Aleš – kocourek s nemocným okem

Jednooký kocourek Aleš
Alešovi bylo zhruba pět měsíců a kvůli silnému zánětu nedokázal otevřít jedno očko.

Okamžitě jsme ho proto vzali k panu doktorovi, který mu předepsal antibiotické kapičky. Ty jsme mu pravidelně kapali, až se očičko po usilovné snaze konečně povedlo rozkapat a vyšetřit.

Vyšetření ale bohužel nedopadlo tak, jak jsme doufali. Ukázalo se, že je očičko v takovém stavu, že už se nedá zachránit. Aleš proto podstoupil zákrok, při kterém se mu odstranily zbytky tkáně, aby mu v budoucnu nemohly způsobit žádné další trápení.

Jednooký kocourek Aleš

Pro Aleše to naštěstí neznamená žádnou velkou změnu. Koukat na svět jedním očičkem je už zvyklý, a tak si z nastalé situace nedělá velkou hlavu. Handicap mu totiž nijak nebrání ve spokojeném kočičím životě, může si hrát, dovádět a mazlit se jako „normální kočičky“ a to je to nejdůležitější.

Vysněný domov

Aleš velice brzy našel nový domov. Konečně si tak mohl definitivně vydechnout a naplno se začít věnovat tomu, co koťátka mají v popisu práce: zkoumání světa kolem a dovádění. Na dovádění navíc není sám, protože v novém domově má i parťáka Dennyho, který je také adoptovaný z Handipet Rescue.

Moc děkujeme za vaši podporu. Aleš za svůj šťastný konec vděčí i vám.

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Nina je ještě mladá kočka, zdraví jí ale už teď neslouží tak, jak by mělo...

Zraněný Nari byl nalezený v Lanškrouně, zřejmě ho srazilo auto.

Pan Kdovík byl kdysi milovaný mazel. Pak se stal ale spíš přítěží...

Luffy si při narození musela vytáhnout černého Petra...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha