Alfie – pan žížalka

Jezevčík Alfie
Alfie je takový malý žížaláček se spoustou energie a chuti do života.

Umístila ho k nám panička, která se o něj nedokázala postarat kvůli dlouhodobým zdravotním problémům. S Alfiem to bohužel není úplně jednoduché, protože bývá hodně tvrdohlavý a majetnický. Je to ale ještě mladý jezevčík a tak věříme, že s trochou trpělivosti a péče se to s ním ještě zlepší. Miluje měkké polštáře a chození na procházky.

Alfieho bohužel dlouho trápily kožní problémy na ouškách, které měl dole hrozně rozpraskané a pokryté stroupky. Bohužel, osud nešetří ani takové malé žížalky. Naštěstí se nám postupně podařilo mu ouška vyléčit.

Návrat z adopce

Chvíli už to vypadalo, že se Alfie dočkal vytouženého nového začátku po boku milující rodiny. Podařilo se pro něj najít skvělé páníčky, kteří s ním uměli pracovat. Bohužel ale štěstí nemělo dlouhého trvání a Alfie se k nám nakonec musel kvůli problémům vrátit. Adoptivní rodina zkusila všechno možné, aby se Alfieho nemusela vzdát, ale naneštěstí ani to nestačilo

Zhoršení kožních problémů a amputace ocásku

Alfieho onemocnění se zase zhoršilo. Na konci ocásku mu už nebyla prakticky žádná srst, měl ho celý rozpraskaný. Stačilo, aby se trošku zavrtěl a rána se znovu otevřela a krev lítala všude kolem. Navíc to pro něj bylo velmi bolestivé – pokud trpíte třeba na ekzémy, tak si to nejspíš dokážete sami dobře představit.

Na vině je autoimunitní onemocnění, které Alfiemu zjednodušeně „žere“ kůži. Nejvíc se to projevuje právě na ocásku a taky na ouškách.

Zkusili jsme všechno možné, ale už není kudy kam. Ocásek mu praskal stále dokola a nemohl se zahojit, proto jsme se po konzultaci s panem doktorem rozhodli, že nejlepší bude přistoupit k amputaci. Tím se problém vyřeší jednou provždy a Alfieho už ocásek nebude moct nikdy trápit.

Zákrok naštěstí proběhl bez problémů. Alfiemu ocásek zjevně vůbec nechybí, protože si hned zase vesele vykračoval, jako by mu v útulku všechno patřilo. Muselo se mu hodně ulevit, že už ho ocásek nebolí.

Moc děkujeme dárcům, díky kterým jsme mohli Alfiemu operaci zaplatit.

Alfie se přestěhoval

Alfie čekal víc než rok v útulku v Lanškrouně, protože se mu kvůli náročné povaze bohužel nedařilo najít domov nebo alespoň dočasnou péči. Nakonec se na něj ale přeci jen usmálo štěstí a momentálně se nachází v dočasné péči!

A to navíc není všechno! Tahle dočasná péče má totiž potenciál stát se Alfieho vysněnou rodinou. Protože ale víme, jak je to s klukem ušatým náročné, dohodli jsme se, že adopci nemá smysl uspěchat, a proto Alfie prozatím zůstává v dočasce, dokud nebudeme mít všichni jistotu, že si s rodinou vzájemně sedli.

Zatím je to s ním jako na houpačce. Má dobré dny, kdy je hodňoučký, mazlí se a nedělá vůbec žádnou paseku. Jenže pak jsou taky dny, kdy mu všechno vadí, je majetnický, paličatý a bezdůvodně na své lidi štěká a vyjíždí po nich.

Alfie je prostě komplikovaný pejsek, lidi ho v minulosti bohužel hodně zklamali a podle toho to taky vypadá. Rodina to s Alfiem ale naštěstí nevzdává a snaží se s ním pracovat, aby problémy postupně odstranili. Jsme s nimi samozřejmě v kontaktu a řešíme, co a jak dál.

Moc doufáme, že to Alfiemu vyjde a konečně najde svoje NAVŽDYCKY! Držte mu, prosím, palečky.

Rodiče na dálku

Pavlína VoštováHana KoutníkováMonika Bártová
MiaVeronika RakušanováVeronika Živnová 
Květa ErbenováIva a AlmaKristýna Bubová
Irena KubelkováLucie BenešováJarča Pekláková
Adriena SchmoranzerováPetra NeumanováMichaela Walterová
Lucie HolecováRadka ŠumanováNikola Tomanová
Jessica LopesJan LokajKlára Bečvářová
Valeria TakacsovaSára VaněčkováMagda Stockettová
Nela JanečkováMartina MiklošováHedvika Svobodová
Tereza KazimourováNaďa SekaninováMagdalena Rohanová
Daniela Anna ForwardováLenka Hronová a Lukáš ZeinerRomana Králová
Dagmar AdamováNatálie BečvářováTerezka Mašanská
Jarka PalátováKarolina Zapotilová Monika Polomisová
Nela Ulbrichová Taminka a TerkaRegina Říhová
Renata BaďurováMiloslava HoličováLudmila Slunečková
Jakub Hrebeňár??

Adopce na dálku

Adoptujte si zvířátko na dálku a prožívejte cestu za novým začátkem spolu s ním.

Adoptovat Jak funguje adopce na dálku?

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Z Teddyho příběhu bolí u srdce...

Nemocně kotě si přehazovali jako horký brambor...

Swiftie nemůže chodit na zadní nohu.

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha