Bóďa – kočička s nádory na mléčné žláze

Přijali jsme do péče kočičku s rozsáhlými nádory na mléčné žláze.

Naděje tu ale stále byla, a tak Bódinka podstoupila operaci. Ta proběhla dobře a my jsme moc doufali, že teď už bude všechno v pořádku.

Na Bódině příběhu bylo už od začátku nejhorší to vědomí, že se jejím zdravotním problémům dalo jednoduše předcházet – stačilo by, aby včas podstoupila kastraci a mohla se všemu tomu trápení vyhnout…

Útvar u srdce

Chvíli to vypadalo, že snad opravdu bude všechno v pořádku. Bóďa se přesunula z veteriny do dočasné péče, rekonvalescence probíhala dobře a Bóďa krásně papala. Jenže pak zničehonic úplně přestala jíst a musela být proto převezena zpátky na hospitalizaci. Rentgenové vyšetření následně odhalilo, že má kočička u srdce velký útvar, pravděpodobně půjde o nádor. Bohužel vzhledem k umístění se s ním nedalo nic dělat…

Bóďa strávila na hospitalizaci několik dní a my si moc přáli, aby se její stav zlepšil a ona mohla dostat šanci prožít alespoň pár posledních týdnů v teple a bezpečí zahrnutá láskou. Jisté nebylo nic, ale nakonec se její stav přeci jen zlepšil, chuť k jídlu se vrátila a Bóďa se tak mohla vrátit za milovanou dočasnou tetou.

Bóďa odešla za duhový most

Bódinka s námi nakonec strávila krásných deset měsíců, během kterých jsme o ni pečovali s veškerou naší láskou a starali se o to, aby jí nic nechybělo. Byla to velmi svérázná kočička, která naprosto zbožňovala jídlo a mazlení s dočasnou tetou.

Jednoho dne ale muselo přijít nevyhnutelné a její stav se zhoršil natolik, že nezbylo, než ji nechat odejít.

Už teď nám moc chybí…

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Nina je ještě mladá kočka, zdraví jí ale už teď neslouží tak, jak by mělo...

Zraněný Nari byl nalezený v Lanškrouně, zřejmě ho srazilo auto.

Pan Kdovík byl kdysi milovaný mazel. Pak se stal ale spíš přítěží...

Luffy si při narození musela vytáhnout černého Petra...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha