28. února oslavujeme zvířecí hrdiny! Pet Heroes Day je na spadnutí

23. 02. 2023

Za každou proměnou zuboženého zvířete ve šťastného a spokojeného kamaráda stojí spousta lidí. Veterináři, dočasní pečovatelé, dárci a mnoho dalších lidí, kteří vždycky nemusí být přímo v terénu, ale i tak jsou pro záchranu zvířat nesmírně důležití.

Tihle lidé často věnují veškerý svůj volný čas zvířatům. V zájmu jejich štěstí kolikrát zapomínají i na sebe. A bohužel jsou taky velmi ohrožení syndromem vyhoření, jak ukazuje výzkum doktorky Schabram (2017). Z rozhovorů s lidmi, kteří pracují nebo pomáhají v útulcích, jejichž většinu tvořily ženy, vzešlo, že dvě třetiny dotázaných si tímto syndromem již prošly a většina z nich s prací u zvířat skončila.

A to my rozhodně nechceme! V Pet Heroes se proto snažíme o prevenci, do které patří například odpočinek, realistické cíle, odměňování se a také Pet Heroes Day. Den kdy si všichni poděkujeme za práci, kterou pro zvířata děláme.

Je jedno, jestli pomáháte fyzicky, finančně, převážíte zvířata na veterinu nebo děláte administrativu. Všichni jsme důležití a potřební a měli bychom se navzájem umět odměnit a pochválit.

Oslavte Pet Heroes Day s námi

Pet Heroes Day probíhá každoročně 28. února. Přidejte se na letošní facebookovou událost, ať vám nic neunikne a přijďte s námi večer oslavovat na speciální livestream na YouTube. Hostem bude ilustrátorka Eva Matejovičová a moderovat bude naše úžasná Soňa, kterou můžete znát třeba z našeho TikToku nebo podcastu O zvířatech jinak.

Pokud byste chtěli pomoct vrátit energii do žil ošetřovatelům a dobrovolníkům, kteří celý rok věnují energii zvířatům, pozvěte je virtuálně na kávu pomocí našeho dobročinného e-shopu. I taková drobnost potěší a připomene, že za nimi stojíte. Za získané peníze nakoupíme skutečné kafe pro ošetřovatele a dobrovolníky.

Novinky

Dobrovolnické dny se vrací! Potkáme se v červnu?

17. 05. 2024 - Přijeďte se se s námi potkat a pomozte se vznikem centra pro handicapovaná a týraná zvířata...

Jak pečovat o psí srst

16. 05. 2024 - Psí srst nám toho dokáže o pejskovi hodně prozradit a často podle jejího stavu poznáme, že...

Přijali jsme kočičku v kritickém stavu | Měsíčník Handipetu

08. 05. 2024 - V dubnu jsme byli na veterině skoro jako doma. S Langustou tam jezdíme poměrně často kvůli...

Novinky z Hrabří! Stavíme vjezd

22. 04. 2024 - V Hrabří se v posledních měsících dějou věci! Vzniká zde totiž nový vjezd, který by...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha