Brita – veselá fenka se smutným příběhem

Kříženka německého ovčáka Brita
Chudinku Britu jsme přijali se zánětem uší a nádory na obou mléčných žlázách.

Osmiletá Brita si už v životě zakusila mnohé. Ví, jaké to je, cítit se osamělá a opuštěná. A navíc byla velmi vážně nemocná.

Brita se dostala do útulku po tom, co její panička zemřela. V uších měla rozsáhlý zánět, byla těžce podvyživená a k tomu měla obrovské nádory na mléčných žlázách. Je nám hrozně z toho, že panička nechala Britu dojít do takového stavu…

Bohužel nejde o ojedinělý případ. Už víckrát jsme se setkali s tím, že někteří starší lidé své zvíře často i nevědomě zanedbávají, nevšimnou si problémů nebo jim nepřisuzují velkou váhu a nechce se jim je řešit. A když se ani zbytek rodiny o zvíře nezajímá či je nenapadne ho zkontrolovat, takhle to dopadá.

Z útulku do dočasné péče

S původním útulkem jsme se dohodli, že Britu vezmeme pod svá křídla. Udělali pro ni, co mohli a dál už to převezmeme my, protože máme pro podobné případy lepší podmínky.

Po přesunu byla Brita zprvu trochu zmatená a vyplašená. Postupně si ale začala zvykat. Je opravdu moc hodná a slušně vychovaná. Většinu času tráví tím, že se nechává drbat, hledá, kam dočasná teta schovala dobrůtky, anebo spí.

Operace nádorů dopadla dobře

Nádory na mléčných žlázách byly opravdu rozsáhlé. Měli jsme velký strach, aby na Britinu záchranu už nebylo pozdě a rakovina se nerozšířila i do plic. Vyšetření naštěstí ukázalo, že plíce jsou čisté a Brituška může podstoupit operaci.

Operace byla náročná, protože se musely odstranit obě mléčné žlázy. Naštěstí nedošlo k žádným komplikacím a všechno proběhlo dobře. Brita strávila na veterině pár dní na pozorování, a když pan doktor vidět, že je všechno v pořádku, přesunula se zase zpátky do dočasné péče.

Britušku tak čekala rekonvalescence. Musela zůstat v klidu a moc se nenamáhat, aby se tělo mohlo po tak náročném zákroku zregenerovat. Opatrné mazlení a pusinky byly ale naštěstí povoleny, dokonce přímo doporučeny, což bylo pro Britušku to nejdůležitější!

Kontrolní vyšetření spojené s vyndáním stehů dopadlo na výbornou. Na výsledky histologie jsme si museli chvíli počkat, ale když konečně dorazily, udělaly nám velkou radost, protože dopadly dobře.

Ze srdce děkujeme všem, kdo Britušku podpořili a přispěli jí na operaci a následnou péči.

Zánět v ouškách a další trampoty

Britě se bohužel znovu rozjel velmi ošklivý zánět. Uši byly tak zanesené, že bylo potřeba přistoupit k čištění v sedaci. Naštěstí to Brituška zvládla dobře. Od pana doktora dostala kapičky a brzy zase spokojeně vrtěla ocáskem v dočasné péči. Ona je opravdu nezmar.

Bohužel zanedlouho se problémy v levém uchu zase vrátily. Pan doktor proto nakonec doporučil, že bude potřeba operativně odstranit zvukovod, protože jinak se problémů nezbaví nikdy. Operace proběhla začátkem října. Ouško se teď musí pravidelně čistit a také Britu čeká několik kontrol na veterině.

Pan doktor Britušku zároveň rovnou celou prohlédl. Dočasné tetičce se zdálo, že Britu začaly bolet nožky, takže se dělal i rentgen. Ten bohužel ukázal, že má Brita na zadních nohách vrozené vady. Zjednodušeně jí kosti v nohou narostly špatně a nedá se s tím nic moc dělat. Dostala proto alespoň protizánětlivé léky, které by jí měly ulevit od případné bolesti. My teď máme za úkol sledovat, jestli pomáhají.

S Britou se osud zrovna dvakrát nepáral a na záda jí toho naložil opravdu hodně. Je to k vzteku. Brituška je ale přes to všechno veselé fenka, která rozdává radost a úsměvy na všechny strany. Snad to tak vydrží co nejdéle.

Po doléčení bude Brita hledat vysněnou rodinu

Je to ideální parťačka pro všechny, kdo si se svým pejskem chtějí vytvořit jedinečné pouto. Brita totiž miluje hluboce a celým srdcem. Na své lidi nedá dopustit a nejšťastnější je po jejich boku.

Připravit byste se měli na spoustu her a mazlení. Sice je jí už 8 let, ale když vycítí, že máte něco dobrého k jídlu, dokáže vykouzlit takový pohled, že se vyrovná i těm nejmenším a nejrozkošnějším štěňátkům. Je téměř nemožné jí v takových chvílích odolat!

Taky strašně ráda tráví čas venku a miluje chození na procházky. Úplně nejlepší by pro Britu byl domeček s přístupem na zahradu nebo terasu, kde by se mohla slunit, než přijde čas zaplout na noc zase zpátky do vaší postele. Není to ale podmínka, je čistotná a zvyklá i na život v bytě.

Brita je taková neohrabaná hromádka radosti. Neublížila by ani mouše, ale při hraní občas zapomíná na svou velikost, takže není úplně vhodná k malým dětem. Na ostatní pejsky nejprve štěká, ale jakmile se trochu oťukají, je z ní rázem úplně zlatíčko.

Pokud jste připraveni změnit svůj život a rádi byste Britušce nabídli své srdce, ozvěte se nám na tel. 773 554 464 nebo na e-mail jana@petheroes.cz. Brita bude k adopci po dořešení problémů s ušima a do nového domova tedy půjde zdravá.

  • 8 let, 20 kg
  • Očkovaná, kastrovaná, čipovaná, odčervená
  • Adopční poplatek 3 900 Kč

Rodiče na dálku

Monika ZborilovaJana JedličkováPatrik Eiba
Dominika KuchárováNina SchneiderováJiří Láníček
Markéta FicnarováMartina SlepičkováMartina Hozmanová
Kristýna VítováJana KosikovaJana Mauerová
Barbora ChaloupeckáIva Závodská

Adopce na dálku

Adoptujte si zvířátko na dálku a prožívejte cestu za novým začátkem spolu s ním.

Adoptovat Jak funguje adopce na dálku?

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Pan Kdovík byl kdysi milovaný mazel. Pak se stal ale spíš přítěží...

Luffy si při narození musela vytáhnout černého Petra...

Je mu teprve rok a půl, ale už ví, jaké to je bojovat o život.

43 775 Kč
cíl 50 000 Kč

Drobeček si toho nejspíš hodně vytrpěl.

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2023Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha