Brita – fenka s obrovskými nádory

Hnědá fenka Brita v dočasné péči
Chudinku Britu jsme přijali se zánětem uší a nádory na obou mléčných žlázách.

Osmiletá Brita si už v životě zakusila mnohé. Ví, jaké to je, cítit se osamělá a opuštěná. A navíc byla velmi vážně nemocná.

Brita se dostala do útulku po tom, co její panička zemřela. V uších měla rozsáhlý zánět, byla těžce podvyživená a k tomu měla obrovské nádory na mléčných žlázách. Je nám hrozně z toho, že panička nechala Britu dojít do takového stavu…

Bohužel nejde o ojedinělý případ. Už víckrát jsme se setkali s tím, že někteří starší lidé své zvíře často i nevědomě zanedbávají, nevšimnou si problémů nebo jim nepřisuzují velkou váhu a nechce se jim je řešit. A když se ani zbytek rodiny o zvíře nezajímá či je nenapadne ho zkontrolovat, takhle to dopadá.

Z útulku do dočasné péče

S původním útulkem jsme se dohodli, že Britu vezmeme pod svá křídla. Udělali pro ni, co mohli a dál už to převezmeme my, protože máme pro podobné případy lepší podmínky.

Po přesunu byla Brita zprvu trochu zmatená a vyplašená. Postupně si ale začala zvykat. Je opravdu moc hodná a slušně vychovaná. Většinu času tráví tím, že se nechává drbat, hledá, kam dočasná teta schovala dobrůtky, anebo spí.

Brita je po operaci

Nádory na mléčných žlázách byly opravdu rozsáhlé. Měli jsme velký strach, aby na Britinu záchranu už nebylo pozdě a rakovina se nerozšířila i do plic. Vyšetření naštěstí ukázalo, že plíce jsou čisté a Brituška může podstoupit operaci.

Operace byla náročná, protože se musely odstranit obě mléčné žlázy. Naštěstí nedošlo k žádným komplikacím a všechno proběhlo dobře. Brita strávila na veterině pár dní na pozorování, a když pan doktor vidět, že je všechno v pořádku, přesunula se zase zpátky do dočasné péče.

Britušku tak čekala rekonvalescence. Musela zůstat v klidu a moc se nenamáhat, aby se tělo mohlo po tak náročném zákroku zregenerovat. Opatrné mazlení a pusinky byly ale naštěstí povoleny, dokonce přímo doporučeny, což bylo pro Britušku to nejdůležitější!

Kontrolní vyšetření spojené s vyndáním stehů dopadlo na výbornou. Zatím ale ještě čekáme na výsledky histologie, abychom věděli, o jaký typ nádorů šlo.

Ze srdce děkujeme všem, kdo Britušku podpořili a přispěli jí na operaci a následnou péči.

Zánět v ouškách

Britě se bohužel znovu rozjel velmi ošklivý zánět. Uši byly tak zanesené, že bylo potřeba přistoupit k čištění v sedaci. Naštěstí to Brituška zvládla dobře. Od pana doktora dostala kapičky a teď už zase spokojeně vrtí ocáskem v dočasné péči. Ona je opravdu nezmar.

Rodiče na dálku

Monika ZborilovaJana JedličkováPatrik Eiba
Dominika KuchárováNina SchneiderováJiří Láníček
Markéta FicnarováMartina Slepičková

Adopce na dálku

Adoptujte si zvířátko na dálku a prožívejte cestu za novým začátkem spolu s ním.

Adoptovat Jak funguje adopce na dálku?

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Jahůdková je bezkonkurenčně ta nejsladší kočička v okolí!

Kvůli zdravotním problémům jsme přijali zhruba devítitýdenní holčičku.

Nevíme, co se tomuhle hnědookému broučkovi stalo, nohu měl zlomenou nad kolenem.

Al a Peggy se k nám dostali s trápením s očima. Al má špatné jedno oko, Peggy bohužel obě.

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2023Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha