Bee – čivava se záchvaty

Bílá čivava Bee se nechává chovat v náručí a hlavu má položenou na rameni dočasné tety
Mysleli jsme, že se u nás dlouho neohřeje. Jenže pak se během minuty všechno změnilo...

Drobounkou Bee jsme přijímali od předchozích majitelů s tím, že ji bude stačit přeočkovat, vykastrovat a může vyrazit za štěstím do nové rodiny. Jenže pak přišel záchvat. Byl velmi silný. Nejprve měla záškuby v celém těle a nakonec nebyla vůbec schopná reagovat.

Okamžitě jsme zavolali panu doktorovi a vyrazili na veterinu. Tam ji prohlédli a udělali krevní testy. Hodnoty krve měla v normě, ale po detailnějšímu laboratorním rozboru jí zjistili protilátky na parazita, který způsobuje neosporózu. Dostala proto léky, které by zároveň měly pomoct i na zánět močového měchýře, který se jí po pár dnech rozjel.

Bee podstoupila vyšetření na neurologii

Bee proto potřebovala specializované MRI vyšetření na neurologii, abychom zjistili příčinu záchvatu. Těch možných příčin existuje víc od epilepsie až po nádor, proto bylo potřeba jednat co nejrychleji.

Magnetická rezonance neodhalila žádný problém. To znamená, že Bee nemá nádor, ani poškození mozku. Podle dalších indicií to nevypadá ani na epilepsii. Tím se povedlo vyloučit ty nejhorší možnosti, kterých jsme se báli.

Z vyšetření krve jí zjistili nedostatek vápníku, což může způsobovat i křeče podobné záchvatu. Bee proto dostala doplňky stravy a vápník se jí postupně začal vracet do normálu.

Moc děkujeme všem 82 dárcům, kteří Bee pomohli zajistit potřebnou péči. Vyšetření bylo nákladné a proto si moc vážíme toho, že je mezi vámi tolik lidí, kterým dává pomoc zvířátkům, jako je právě Bee, smysl stejně jako nám.

Nový domov

Když už bylo jasné, že Bee nic neohrožuje na šťastném životě, mohla se vydat za štěstím do svého vlastního domova! Adoptovala si ji úžasná panička, která se do Bee naprosto zamilovala a už do konce jejího života bude dbát na to, aby berušce nic nechybělo. Máme z toho velikou radost.

S novou paničkou samozřejmě zůstaneme v kontaktu pro případ, že by se jí cokoliv nezdálo nebo se chtěla poradit.

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Z Teddyho příběhu bolí u srdce...

9 328 Kč
cíl 14 000 Kč

Nemocně kotě si přehazovali jako horký brambor...

Swiftie nemůže chodit na zadní nohu.

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha