Barney – pinč s vozíčkem

Maličkého pinče Barneyho jsme převzali od jeho rodiny, protože se o něj už dál nemohli postarat.

Barney si prošel velkým trápením a následkem zdravotních potíží zůstal inkontinentní. Měl vyhřezlou plotýnku a operace, kterou mu rodina zaplatila, naneštěstí nedokázala pomoci od všech komplikací.

Barney byl ochrnutý a péče o něj byla velmi náročná. Přišel k nám už s vozíčkem, ten mu ale příliš dobře neseděl, a proto jsme pro něj nechali vyrobit vozíček nový, na míru. Takový, jako dostaly i fenečky Tara a Annie.

Barney měl z nového vozíčku hned od začátku obrovskou radost. Pobíhal sem a tam rychlostí, o jaké se mu dřív ani nesnilo. Konečně bylo pro něj běhání pohodlné a nic ho neomezovalo.

Barney musel na veterinu

Mysleli jsme si, že Barneymu se udělala perineální kýla. Proto jsme ho vzali na veterinu, aby mohl podstoupit operaci. Ale ukázalo se, že útvar u Barneyho zadečku nebyla kýla a pan doktor nevěděl, co to je. Místo mu proto vyčistil a odebral vzorek, který poslal na rozbor.

Nakonec se zjistilo, že šlo jen o začínající proleženinu, kterou jsme ale včas podchytili, takže to pro Barneyho naštěstí nebyla až tak velká komplikace.

Barney sice musel ještě chvíli nosit límec a plenky, aby si nepoškodil stehy, ale zvládl to jako šikovný kluk. Bohužel ale ztratil na váze a ochably mu svaly kvůli tomu, že musel mít klidový režim.

Aquaterapie

Aby Barney posílil svaly a zlepšila se jeho schopnost pohybovat se částečně i bez vozíčku, začal s tetou Jaq pravidelně docházet na aquaterapii. A udělal obrovské pokroky! Cvičil, posiloval – a samozřejmě za to dostal také spoustu dobrůtek, aby měl správnou motivaci.

Barney našel nový domov

Slyšíte dobře, tenhle malý závodník se nakonec dočkal svých vlastních dvounožců, kteří tu jsou jen a jen pro něj. Barney s námi v Handipetu strávil téměř rok a už navždycky zůstane v srdcích nás i mnoha u vás.

Po Annie je to už druhý pejsek na vozíčku, kterému se podařilo najít nový domov a my jsme za to neuvěřitelně vděční. Pro handicapovaná zvířátka se domovy nehledají vždy úplně snadno, proto máme takovou radost, že se Barneymu podařilo najít rodiče, kteří se jeho postižení nebojí a otevřeli mu své srdce. Je to takový malý zázrak, který dokazuje, že na každé zvířátko někde čeká ten pravý člověk.

Moc děkujeme všem, kdo jste Barneyho podporovali a fandili mu. Bez vás bychom mu nikdy nezvládli zajistit zbrusunový vozíček, hydroterapie ani všechny ty piškoty, které z nás během těch jedenácti měsíců vyloudil. Děkujeme, že jste s námi.

Pokud se s tímhle rošťákem ještě nechcete nadobro rozloučit, můžete jeho cestu (nebo v jeho případě spíš pořádně jízdu) sledovat na jeho vlastním instagramu @bravebarneythewonderdog.

Jak aquatereapie zlepšily Barneyho chůzi?

Z Barneyho nového domova nám dorazilo tohle video, na kterém je krásně vidět, jak teď Barney dokáže chodit bez vozíčku. Pokrok, který díky aquaterapiím a pravidelnému cvičení udělal, je prostě neuvěřitelný a my z něho máme velikou radost. Na dlouhé procházky to sice už nikdy nebude, ale na ty má vozíček, se kterým drandí jako o závod.

Barney odešel za duhový most

V říjnu, pár měsíců po Barneyho odchodu do nové rodiny, se nám ozvala Barneyho panička, protože se mu špatně dýchalo. Na základě rentgenu to vypadalo na brániční kýlu. Z krevních testů pan doktor navíc zjistil, že měl Barney v těle infekci, kvůli které nemohl operaci podstoupit okamžitě. Druhý den už ale byly výsledky lepší a přišel proto čas na operaci. Ta ale bohužel nedopadla tak, jak jsme doufali…

Ukázalo se totiž, že problémem ve skutečnosti není kýla, ale nádor spojený s krvácením do hrudníku. Operace nebyla kvůli velikosti a místu možná. Pan doktor celou situaci probral s Barneyho majitelkou a po pečlivém zvážení došli k závěru, že nemá smysl drobečka zbytečně trápit a místo toho ho nechali ve spánku poklidně odejít…

Zpráva o Barneyho odchodu nás všechny šokovala. Barney za pobyt u nás a posléze v nové rodině udělal neuvěřitelný pokrok. Byli jsme pevně přesvědčeni o tom, že ho čeká spousta šťastných let. Osud mu ale nepřál…

Jsme velmi vděční za to, že Barney navzdory svému postižení našel novou rodinu, která mu alespoň v posledních měsících života dala spoustu lásky a pozornosti. Jsme přesvědčení o tom, že Barney našel ty nejlepší lidi pod sluncem, díky kterým se mohl cítit milovaný a v bezpečí. Za to jim jsme a vždy budeme nesmírně vděční.

Do historie Handipet Rescue se Barney zapíše jako jedno z prvních zvířátek s handicapem, kterému se povedlo najít nový domov. V našich srdcích a vzpomínkách bude statečný bojovník Barney žít navždy.

Fotografie z nového domova

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Už jako malé kotě prodělala nemoc, která ji připravila o sourozence...

2 800 Kč
cíl 8 000 Kč

Zlomené srdce a zdravotní problémy...

Catsbyho nemusíte vidět, abyste věděli, že je poblíž. Prozradí ho totiž hlasité sípání...

Nina je ještě mladá kočka, zdraví jí ale už teď neslouží tak, jak by mělo...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha