Jedno ze štěňátek zemřelo

18. 09. 2018

Začervené štěňátko na veterině zemřelo, jeho maminka po něm pláče a stále ho hledá 🙁 Celé tohle se nemuselo stát, kdyby bývalá majitelka zaplatila 30 Kč za odčervení. Bylo to opravdu tolik? Nezodpovědnost některých lidí ničí životy nevinných zvířat. Není to jen tato paní, jsou to tisíce lidí, kteří mají pocit, že jejich fenka má mít jednou za život štěňata nebo že kastrace je zlo. A úmrtí zbytečných narozených štěňat není zlo? Lidé si stále pořizují zvířata, aniž by věděli, jak se o ně mají starat. U výběru televize stráví více času než u výběru živého tvora, který je má doprovázet na cestě životem. Ale i lidé, kteří štěňata produkují, věnují studiu porodu a následné péči o štěňata, méně času než čtením si receptu v kuchařce. Kolik mají knih doma o tom, jakým způsobem je potřeba štěňátka socializovat, jaké mohou nastat porodní problémy fenky nebo jak by měla vypadat jejich výživa a kolik knížek mají doma o tom, jak uvařit bábovku? Je to smutný poměr. O to více si vážíme lidí, kteří si pořizují pejsky a kočičky skutečně zodpovědně.

Štěňátko mělo pouhých 400 gramů a většina jeho těla byla zamořená červy. Na konci jsme došli k bodu, kdy ho veterinář operoval, ale jeho tělíčko nemělo šanci takový zásah zvládnout. V sobě mělo škrkavky i tasemnice. Kdybychom je natáhli vedle sebe, dosáhnou i několika metrů. A tak skončil jeden nevinný život. Další štěňátka stále odčervujeme, vypadá to, že to zvládnou. Je nám to neskutečně líto a cítíme se prostě hrozně.

Pomůžete ostatním štěňátkům?

Veterinární výdaje stoupají každý den o tisíce, právě teď potřebujeme vaši pomoc na záchranu životů štěňátek, která za svůj osud opravdu nemohou. Prosíme o jakoukoliv finanční pomoc na č.ú. 2500405636 / 2010, VS 1814 pro štěňátka, právě váš příspěvek jim může zachránit život! Děkujeme!

Novinky

Kocourek Mojito slaví první rok s protézkami. Jak se daří českému unikátu?

23. 11. 2022 - Fotografie ke stažení v zazipovaném souboru zde. Každý má za to, že jeho mazlíček je...

Buchtička nese noviny: operace a adopce!

21. 11. 2022 - Buchtička k nám přišla jako vážně nemocné štěňátko, trpěla tzv. anasarkou. Naštěstí...

Stephen nám dělá radost

18. 11. 2022 - Stephen byl na kontrolních odběrech krve, které mu necháváme pravidelně dělat kvůli...

Rozárka byla na kontrole

16. 11. 2022 - Rozárka začala zvracet, i když dostávala to nejjemnější jídlo, co jde a ještě teta...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2022Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha