Alvin – kocourek s jedním okem

Alvina někdo „odložil“, zavřeného v krabici a s bolestivě nateklým očičkem.

Našla ho jedna paní v České Lípě. Takto zubožené zvířátko někdo prostě zanechal svému osudu… Ještě, že se mu pomoci dostalo včas. Děkujeme všem, kteří se spolu s námi na jeho záchraně podíleli Nabídla se nám dobrovolnice, která převezla kocourka z České Lípy k nám do azylu a odtud rychle putoval dál k panu veterináři.

Jak se mu dařilo u nás v azylu?

Kocourek měl svrab, a co je nejhorší, jeho očičko bylo v tak hrozném stavu, že už se nedalo zachránit. Neléčený vřed způsobil, že bylo nutné co nejrychleji přistoupit k operaci a oko vyjmout. Operace naštěstí proběhla bez komplikací. Z Alvina už je teď jednooký „pirát“. Díky vám, kteří náš azyl podporujete, máme možnost zasáhnout v takto akutních případech a dopřát vážně nemocným zvířátkům potřebnou péči a ošetření.

Další trápení

Alvina kromě potíží s očičkem také dlouho trápila rána na krku, kvůli které musel stále nosit šátek, protože si ji neustále škrábal. I když už to vypadá, že je místo snad zahojené, pokud se mu šátek sundá, Alvin si to zase začne škrabat. Dlouho jsme nevěděli, co se děje – teď už víme. Alvínek s největší pravděpodobností trpí autoimunitní nemocí. To znamená, že prostě bude do konce života nosit okolo krku šálu nebo bude muset brát kortikoidy.

Kamarád Mojito

Alvin vycházel skvěle se všemi kočičáky i pejsky v azylu, ze všech nejvíc si ale oblíbil kocourka Mojita. Tihle dva kamarádi si vydrželi hrát celé hodiny, dováděli spolu, mazlili se a jeden bez druhého nedal ani ránu. Jen se na ně podívejte:

Alvin našel nový domov

Máme skvělé zprávy! Mojito a Alvin odešli do nového domova – společně! Ani jeden z nich za sebou nemá jednoduchou cestu. Alvin přišel o očičko, Mojito o zadní nožičky. I přes tyhle handicapy jsou ale plní života, hrozně rádi si hrají a dovádí. Během pobytu v azylu se z nich stali nejlepší kamarádi a my jsme moc rádi, že se jim povedlo najít také společný domov.

Přejeme klukům hodně štěstí. Věříme, že od teď jim už bude jen a jen dobře. Mají totiž dvě milující mámy a jeden druhého – co víc by si takoví chlupáči mohli přát?

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Jahůdková je bezkonkurenčně ta nejsladší kočička v okolí!

Chudinku Britu jsme přijali se zánětem uší a nádory na obou mléčných žlázách.

Kvůli zdravotním problémům jsme přijali zhruba devítitýdenní holčičku.

Nevíme, co se tomuhle hnědookému broučkovi stalo, nohu měl zlomenou nad kolenem.

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2023Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha