Ash, Brock a Misty – bojovníci s panleukopénií

Přijali jsme do péče šest malých koťátek, která bojovala se smrtící nemocí.

Jsou apatická, zvracela, měla průjem a nechtěla papat. Potřebovala kapačky a intenzivní léčbu.

Měli panleukopenii, které se ne nadarmo přezdívá kočičí mor. Jedno z koťátek svůj boj prohrálo hned na začátku… Drobečci byli okamžitě umístěni do přísné karantény a pan doktor pro ně dělal, co mohl.

Měla zastřený pohled, byla netečná, polehávala, byla bez energie. Pohled na ně lámal srdce. Měla by řádit a poskakovat, radovat se ze života. Místo toho ležela a netušila, jak zvládnou další den…

Panleukopénie je velice nebezpečná nemoc, která část končí tím nejhorším. Naděje na uzdravení tady ale byla. Byli jsme proto odhodlaní udělat vše pro to, aby koťátka dostala šanci prožít dlouhý a spokojený život.

Dvě koťátka byla propuštěna do dočasné péče

Dvě z koťátek byla propuštěna z veteriny! Jejich stav se zlepšil a podle testů už samotnou panleukopénii mají za sebou, proto pan doktor usoudil, že mohou v léčbě pokračovat v dočasné péči. Léčba zabírala a koťátkům už bylo mnohem lépe.

Na hospitalizaci stále zůstali jejich tři sourozenci. I jejich stav byl každý den o maličko lepší. Bohužel je k tomu všemu ale trápily ještě i nateklá očička.

Panleukopenii vystřídal silný zánět

Stav jednoho z koťátek hospitalizovaných na veterině se výrazně zhoršil. Panleukopénii už měli všichni drobečci za sebou, ale stále je trápila velice silná infekce a průjem.

Nemoc byla velice rychlá. V jednu chvíli na tom koťátko bylo celkem dobře a pan doktor zvažoval, že ho pošle na doléčení do dočasné péče. A pak se ze jeho stav zničehonic neuvěřitelně zhoršil. Dělali jsme, co jsme mohli, koťátko bojovalo, ale jeho stav byl vážný.

Dvě z koťátek to nezvládla

Je to tak. Nejprve nás opustilo jedno koťátko, druhé následovali jen o pár dnů později. Navíc dva drobečci, kteří už byli propuštěni do dočasné péče, začali znovu zvracet a vrátil se jim průjem, proto musela zpátky na veterinu.

Už jsme se téměř odvážili doufat, že by ta nejhorší část nemoci mohla být za nimi, ale nebyla. Jsme moc vděční za pana doktora, který pro koťátka dělal maximum, stejně bychom si ale přáli, aby se dalo udělat ještě o trochu víc. Jenže kouzelná formulka na uzdravení neexistuje, a tak nezbývalo než čekat a doufat, že to alespoň pro zbylé tři drobečky dobře dopadne.

Poslední tři koťátka byla propuštěna do dočasné péče

Je to tak! Trojice koťátek byla z veteriny propuštěná do domácí péče dočasné tety. Zase používají tu nezlomnou kotěcí energii k tomu dělat nepořádky.

Máme velkou radost, protože se všem prckům daří dobře. Dokonce už byli i na prvním očkování! Mají za sebou velmi náročné týdny a nás o to víc hřeje na srdci, když je vidíme poskakovat, honit se a dovádět tak, jak koťátka dovádět mají. Ještě jednou bychom proto chtěli vyjádřit svůj vděk vůči vám všem, kdo jste jim pomohli. Mělo to smysl.

Ash, Brock, Misty

Koťátka našla nové domovy

Je to tak, Ash, Brock i Misty se dočkali svých vlastních domovů. Pro každého z nich jsme našli perfektní domov, který dokonale odpovídá všem jejich přáním a představám. Jejich nové rodiny je naprosto zbožňují a my bychom nemohli mít větší radost.

Koťátka si prošla peklem, ale dokázala to. Pevně věříme a doufáme, že to nejhorší už mají za sebou a zbytek jejich životů se ponese ve znamení štěstí, lásky a spokojenosti.

Všechna smůla světa

Těmhle koťátkům se smůla lepí na paty víc, než je normální. Několik týdnů po adopci se k nám do péče vrátil kocourek Ash kvůli čúrání mimo záchůdek. Absolvovali jsme s ním několik vyšetření a snažili se mu pomoct, bohužel se nepovedlo a Ash nás opustil.

Tím ale příběh koťátek bohužel ještě nekončí. Ani ne rok a půl po adopci se k nám kvůli přetrvávajícím zdravotním problémům vrátila také Misty. Majitelé se problémy dlouho snažili řešit, opakovaně s ní byli na veterině, ale situace se nelepšila, a tak se Misty dostala zpátky k nám. Okamžitě jsme ji hospitalizovali a pan doktor si vyžádal faktury z předešlých návštěv veteriny, aby věděl, co už měla za sebou. Bohužel z nich bylo zjevné, že si s ní předchozí veterináři moc nevěděli rady…

S Misty jsme bojovali a zkusili jsme všechno, co šlo. Nakonec se ale její stav zhoršil tak, že nebylo jiné řešení, než ji nechat v klidu odejít. Bylo už moc pozdě a její organismus to nezvládl.

Z koťátek tak zůstal už jen Brock. Doufáme, že alespoň u něj se už žádné problémy neobjeví a jeho konec bude skutečně šťastný.

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Nina je ještě mladá kočka, zdraví jí ale už teď neslouží tak, jak by mělo...

Zraněný Nari byl nalezený v Lanškrouně, zřejmě ho srazilo auto.

Pan Kdovík byl kdysi milovaný mazel. Pak se stal ale spíš přítěží...

Luffy si při narození musela vytáhnout černého Petra...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha