Nejkouzelnější Klara hledá lásku

17. 06. 2020

Já se s životem neperu, ani nebulím někde v koutě. Já ho přijímám takový, jaký je a přizpůsobuji se. Přijme ale i on mě? 

Vy lidi se na nás, pejsky s handicapem, díváte zvláštně. V tom pohledu je lítost, potom přijde nesmělý úsměv, který má dát zřejmě najevo účast, sklopení očí a jdete pryč. Možná někam pro psího parťáka, který má všechny nohy. Někdy popřejete, abychom našli báječný domov a jindy odcházíte beze slov. Jako kdyby vás ani nenapadlo, že ten domov můžete být vy.  

Klara

Jak jsem žila před tou autonehodou, která u mě pár věcí změnila, jsem tetám v azylu nikdy neřekla. Možná jsem byla toulavej pes, možná někde existoval můj domov. Takovej, kde vás, nehledají. Takovej, kde si ani nevšimnou, že miska s vodou zůstává plná. Možná do ní jen napršelo a možná vlastně nikdy žádná nebyla. 

A tak jsem se jednoho dne ocitla ve škarpě vedle silnice a něco mě hodně bolelo. 

Ta autonehoda mi vzala jednu nohu a druhou trochu pochroumala. Ale já se nikdy nevzdávám. A tak chodím. Jsem trochu šmajdavá, ale chodím a co je víc?

Vím, že když tety někomu řeknou, že mi občas ujede loužička a já o tom nevím, vy lidi máte oči hned navrch a zase se loučíte. A tak jsem se životu zase přizpůsobila a vybrala si, že se mi víc líbí na zahradě než na gauči. Protože tam nikdo nic nepozná.

Samozřejmě na Štědrý den musím být taky u stromečku, to musí být rodina kompletně pohromadě, ale jinak jsem šťastnej zahradní pes.

Takovej zahradní pes se ovšem musí správně chápat. Je to pořád člen rodiny, se kterým se počítá. Ne sádrovej trpaslík nebo živý alarm, který nesmí překročit práh domu a kterému se nevěnuje pozornost. Musí mít svoje pořádný místo. Báječnou boudu, anebo třeba pelíšek v předsíni, hodně piškotů a drbání. 

A tak pokud máte zahradu a máte pocit, že tam něco chybí, jsem to prosím já.  

Vaše Klárka 


Klárka hledá domov či dočasnou péči

Klárka je pětiletá fenečka střední velikosti zbožňující vše živé. Miluje přítomnost dospěláků, dětí i pejsků a může i ke kočičkám. Díky svému hendikepu není parťačkou na dlouhé tůry, ale ráda s vámi posedí a podiskutuje na zahrádce. Klárka hledá svou vlastní milující rodinu, anebo alespoň dočasnou péči, ve které najde útočiště do doby, než se objeví ti praví lidé.

Klárka je očkovaná, ošetřená pipetou Advocate, kastrovaná a čipovaná. Domů půjde po podepsání adopční smlouvy a úhrady adopčního poplatku. Rádi si o ní s Vámi popovídáme na telefonu 773 554 464 nebo napíšeme na emailu jana@petheroes.cz. 🙂

Novinky

Jak se starat o osiřelé kotě aneb umělý odchov koťat bez maminky

05. 04. 2024 - Držíte právě v rukou maličký uzlíček, novorozené koťátko bez mámy a nevíte,...

Dolly se zase zhoršilo srdíčko… | Měsíčník Handipetu

01. 03. 2024 - Suchý únor u nás nebyl moc suchý. Ne, že bychom holdovali alkoholu – to vůbec! Ale třeba...

Sousedi mají kočky, ale o kastraci nechtějí ani slyšet. Co s tím?

27. 02. 2024 - Už zase mají sousedovic venkovní kočky koťata? Snažili jste se s majiteli o problému...

Kolika zvířatům jsme pomohli v uplynulém roce? | Měsíčník Handipetu

04. 02. 2024 - První měsíc v novém roce máme úspěšně za sebou. Pojďme se podívat, co leden v Handipetu...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha