Alfie – pan žížalka

Jezevčík Alfie
Alfie je takový malý žížaláček se spoustou energie a chuti do života.

Umístila ho k nám panička, která se o něj nedokázala postarat kvůli dlouhodobým zdravotním problémům. S Alfiem to bohužel není úplně jednoduché, protože bývá hodně tvrdohlavý a majetnický. Je to ale ještě mladý jezevčík a tak věříme, že s trochou trpělivosti a péče se to s ním ještě zlepší. Miluje měkké polštáře a chození na procházky.

Alfieho bohužel dlouho trápily kožní problémy na ouškách, které měl dole hrozně rozpraskané a pokryté stroupky. Bohužel, osud nešetří ani takové malé žížalky. Naštěstí se nám postupně podařilo mu ouška vyléčit.

Návrat z adopce

Chvíli už to vypadalo, že se Alfie dočkal vytouženého nového začátku po boku milující rodiny. Podařilo se pro něj najít skvělé páníčky, kteří s ním uměli pracovat. Bohužel ale štěstí nemělo dlouhého trvání a Alfie se k nám nakonec musel kvůli problémům vrátit. Adoptivní rodina zkusila všechno možné, aby se Alfieho nemusela vzdát, ale naneštěstí ani to nestačilo

Zhoršení kožních problémů a amputace ocásku

Alfieho onemocnění se zase zhoršilo. Na konci ocásku mu už nebyla prakticky žádná srst, měl ho celý rozpraskaný. Stačilo, aby se trošku zavrtěl a rána se znovu otevřela a krev lítala všude kolem. Navíc to pro něj bylo velmi bolestivé – pokud trpíte třeba na ekzémy, tak si to nejspíš dokážete sami dobře představit.

Na vině je autoimunitní onemocnění, které Alfiemu zjednodušeně „žere“ kůži. Nejvíc se to projevuje právě na ocásku a taky na ouškách.

Zkusili jsme všechno možné, ale už není kudy kam. Ocásek mu praskal stále dokola a nemohl se zahojit, proto jsme se po konzultaci s panem doktorem rozhodli, že nejlepší bude přistoupit k amputaci. Tím se problém vyřeší jednou provždy a Alfieho už ocásek nebude moct nikdy trápit.

Zákrok naštěstí proběhl bez problémů. Alfiemu ocásek zjevně vůbec nechybí, protože si hned zase vesele vykračoval, jako by mu v útulku všechno patřilo. Muselo se mu hodně ulevit, že už ho ocásek nebolí.

Moc děkujeme dárcům, díky kterým jsme mohli Alfiemu operaci zaplatit.

Alfie hledá domov nebo dočasnou péči

Alfie se momentálně nachází útulku v Lanškrouně, ale akutně pro něj hledáme individuální dočasnou péči nebo rovnou nový domov. Pobyt v útulku pro něj není ideální a vlivem stresu se mu zhoršily kožní problémy. Děláme, co můžeme, ale Alfie prostě není pes na dlouhodobý pobyt v kotci. Patří na gauč a mezi milující lidi, kteří se nemusí věnovat několika dalším zvířatům. To mu v útulku zajistit nedokážeme, i když bychom si to sebevíc přáli. Nemáme ho kam přestěhovat, protože naši současní dočaskáři mají plno nebo nezvládnou jeho povahu.

Pro Alfieho proto intenzivně hledáme novou dočasnou péči nebo rovnou nový domov. Co péče o Alfieho obnáší?

  • Ujmete se Alfieho a budete se o něj starat jako o vlastního do doby, než se mu podaří najít nový trvalý domov. Zůstaneme v kontaktu a budeme s vámi konzultovat důležité kroky. Náklady na péči hradíme my. Pokud byste se do Alfieho zamilovali, samozřejmě s vámi potom rádi probereme i možnost adopce.
  • Kvůli alergii musí Alfie dodržovat dietu (maso, případně masové konzervy).
  • Alfie má tendenci být majetnický a tvrdohlavý, potřebuje proto někoho asertivního, kdo s ním dokáže pracovat a vysvětlí mu, kde je jeho místo. Sám doma štěká.
  • Pouze domácnosti bez malých dětí. Další zvířata mohou být pod podmínkou, že máte se psy dostatečné zkušenosti, abyste dokázali zvládnout případné problémy.

Pokud byste mohli pomoct nebo máte doplňující dotazy, zavolejte nám prosím na tel. 773 554 464 nebo napište na e-mail jana@petheroes.cz.

Rodiče na dálku

Pavlína VoštováHana KoutníkováMonika Bártová
MiaVeronika RakušanováVeronika Živnová 
Květa ErbenováIva a AlmaKristýna Bubová
Irena KubelkováLucie BenešováJarča Pekláková
Adriena SchmoranzerováPetra NeumanováMichaela Walterová
Lucie HolecováRadka ŠumanováNikola Tomanová
Jessica LopesJan LokajKlára Bečvářová
Valeria TakacsovaSára VaněčkováMagda Stockettová
Nela JanečkováMartina MiklošováHedvika Svobodová
Tereza KazimourováNaďa SekaninováMagdalena Rohanová
Daniela Anna ForwardováLenka Hronová a Lukáš ZeinerRomana Králová
Dagmar AdamováNatálie BečvářováTerezka Mašanská
Jarka PalátováKarolina Zapotilová Monika Polomisová
Nela Ulbrichová Taminka a TerkaRegina Říhová
Renata BaďurováMiloslava HoličováLudmila Slunečková

Adopce na dálku

Adoptujte si zvířátko na dálku a prožívejte cestu za novým začátkem spolu s ním.

Adoptovat Jak funguje adopce na dálku?

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Zlomené srdce a zdravotní problémy...

Catsbyho nemusíte vidět, abyste věděli, že je poblíž. Prozradí ho totiž hlasité sípání...

Nina je ještě mladá kočka, zdraví jí ale už teď neslouží tak, jak by mělo...

Zraněný Nari byl nalezený v Lanškrouně, zřejmě ho srazilo auto.

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha