Bailey – fenka se zlomenou pánví

Přijali jsme do péče fenečku, kterou srazilo auto.

Záchranáři ji našli v bolestech bezvládně ležet na cestě. O fenečku se postarala jiná organizace, která jí poskytla první pomoc a zajistila jí operaci. Do pooperační péče se nakonec vydala k nám, protože máme s podobnými případy zkušenosti.

Bailey se musela zotavit z operace zlomené pánve. Potřebovala pomoc s vymačkáváním močového měchýře a musela dodržovat opravdu přísný klidový režim, aby se její zranění mohla zahojit.

I přes to, jak náročnou operaci měla za sebou, zůstávala Bailey plná optimismu a síly. Klidový režim ji moc nebavil. Velmi brzy se snažila sedat a stoupat, a tak ji dočasná teta musí občas krotit, aby si neublížila. Jinak ale byla moc hodná a dělala dočasné tetě spoustu radosti.

Následné vyšetření u pana doktora ukázalo, že jsou její problémy neurologické povahy a nedá se s nimi v tuto chvíli nic dělat. Její inkontinence se už nejspíš nezlepší. Pravou nožku měla prakticky ochrnutou, levá na tom byla o něco lépe, nicméně i zde byly svaly hodně oslabené.

Pan doktor nakonec Bailey doporučil rehabilitace formou hydroterapie, na kterou Bailey začala docházet.

Baileyno tajemství

Když už jsme si mysleli, že nás nic nepřekvapí, odhalila nám Bailey dlouho utajované tajemství. Celou dobu totiž nejedla za jednu, ale rovnou za čtyři.

Je to tak, Bailey porodila štěňátka. Pořád tomu nemůžeme uvěřit. Fenečku viděli tři veterináři, dočasná teta i fyzioterapeutka a přesto si za celou dobu nikdo ničeho nevšiml. Do posledního dne byla štíhlá. Podle počtu dní březosti to vychází, že zabřezla těsně před příjmem do předchozího zařízení.

Za ty roky, co zvířátkům pomáháme, jsme toho už viděli a zažili spoustu, ale porod jsme tu měli poprvé. Štěňátka byla tři – všichni chlapečci. Po porodu byli na umělé výživě u naší zkušené dočasné tety Jany, zatímco Bailey byla v rekonvalescenci u své dočasné, protože musela načerpat zpět ztracené síly. ❤

Sid, jedno ze štěňátek, byl už od začátku drobnější než jeho sourozenci a bohužel mu jednoho dne nečekaně došly síly. Dočasná teta se opravdu snažila udělat vše pro to, aby ho zachránila, ale Sid nás i přesto opustil. Jeho ztráta nás neuvěřitelně zasáhla. Tak moc jsme pro něj chtěli krásný a šťastný život…

Baileyna chůze se zlepšila

Po šestinedělí čekala Baily kontrola na veterině, která dopadla úplně skvěle. Nejen, že měla Bailey všechny výsledky testů v normě, ale dokonce se i její nohy zlepšily natolik, že pan doktor navrhl nevracet se k hydroterapiím ale trénovat svaly přirozeně – chůzí. Procházky si Bailey začala nesmírně užívat, takže je to pro ni skvělá zpráva.

Štěňátka Ted a Robin našli nový domov

Z klučinů se vyklubali pěkní rošťáci, kteří trhali tkaničky u bot, neustále někde poskakovali a hráli si. Čas s nimi plynul neskutečně rychle a než jsem se nadáli, přišel čas se s nimi rozloučit, když našli své nové rodiny.

Teda si adoptovala úžasná rodina, ve které našel všechno, po čem kdy toužil. Lásku, bezpečí a jeho vlastní lidi, pro které může být strážcem i nejlepším kamarádem.

Robin zase po dobu svého pobytu v dočasné péči pilně pracoval na tom, aby jim ukázal, jak šikovný a skvělý pejsek vlastně je. Naprosto je tak okouzlil a oni se nakonec nemohli rozhodnout jinak, než ho adoptovat. Robin měl obrovskou radost, že mohl zůstat v domově, který už zná a s lidmi, které bezmezně miluje.

S kluky se nám neloučilo snadno, ale jsme neskutečně vděční, že oba našli své „šťastně až navěky“.

Bailey se dokáže sama vyčúrat

Zní to jako banální záležitost, ale pro Bailey je to obrovský krok.

Bailey měla dlouhodobě problémy s vylučováním a to až tak, že nešla ani vymačkat. S paní doktorkou jsme proto nasadili léky, které konečně zabraly! Nemá nad čůráním dokonalou kontrolu, takže bude dál potřebovat plenky doma, ale venku už zvládne vše sama. Máme radost – a ona taky. ❤

Rodiče na dálku

Veronika BukovskáDana PetrováHana Dominová
Klára KlosováLucie BenešováYvona Zemancová
Jarča PeklákováNikola BrhelováVlasta Machová
Monika HeinigeMáriaMarcela Klokočková
Michaela VejmelkováMartina SlepičkováEliška Rejhonová
Soňa KrajčovičováMartina JonákováNataša Bloudková
Jolana KubíkováLenka ČernáDenisa Výletová
Veronika NedvědováIva a AlmaKristýna Bubová
Zuzana ČtveráčkováTerezie TokárikováIrena Kubelková
Adriena SchmoranzerováIlona ŠiškováYvona Svobodová
Jiří FűrstMariana a Samuel ErdingeroviPetra Sobková
Barbora ChaloupeckáKvěta ErbenováEva Vavroušová
Veronika ŠichováLucie ČešíkováIrena Vernerová
Radka ŠumanováLucie PekařováVeronika Krofová
Markéta HostošováTomáš KouklŠárka Podrazká
Veronika KubíkováNikola ŠvandrlíkováKristina Janáková
Laura ŘezaninováPetra NeumanováPetra Syřinková
Michaela WalterováNikola MaškováEva Dousková
Jana SládkováEva HolubováAnna Soukupová
Daniela BubeníkováDenisa StředováAndrea Jurečková
Hana LáskováIvana BouchalováAneta Ulčová
Kateřina JanečkováAnetta ŠachováJitka Dvořáková
Hana KoutníkováTereza LoduhováMartin Navrátil
MiaJana KohútováMichal Žorna
Monika Bártová

Adopce na dálku

Adoptujte si zvířátko na dálku a prožívejte cestu za novým začátkem spolu s ním.

Adoptovat Jak funguje adopce na dálku?

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Megie osud vůbec nešetřil a nadělil jí na stará kolena spoustu problémů...

21 370 Kč
cíl 30 000 Kč

Malého Chaie přinesli na veterinu na utracení. Pokousal ho pes.

Malý Puding měl jednu nožičku od lokte dolů ochrnutou, vůbec o ní nevěděl.

Kvůli zdravotním problémům jsme přijali zhruba devítitýdenní holčičku.

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2022Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha