Alex – koťátko se zlomenýma nohama

Přijali jsme zubožené koťátko v kritickém stavu.

Koťátko bylo očividně po srážce s autem, vypadalo to na zlomeniny obou předních nohou a poranění oka. Lidé, kteří nás o koťátku informovali, ho nechali takhle ležet ve slámě, přestože drobeček musel mít neuvěřitelné bolesti a nedokázal se postavit. Muselo to pro něj být šílené.

Hospitalizace na veterině

Koťátko jsme vyzvedli a vzali ho na místní veterinu, kde dostalo injekci na bolest a pan doktor ho prohlédl a ošetřil mu očičko.

Drobečka jsme následně odvezli k panu veterináři, se kterým dlouhodobě spolupracujeme. Ten koťátko vyšetřil a udělal rentgen, který potvrdil zlomeniny obou předních nožiček.

No a v neposlední řadě nám prozradil, že jde o kočičí holčičku. Dostala jméno Alex.

Alex podstoupila operaci

Alex byla nějaký čas hospitalizovaná na veterině, dostala kapačky a podstoupila operaci zlomených nožiček. Ty se zpevnily drátem a zafixovaly. Teď Alex čeká klidový režim a hojení.

Bojovnice, jaká se jen tak nevidí

Drobeček měla i přes nelehkou situaci spoustu chuti do života – a hlavně chuti k jídlu. Sice se nemohla moc hýbat, ale i tak zvládla papat sama. Je to neuvěřitelná bojovnice. Muselo se jí strašně ulevit. Ještě nedávno si nebyla jistá, co s ní bude a jestli se vůbec dožije dalšího dne a najednou byla obklopená lidmi, kteří dělali vše pro to, aby jí pomohli se uzdravit. Vy patříte mezi ně a my vám za to a za veškerou vaši podporu moc děkujeme.

Alex se mazlí

Když jsme Alex přebírali, syčela a chtěla se bránit, pana veterináře se dokonce i pokusila kousnout. Jak ale pochopila, že jí nechceme ublížit, odhalila svou mazlivou stránku a syčení vyměnila za spokojené vrnění.

Přišel čas sundat sádry

Malé kočičí slečně se po operaci dařilo dobře, infekce se nedostavila a z nejhoršího byla venku! Pan doktor usoudil, že už je bezpečné Alex sundat sádru, a tak je pro kočičku život zase o něco málo pohodlnější. Okamžitě začala nožičky zkoušet používat, i když zatím ne nijak moc. Zlomeniny byly přeci jen opravdu ošklivé a operace byla náročná, takže nějakou chvíli trvalo, než se zahojily.

Pan doktor si kočičku každopádně moc chválil. Byla to vzorná a neuvěřitelně miloučká pacientka. Radovala se z každého jídla, ráda se mazlila a občas panu doktorovi při jeho návštěvě i něco málo povyprávěla.

Děkujeme za vaši podporu

Chtěli bychom moc poděkovat za všechny vaše zprávy, komentáře, lajky, sdílení i pomoc se zaplacením léčby. Vlna podpory, která se zvedla, nás velmi překvapila a jsme za ni nesmírně vděční. Na pomoc kočičce se rychle podařilo vybrat dostatek financí, díky kterým jí můžeme poskytnout tu nejlepší možnou péči. Děkujeme. Už navždy budete součástí jejího příběhu.

Život v dočasné péči

Alex byla propuštěna z veteriny, a tak jsme ji vyzvedli a dovezli do její vlastní dočasné péče. Kočička byla z nového prostředí štěstím bez sebe, ještě nadšenější ale byla z dočasné tety. Jen ji zmerčila, už vyvalovala bříško a vyžadovala drbání a mazlení.

Dočasná teta dostala od pana doktotra podrobné instrukce a o Alex se starala výborně. Alex byla moc šikovná. Do očička nadále dostávala pravidelně kapičky a zkoušela své první krůčky na operovaných nožičkách.

První krůčky

Malý krok pro člověka, ale obrovský skok pro Alex – to jsou její první krůčky! Nožičky se sice stále hojily, malá Alex je už ale pomalu začínala zkoušet. Jak jí to šlo, se můžete podívat na videu.

Mimochodem, pořídit tohle video byla pro naši dočaskářku pořádná výzva. Alex je totiž kočka mazlivá a kdykoliv tu svou dočasnou člověčici viděla, už si léhala na záda a vyžadovala drbání na bříšku. Nějaká chůze ji v tu chvíli vůbec nezajímala. Dočaskářka je naštěstí mazaná a nakonec nelehký úkol zvládla.

Nožičky srůstají dobře

Alex má za sebou pár dalších pobytů na veterině, během kterých se jí postupně z nožiček odstranily šrouby a vytáhly dráty.

Šlo to dobře. Alex musela ještě stále dodržovat klidový režim a poslušně se držěla instrukcí od pana doktora (na což důsledně dohlížela její dočasná teta).

Vyšetření očička

Alex navštívila specializovaného pana doktora, který se jí podíval na problémové očičko. Bohužel se ukázalo, že má na očičku jizvičku, se kterou se nedá nic dělat. Alex proto bude i nadále dostávat do očička kapičky, na které už je ale naštěstí zvyklá. Za rok ji pak ještě čeká kontrola, abychom měli jistotu, že nedochází k žádným nežádoucím změnám.

Alex se tím naštěstí moc netrápí. Druhé očičko jí funguje tak, jak má a Alex se tak v životě necítí nijak zvlášť omezená. Hlavně, že je na světě a může si užívat života.

Nový domov

Alex našla nový domov! Kromě milujících dvounožců získala i svou vlastní kočičí ségru. ❤️ Zpočátku se k sobě tvářily trochu nedůvěřivě, ale postupem času si k sobě našly cestu a teď už spolu tráví celé dny hraním a dovádením.

Alex v novém domově

Pokud jde o tu lidskou část nové rodiny, ani tu si Alex nemůže vynachválit. „Mnohokrát tedy děkujeme že máme možnost této krásce dát nový domov. I když zlobí a chodí nás budit uprostřed noci, aby se mohla poňuňat. Velmi jsme si jí oblíbili a jsme rádi že ji zde máme,“ přišlo nám v e-mailu z nového domova.

Jsme strašně rádi, že Alex našla tu pravou rodinu a věříme, že teď už bude jen a jen dobře. Měj se krásně, princezno!

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Nina je ještě mladá kočka, zdraví jí ale už teď neslouží tak, jak by mělo...

Zraněný Nari byl nalezený v Lanškrouně, zřejmě ho srazilo auto.

Pan Kdovík byl kdysi milovaný mazel. Pak se stal ale spíš přítěží...

Luffy si při narození musela vytáhnout černého Petra...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha