Aleš – kocourek s nemocným okem

Jednooký kocourek Aleš
Alešovi bylo zhruba pět měsíců a kvůli silnému zánětu nedokázal otevřít jedno očko.

Okamžitě jsme ho proto vzali k panu doktorovi, který mu předepsal antibiotické kapičky. Ty jsme mu pravidelně kapali, až se očičko po usilovné snaze konečně povedlo rozkapat a vyšetřit.

Vyšetření ale bohužel nedopadlo tak, jak jsme doufali. Ukázalo se, že je očičko v takovém stavu, že už se nedá zachránit. Aleš proto podstoupil zákrok, při kterém se mu odstranily zbytky tkáně, aby mu v budoucnu nemohly způsobit žádné další trápení.

Jednooký kocourek Aleš

Pro Aleše to naštěstí neznamená žádnou velkou změnu. Koukat na svět jedním očičkem je už zvyklý, a tak si z nastalé situace nedělá velkou hlavu. Handicap mu totiž nijak nebrání ve spokojeném kočičím životě, může si hrát, dovádět a mazlit se jako „normální kočičky“ a to je to nejdůležitější.

Vysněný domov

Aleš velice brzy našel nový domov. Konečně si tak mohl definitivně vydechnout a naplno se začít věnovat tomu, co koťátka mají v popisu práce: zkoumání světa kolem a dovádění. Na dovádění navíc není sám, protože v novém domově má i parťáka Dennyho, který je také adoptovaný z Handipet Rescue.

Moc děkujeme za vaši podporu. Aleš za svůj šťastný konec vděčí i vám.

Naplnit mističku

Zvířátka v nouzi jsou závislá na lidské pomoci. Podpořte je ještě dnes zasláním libovolného příspěvku a pomozte jim tak zajistit vše, co budou potřebovat. Přispět můžete přímo na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403 nebo skrz bezpečný portál Darujme.

Jednorázově
Měsíčně

Co bude za částku pořízeno?

Další zvířata

Z Teddyho příběhu bolí u srdce...

Nemocně kotě si přehazovali jako horký brambor...

Swiftie nemůže chodit na zadní nohu.

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha