Vymazlená čivava zdarma z útulku? Ani náhodou!

12. 02. 2018

Než nám napíšete o adopci jednoho z pejsků z množírny, je potřeba si uvědomit před jakým rozhodnutím stojíte. Psi z množírny bývají nemocní, musíte počítat s možností, že v pěti letech začnou mít šelest na srdci, nádory a bude potřeba investovat do veteriny, psi z množírny mohou zemřít i třeba v osmi letech. Je možné, že je nikdy nebudete moct pustit z vodítka, protože při leknutí budou utíkat a už je nikdy nenajdete. Je možné, že se někteří neodnaučí vykonávat potřebu doma. Pompi na fotografii má separační úzkost, při odchodu člověka štěká a ruší sousedy.

Kouše kabely, věci, tahá si je do postele. Štěkat začíná okolo šesté ráno, protože se dožaduje pozornosti. Vyskočila na tiskárnu a prostě ji pomočila. Kadí zásadně ke dveřím, aby to někdo rozmázl až je budou otvírat. Protože nechceme, aby si někdo myslel, že bude mít výhodnou čivavu zdarma, naše poplatky se pohybují od 3000 do 5000 a nikam čivavy nedovážíme. Tyto peníze potom používáme na nájem, psi od nás odcházejí očkováni, čipovaní, kastrovaní, s 24/7 poradenstvím. To je ale i jeden z bodů, u kterého potom víme, že máte o pejska skutečný zájem a dobře jste si jeho pořízení rozmysleli.

Zároveň máme stále několik čivav v kleci, o ty si píšete nejčastěji, my přitom ještě ani nevíme, jestli to přežijí. Jsou nemocné a my ani neznáme jejich povahu a ke komu se budou hodit. Proto než nám napíšete jako zájemci o adopci, 10x si promyslete, že zvládnete utírat louže, nevadí vám hovínka doma, dokážete zajistit elektroniku a kabely, že vám nevadí problematické chování a že s pejsky bude ještě práce, i když my je do jisté míry vymazlíme. Děkujeme.

Pompi a její první procházka

Většina čivav z kauzy kamenice nikdy nebyla venku, proto je potřeba myslet na jejich bezpečnost a také na to, že s nimi nepůjde chodit na běžné pohodové procházky.

Pompi jako pískací hračka

Pompí má separační úzkost a dokáže takto štěkat i několik hodin o samotě, přes den pobíhá po bytě a štěká na různé věci.

Pokud jsme vás od adopce neodradili, napište jaké podmínky nabízíte a jakého pejska hledáte na e-mail jana@petheroes.cz, máme zavalenou schránku zájemci o čivavy, takže budeme vyřizovat e-maily možná i několik týdnů. Děkujeme za pochopení.

Usoudili jste, že nemůžete pejskům poskytnout domov, ale chcete jim i tak pomoci? Adoptujte si je na dálku a staňte se jejich hrdiny!

 

 

Novinky

Rozárce se přitížilo a musela být hospitalizována

23. 03. 2023 - Všechno se to odehrálo velmi rychle. V úterý večer se jí nechtělo jíst a navíc měla velmi...

Rozárku propustili z veteriny

18. 03. 2023 - Všechna vyšetření vypadala dobře a jícen je průchozí, proto pan doktor rozhodl, že není...

Rozárka zvládla operaci!

16. 03. 2023 - Je to tak! Naše prosby byly vyslyšeny a včerejší operace Rozárky dobře dopadla. Konečně si...

Kastrace: Proč je důležité kastrovat kočky – a nejen pro jejich zdraví

15. 03. 2023 - Každý kočkomil dobře ví, jak nádherná, milující a vznešená zvířata kočky jsou. A...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2023Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha