Buchta – vodní štěňátko

Novorozené štěňátko Buchta trpící nemocí zvaná anasarka, tzv. vodní štěňátko (water puppy)
Jeli jsme na veterinu pro léky, odjeli jsme s nemocným novorozeným štěňátkem.

No vážně, takhle vypadala naše poslední cesta na veterinu, kam jsme původně jeli jen pro léky. Pan doktor nám ale svěřil nešťastný malý uzlíček v podobě novorozeného štěňátka, které bylo celé oteklé. Připomínalo nafouknutý balónek. Jeho život doslova visel na vlásku.

Malá holčička trpěla anasarkou. I když jde o poměrně běžné onemocnění, lidé ho moc neznají – a tak často ani nevědí, že se takové štěňátko může v některých případech i uzdravit. Protože je onemocnění poměrně složité, sepsali jsme všechno, co o o vodních štěňátkách víme, do samostatného článku.

Buchtička splaskla, ale trablům ještě nebyl konec

Otok zmizel, Buchtiččin stav se stabilizoval a člověk by od pohledu vůbec nepoznal, že jí kdy něco bylo! Moc jsme doufali, že jsme to nejhorší zvládli, ale u takto malých štěňátek se nedá nic říct jistě, protože některé zdravotní problémy se mohou projevit až později.

V Buchtině případě bohužel další komplikace přišly poměrně brzy. Zjistili jsme, že má kýlu. To v praxi znamenalo, že existovalo riziko, že jí přestane správně fungovat vylučování… Kýla se dá běžně operovat, jenže v době, kdy jsme na to přišli, byla Buchtička na operaci ještě moc maličká.

Hodně jsme se o ni báli, ale Buchtička naštěstí každý den rostla a sílila. Zkraje k ní dočasná teta musela každých pár hodin vstávat, aby ji nakrmila a masírovala jí bříško, protože štěněcí miminka se nedokážou sama vyprázdnit. Postupně ale z Buchtička vyrostla veliká slečna! Lahvičku s mlíčkem vystřídala mistička s masem, naučila se chodit nejdřív po bytě a později i venku na procházkách.

Sice jsme nevěděli, jaký přesně pejsek z Buchty vyroste, ale už tehdy bylo jasné, že je velká bojovnice!

Operace a nový domov

Kýla naštěstí nedělala Buchtičce až takové problémy a moc se nezvětšovala. I tak se nám ale moc ulevilo, když konečně přišel čas, aby Buchtička podstoupila plánovanou operaci. Všechno proběhlo hladce a Buchtičku tak už nic neohrožuje! Během operace kýly pan doktor Buchtičku taky rovnou vykastroval, aby zbytečně nemusela do narkózy dvakrát.

Operace a kastrace byly poslední věci, které Buchtičce bránily v adopci. Buchtička nicméně nikam nespěchala, protože ji stejně nečekalo žádné stěhování: nakonec si ji totiž adoptovala původně dočasná tetička. Ta tetička, která k Buchtičce každých pár hodin vstávala kvůli krmení, masírovala jí bříško, vypiplala jí a pomohla jí vyrůst v tu úžasnou slečnu, kterou tu teď vidíte na fotkách.

Tetička se o Buchtu vzorně starala od jejích prvních dní, a tak nakonec nebylo velké překvapení, když nám oznámila, že by si ji chtěla nechat. Ty dvě k sobě za tu dobu neskutečně přilnuly, Buchtička krásně zapadla do chodu domácnosti a my víme, že lepší rodinu bychom pro ni hledali jen stěží. Buchtička takhle získala tu nejlepší zvířecí mámu pod sluncem a my bychom za ni nemohli být šťastnější.

Moc děkujeme rodičům na dálku, dárcům i všem ostatním, kdo Buchtin příběh sledovali. Z Buchtičky se stala taková malá celebrita. Bylo vás hrozně moc, kdo jste jí fandili, podporovali ji a zahrnovali ji (a mnohdy i nás) krásnými slovy. Moc si vážíme vaší přízně a jsme za každého z vás nesmírně vděční.

Galerie: Jak Buchta rostla

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Nina je ještě mladá kočka, zdraví jí ale už teď neslouží tak, jak by mělo...

Zraněný Nari byl nalezený v Lanškrouně, zřejmě ho srazilo auto.

Pan Kdovík byl kdysi milovaný mazel. Pak se stal ale spíš přítěží...

Luffy si při narození musela vytáhnout černého Petra...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha