Alvin – kocourek s jedním okem

Alvina někdo „odložil“, zavřeného v krabici a s bolestivě nateklým očičkem.

Našla ho jedna paní v České Lípě. Takto zubožené zvířátko někdo prostě zanechal svému osudu… Ještě, že se mu pomoci dostalo včas. Děkujeme všem, kteří se spolu s námi na jeho záchraně podíleli Nabídla se nám dobrovolnice, která převezla kocourka z České Lípy k nám do azylu a odtud rychle putoval dál k panu veterináři.

Jak se mu dařilo u nás v azylu?

Kocourek měl svrab, a co je nejhorší, jeho očičko bylo v tak hrozném stavu, že už se nedalo zachránit. Neléčený vřed způsobil, že bylo nutné co nejrychleji přistoupit k operaci a oko vyjmout. Operace naštěstí proběhla bez komplikací. Z Alvina už je teď jednooký „pirát“. Díky vám, kteří náš azyl podporujete, máme možnost zasáhnout v takto akutních případech a dopřát vážně nemocným zvířátkům potřebnou péči a ošetření.

Další trápení

Alvina kromě potíží s očičkem také dlouho trápila rána na krku, kvůli které musel stále nosit šátek, protože si ji neustále škrábal. I když už to vypadá, že je místo snad zahojené, pokud se mu šátek sundá, Alvin si to zase začne škrabat. Dlouho jsme nevěděli, co se děje – teď už víme. Alvínek s největší pravděpodobností trpí autoimunitní nemocí. To znamená, že prostě bude do konce života nosit okolo krku šálu nebo bude muset brát kortikoidy.

Kamarád Mojito

Alvin vycházel skvěle se všemi kočičáky i pejsky v azylu, ze všech nejvíc si ale oblíbil kocourka Mojita. Tihle dva kamarádi si vydrželi hrát celé hodiny, dováděli spolu, mazlili se a jeden bez druhého nedal ani ránu. Jen se na ně podívejte:

Alvin našel nový domov

Máme skvělé zprávy! Mojito a Alvin odešli do nového domova – společně! Ani jeden z nich za sebou nemá jednoduchou cestu. Alvin přišel o očičko, Mojito o zadní nožičky. I přes tyhle handicapy jsou ale plní života, hrozně rádi si hrají a dovádí. Během pobytu v azylu se z nich stali nejlepší kamarádi a my jsme moc rádi, že se jim povedlo najít také společný domov.

Přejeme klukům hodně štěstí. Věříme, že od teď jim už bude jen a jen dobře. Mají totiž dvě milující mámy a jeden druhého – co víc by si takoví chlupáči mohli přát?

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Daenerys je pojmenovaná po matce draků, sama ale umí být pěkným dráčetem.

Čtyři tiché tlapky, jeden elegantní ocásek, dvě velké oči plné lásky a heboučký kožíšek.

Al je slepý na jedno oko, Peggy pravděpodobně nevidí vůbec.

7 600 Kč
cíl 8 000 Kč

Během zhruba čtyř měsíců života stihl poznat hlad a strach o vlastní život.

17 250 Kč
cíl 25 000 Kč

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2022Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha