28. února oslavujeme zvířecí hrdiny! Pet Heroes Day je na spadnutí

23. 02. 2023

Za každou proměnou zuboženého zvířete ve šťastného a spokojeného kamaráda stojí spousta lidí. Veterináři, dočasní pečovatelé, dárci a mnoho dalších lidí, kteří vždycky nemusí být přímo v terénu, ale i tak jsou pro záchranu zvířat nesmírně důležití.

Tihle lidé často věnují veškerý svůj volný čas zvířatům. V zájmu jejich štěstí kolikrát zapomínají i na sebe. A bohužel jsou taky velmi ohrožení syndromem vyhoření, jak ukazuje výzkum doktorky Schabram (2017). Z rozhovorů s lidmi, kteří pracují nebo pomáhají v útulcích, jejichž většinu tvořily ženy, vzešlo, že dvě třetiny dotázaných si tímto syndromem již prošly a většina z nich s prací u zvířat skončila.

A to my rozhodně nechceme! V Pet Heroes se proto snažíme o prevenci, do které patří například odpočinek, realistické cíle, odměňování se a také Pet Heroes Day. Den kdy si všichni poděkujeme za práci, kterou pro zvířata děláme.

Je jedno, jestli pomáháte fyzicky, finančně, převážíte zvířata na veterinu nebo děláte administrativu. Všichni jsme důležití a potřební a měli bychom se navzájem umět odměnit a pochválit.

Oslavte Pet Heroes Day s námi

Pet Heroes Day probíhá každoročně 28. února. Přidejte se na letošní facebookovou událost, ať vám nic neunikne a přijďte s námi večer oslavovat na speciální livestream na YouTube. Hostem bude ilustrátorka Eva Matejovičová a moderovat bude naše úžasná Soňa, kterou můžete znát třeba z našeho TikToku nebo podcastu O zvířatech jinak.

Pokud byste chtěli pomoct vrátit energii do žil ošetřovatelům a dobrovolníkům, kteří celý rok věnují energii zvířatům, pozvěte je virtuálně na kávu pomocí našeho dobročinného e-shopu. I taková drobnost potěší a připomene, že za nimi stojíte. Za získané peníze nakoupíme skutečné kafe pro ošetřovatele a dobrovolníky.

Novinky

Alfiemu se musel amputovat ocásek

04. 09. 2023 - Alfieho onemocnění se zase zhoršilo. Na konci ocásku mu už nebyla prakticky žádná srst,...

Britu čeká operace

03. 09. 2023 - Brita byla na kontrole po čištění uší. Bohužel do levého ouška se problémy zase začaly...

Chystáte se na návštěvu veteriny? Tipy jak mazlíčkovi zajistit tu nejlepší péči

01. 09. 2023 - Možná se to nezdá, ale i vy sami můžete přispět k tomu, aby váš pejsek nebo kočička...

Lumity podstoupil vyšetření na neurologii

01. 09. 2023 - Koncem června jsme přijali ochrnuté koťátko, které za sebou tahalo zadní nohy a potřebovalo...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2023Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha