpí, proč má hlad a proč je úplně sama někde na ulici.

A během toho její malinkaté tělíčko svádělo těžký boj s ošklivým zánětem očiček… Ano, přesně tahle zkušenost potkala sotva dvouměsíční Carrotku, kterou našla paní na ulici. Ta ji okamžitě zanesla na veterinu, kde začali dělat vše pro to, aby jí ulevili.

Carrotka podstoupila operaci

Dlouho jsme bojovali, abychom Carrotce očička zachránili. Ale nakonec nezbyla jiná možnost. I přes intenzivní léčbu a konzultaci se dvěma specialisty se nepodařilo její očička uzdravit. Carrotka měla bolesti a neustále se jí vracely záněty. Dál čekat a doufat už by bylo pro Carrotku jen zbytečným trápením. A tak bylo nakonec nutné, aby jí pan veterinář obě očička odebral.

Mrzí nás to, ale doteď stejně rozeznávala jen světlo a stíny a doopravdy neviděla. Proto to pro ni nebyl velký šok, byla to hlavně úleva, že už ji nic nebolí. Operace dopadla dobře a poté se Carrotka zotavovala ve starostlivé péči tety Jaq.

Carrotka našla nový domov

Je to tak, příběh naší statečné holčičky má šťastný konec. Carrotka se stala doslova senzací internetu, když o ní napsala článek zahraniční média. A tak si jí všimla i její nová rodina, která neváhala udělat všechno pro to, aby si mohla slepou kočičku adoptovat a dát jí laskavý domov. Carrotku si odvezli až do Skotska. Máme velkou radost, že měla takové štěstí a našla své báječné páníčky.

A jak si umí hrát slepá kočička? Úplně stejně jako každá jiná! Podívejte se na video, které nám poslali její páníčci:

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Nina je ještě mladá kočka, zdraví jí ale už teď neslouží tak, jak by mělo...

Zraněný Nari byl nalezený v Lanškrouně, zřejmě ho srazilo auto.

Pan Kdovík byl kdysi milovaný mazel. Pak se stal ale spíš přítěží...

Luffy si při narození musela vytáhnout černého Petra...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha