Velká proměna malé Aurory

24. 01. 2023

Když jsme drobounkou a podvyživenou Aurorku přijímali, vzbudila velký rozruch. Pohled na tuhle zbídačenou kočičí dušičku, která se ničím neprovinila, ale moc trpěla, vyvolal spoustu emocí. Většina lidí Aurorku litovala a přála jí jen to nejlepší. Našli se ale i tací, kterým vadilo, že jsme se ji rozhodli zachránit…

„Akorát ji trápíte, měli byste ji prostě nechat odejít.“

„Nebylo by lepší za ty peníze vykastrovat a nakrmit X zdravých koček?“

„Vždyť nevidí, celý život bude trpět.“

Slýcháme takové věci často.

Aurořin stav byl velmi vážný, o tom žádná. Nikdy ale nebyla ztracený případ! Neexistoval jediný rozumný důvod, proč by neměla dostat šanci na lepší život. A tak jsme udělali všechno pro to, aby se uzdravila.

A ono to vyšlo!

Její stav se postupně začal zlepšovat, krásně přibírala a vůbec, ukázalo se, že má v sobě tolik síly! Křičela na dočasné tety, když měla pocit, že ji dostatečně nemazlí a beze špetky strachu se pouštěla do objevování každého kouta. Že nevidí? To ji ani trochu netrápilo.

Samozřejmostí bylo i vyšetření u očního specialisty, díky kterému jsme zjistili, co se s očima stalo. Jestli by ještě mohla vidět a co pro to udělat, zjistíme během kontroly letos na jaře, kdy už bude Aurorka dospělá.

Ať už to ale s Aurořinýma očima dopadne jakkoliv, tahle kočička je už teď tak šťastná, jak jen to jde! Přáli bychom si, aby ji každý, kdo v ni nevěřil, mohl potkat a viděl, jak neohrožená a neuvěřitelně energická je. Ani na vteřinku se nezastaví, v jednom kuse lumpačí, hraje si nebo se dožaduje mazlení. Dostala šanci a chopila se jí všemi čtyřmi packami.

Nebyli jsme to samozřejmě jen my, kdo jí tuhle šanci dal! Svou roli v tom sehrály také desítky dobrých lidí, kteří v Auroru věřili, drželi jí palce a přispěli jí na veškerou péči. Moc vám za to děkujeme!

Aurora je krásnou ukázkou toho, že společně toho spoustu dokážeme. Na světě je ale nespočet dalších zvířátek, která potřebují pomoc. A právě kvůli nim bychom vás chtěli poprosit, abyste se k nám přidali na pravidelné bázi a stali se členy Klubu hrdinů.

Klub hrdinů je projekt pro dárce, kteří každý měsíc přispívají na pomoc zvířátkům v nouzi. Někdo přispívá padesát korun, někdo dva tisíce. Každý jediný dar ale pomáhá zachraňovat pejsky a kočičky. A aby hrdinové věděli, kde jejich příspěvky pomáhají, posíláme jim jednou do měsíce e-mail s novinkami o zvířátkách. Přidejte se k nim ještě dnes i vy.

Pokud byste ale raději přispívali anonymně nebo nemůžete posílat příspěvek každý měsíc, můžete samozřejmě přispět jednoduše na č. ú. 2288471053/5500, VS 1403.

Moc děkujeme každému, kdo myslí na zvířátka. Celý příběh Aurory si můžete přečíst v tomto článku.

Novinky

Jak se starat o osiřelé kotě aneb umělý odchov koťat bez maminky

05. 04. 2024 - Držíte právě v rukou maličký uzlíček, novorozené koťátko bez mámy a nevíte,...

Dolly se zase zhoršilo srdíčko… | Měsíčník Handipetu

01. 03. 2024 - Suchý únor u nás nebyl moc suchý. Ne, že bychom holdovali alkoholu – to vůbec! Ale třeba...

Sousedi mají kočky, ale o kastraci nechtějí ani slyšet. Co s tím?

27. 02. 2024 - Už zase mají sousedovic venkovní kočky koťata? Snažili jste se s majiteli o problému...

Kolika zvířatům jsme pomohli v uplynulém roce? | Měsíčník Handipetu

04. 02. 2024 - První měsíc v novém roce máme úspěšně za sebou. Pojďme se podívat, co leden v Handipetu...

Odebírejte náš newsletter

Přihlaste se k odběru zvířecích novinek, které vás dojmou i zahřejí na srdci.

© 2024Pet Heroes z.s., IČO: 01552309, DIČ: CZ01552309, Hlavatého 663/15, 149 00 Praha